KEIKAT HELSINKI

KEIKAT TULOSSA

perjantai 24.2.2017

pe 24.2.16-23 Pianomusiikkia & samppanjaa Savoyn pop up -viinibaarissa Ravintola Savoy 0
pe 24.2.17-22 Bassoradio After Office Belge0
pe 24.2.19-01 Tasan 10 kuukautta jouluun! @ Ravintola Sture21Sture 21
pe 24.2.19:00 M/s Finlandialla: Uniikki M/S Finlandia, Eckerö Line
Pe 24.2.19-23 ALKUILLAN KONSERTTI: Fred & Toody Duo, Top Down Kuudes linja 22
pe 24.2.19:30 Show & Dining: Casino Murder Mystery feat. irinaCasino Helsinki
pe 24.2.20:00 Nicklas Grönholm Duo Pub Adjutantti 0
pe 24.2.20-22 Papa Albert Friday Jazz Club: Lassi Kouvo & Mikko Pettinen Papa Albert 0
pe 24.2.20:00 Sam's Comedy Club: Tommi Mujunen, Anitta Ahonen, Ilari Johansson Apollo Live Club 25
PE 24.2.20:00 OLAVI UUSIVIRTATavastia-klubi 23
pe 24.2.20:00 Problems, Köysistö Et CeteraG Livelab
PE 24.2.20:00 Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, Sakari Preuss On The Rocks 9
PE 24.2.20:00 HOLD, THE SILENCED, ACHIOTE, VUOLLABar Loose 5
pe 24.2. 20:30 New Orleans Rhythm Gang feat. Charlotta KerbsStoryville Jazzklubi 10
pe 24.2.21-03 OASR, LIGHTHOUSE PROJECT, UPRIGHT ( OASR 23:30, UPRIGHT 22:30, LIGHTHOUSE PROJECT 21:30 ) Semifinal lm
pe 24.2.21:00 Stand up lavaklubi Kansallisteatterin Lavaklubi
pe 24.2.22:00 Jimmy ColaRymy-Eetu 9,50
pe 24.2.22:00 PerjantaiBonkLeBonk 7
pe 24.2.22:00 Dj Hykid aussie bar
pe 24.2.22:00 Duo Jag Apollo Live Club 10
pe 24.2.22:30 Rampatopaz Molly Malone's0
pe 24.2. 23:00 Jussi & The BoysStoryville Jazzklubi 10
Pe 24.2.23-04 TECHNO INTERESTS ME: SSTROM (SWE), Sissel Wincent (SWE), DJ Antti Salonen Kuudes linja 9/12
Pe 24.2. 23:00 BATTLE BEAST Virgin Oil Co. 12,50/25
PE 24.2.23:30 JYTÄDISKO: DJ LAURA VARTIO klo 00-04Bar Loose 5
PE 24.2.SHE MADE MONSTER Kaiku
Pe 24.2.Barbeque Jazzband f. Erja Uitto käpygrilli 0
pe 24.2.Ender & SuperSamuli Siltanen


lauantai 25.2.2017

la 25.2.19-01 Instro Go Go ClubSture 21
la 25.2.19:00 Iholla -musiikkiklubi Piritta Cafe & Restaurant 10/12
La 25.2.19:00 Pasi Vainionperä Party Rockers M/S Finlandia, Eckerö Line
la 25.2.19:30 Show & Dining: Casino Murder Mystery feat. irinaCasino Helsinki
la 25.2.20:00 Sam's Comedy Club: Riku Sottinen, Tomi Walamies, Ali Jahangiri Apollo Live Club 25
la 25.2. 20:00 FROM THE DEVIL'S CRADLE: URN, WARLOGHE, IC REX, COSMIC CHURCH Elmun Baari16
la 25.2.20:00 Saturday Jazz: Alexi Tuomarila piano, Joonas Tuuri bass, Jonne Taavitsainen drums Pub Adjutantti 0
la 25.2.20:00 Viitasen Piia, Topi SahaG Livelab
LA 25.2.20:00 Lord of the Lost (GER) + Fear of Domination On The Rocks 27
la 25.2.20:00 Stand Upin Paukutusklubi Semifinalissa Semifinal 12
la 25.2.20:00 URN, WARLOGHE, IC REX, COSMIC CHURCH Elmun Baari6
la 25.2. 20:30 Baby Boy Varhama & The Big EasyStoryville Jazzklubi 10
la 25.2.21:00 In the Mood -klubi Kansallisteatterin Lavaklubi15
LA 25.2.21:00 THEN COMES SILENCE (SWE), FLATFIELD (levyjulkkarit) , SUBMISSION + DJ's Hakki & Santtu Bar Loose
La 25.2.21-02 PHIL CAMBELL & THE BASTARD SONS (UK)+SUPPORT Virgin Oil Co. 13/15
la 25.2.22:00 Brand New ClassicsRymy-Eetu 9,50
la 25.2.22:00 Dj Mikael aussie bar
la 25.2.22:00 Club act!one: Ali Jahangiri, Manu Raivio, Jaakko Suomala, Arimo Mustonen, Mikko Vaismaa Studio Pasila
la 25.2.22:00 Duo Jag Apollo Live Club 10
la 25.2.22:00 FADE presents Ahmet Sendil (Bosphorus Underground, Turkey)LeBonk 10
la 25.2.22:30 Rampatopaz Molly Malone's0
la 25.2. 23:00 the WeldonsStoryville Jazzklubi 10
LA 25.2.23:00 ÖISIN ON KIVEMPAA DJ's klo 23-04Bar Loose 5
LA 25.2.23:30-04 TAVASTIAN LAUANTAIDISKO Tavastia-klubi 6,50
la 25.2.23:59 Aurora, Raappana Pressa
LA 25.2.J. KARJALAINEN ( OVET KLO 19:00 / )Tavastia-klubi lv
la 25.2.SoulSides Siltanen
la 25.2.dave lindholm, jukka kiesiLepakkomies 10
LA 25.2.HUERCO S. Kaiku


sunnuntai 26.2.2017

SU 26.2.12:00 TAVASTIAN SUNNUNTAIT: SAMULI PUTROTavastia-klubilv
SU 26.2.18:00 CHELSEA GRIN (USA), BETRAYING THE MARTYRS (FRA), MAKE THEM SUFFER (AUS), VOID OF VISION (AUS) ( OVET KLO 18:00 / )Tavastia-klubi 22,50
SU 26.2.18:30 WIZARD OF LOOSE - MUSAVISABar Loose 0
su 26.2.19:00 M/s Finlandialla: Meiju Suvas & Suvasregal M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.2.19:00 Mikael Konttinen M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.2.19:00 Wanha Swengi M/S Finlandia, Eckerö Line
SU 26.2.21:00 DJ MISS BAUER 23-04Bar Loose 3
SU 26.2.22-04 Rockstop: dj Ricky Wild On The Rocks
su 26.2.22:30 Rampatopaz Molly Malone's0