KEIKAT HELSINKI

KEIKAT TULOSSA

keskiviikko 28.9.2016

Ke 28.9.18-00 HURMIO-KLUBI: TAIKAKUU Virgin Oil Co. 13/15
ke 28.9.19:00 Pizzaa & Jazzia: Gypsy Jazz Wednesdays – Tomi Kettunen & guests Pjazza Jazz Club 0
ke 28.9.19:00 Olohuoneklubi: Jonna Tervomaa, Anna Puu, Pimeys (duo) + Yllätyspääesiintyjä Gloria
ke 28.9.19:00 Kent Hartwall Areena
ke 28.9.19:00 Timo Tuominen – Jacques Brel -toivelaulujen ilta Kansallisteatterin Lavaklubi
ke 28.9.20:00 Pegasos Kapsäkki
ke 28.9.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Ville Luukkonen Trio Juttutupa 0
ke 28.9.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Ville Luukkonen Trio Juttutupa 0
ke 28.9.21:00 Blaak Heat, LAZERDRIFT Elmun Baari 8/10
ke 28.9. 21:00 Piano Bar: Wade Mikkola TrioStoryville Jazzklubi 0
KE 28.9.21:00 VINYYLITAITEILIJA JÄRVINEN klo 23-04Bar Loose 3
KE 28.9.21:00 DÖ, MYSTONS, SPRGMBar Loose 6
ke 28.9. 21:30 OKTOBERFEST: Bier Brauchen Brass Band (EST)Rymy-Eetu
ke 28.9.22:00 Gary Law Wednesday Double aussie bar
Ke 28.9.22:00-04:00 Showcase: Rylos On The Rocks 0
KE 28.9.22:30 Banshee Rebels Molly Malone's0
Ke 28.9.23-04 OPEN STAGE: Rocksin jamit On The Rocks 0
ke 28.9.DENZEL & SANSIBAR Kaiku 5
ke 28.9. meteliä maan alta: Janne westerlund, octopus syng, soft power, dj spacegrrrrrrrl & honey bunnyLepakkomies 5
ke 28.9. Teemu Roivainen & Energia M/S Finlandia, Eckerö Line


torstai 29.9.2016

to 29.9.19:00 Jazzia & pizzaa: Pjazzan Jazz Jam sessiot Pjazza Jazz Club 0
to 29.9.19:00 Elifantree (FIN/SWE) Koko Jazz Club
To 29.9. 20:00 Hannu Salama & Vapaat RadikaalitKOM-ravintola 18
to 29.9. 20-01 SAGE FRANCIS (US) Kuudes linja 24/25
To 29.9.20-04 Luis and the Bots On The Rocks 7
to 29.9.21:00 Wovenhand (USA), Lasten HautausmaaTavastia-klubi 25/27
to 29.9.21:00 Ufon laulukerho Manala
la 29.10.21:00 Stand up lavaklubi Kansallisteatterin Lavaklubi
to 29.9. 21:30 OKTOBERFEST: Bier Brauchen Brass Band (EST)Rymy-Eetu
to 29.9.21:30 Eilera Semifinal 8
to 29.9.22:00 Club Latin BeatLeBonk 0
to 29.9. 22:00 Dixie Time Allstars feat. Heidi KiviharjuStoryville Jazzklubi 8
to 29.9.22:00 Neil Coming From The Bar To Play Live aussie bar
to 29.9.22:00 STEPA & ARE, DJ MASSIMO Henry's Pub 0
TO 29.9.22:30 Banshee Rebels Molly Malone's0
to 29.9.RIVO No3 Julkkarit Siltanen
To 29.9. Costello Hautamäki M/S Finlandia, Eckerö Line
to 29.9.SHIVAN DRAGN & HISSER, Slumdance DJs Kaiku 5
to 29.9. gryptic brood (ger), sepulchral curse, god diseaseLepakkomies 5


perjantai 30.9.2016

pe 30.9.18:00 Company rock 2016 - II semifinaali Apollo Live Club 15
pe 30.9.19:00 Nordic Jazz Nights w/ Iiro Rantala: Ulf Wakenius & Viktoria Tolstoy (SE/FI)G Livelab
pe 30.9.19:00 Poets Of The Fall Helsingin jäähalli
pe 30.9. 19:00 OKTOBERFEST: Bier Brauchen Unplugged (EST), GebardiRymy-Eetu
pe 30.9.20:00 Improvisaatioteatteri Kipinäteatteri Manalassa Manala
Pe 30.9.20-03 31st IRISH FESTIVAL IN FINLAND: THE RAPPEREES, LUAN PARLE AND CLIVE BARNES, KORKKIJALKA, FINNISH IRISH DANCERS Virgin Oil Co. 20
pe 30.9.20:00 Papa Albert Jazz Club: Lassi Kouvo & vieraina Pekka Sarmanto, Petri Herranen Papa Albert 0
Pe 30.9.20-03 31st IRISH FESTIVAL IN FINLAND: THE RAPPEREES, LUAN PARLE AND CLIVE BARNES, KORKKIJALKA, FINNISH IRISH DANCERS Virgin Oil Co. 20
pe 30.9.20:00 NRJ EXTRAVADANCE TOUR Nosturi
pe 30.9.21:00 Elias GouldKorjaamo
pe 30.9. 21:00 Nok Nok-trio Villi Väinö 0
pe 30.9.21:00 Peetah Morgan (JAM), Luciano (JAM), Jukka Poika (ovet klo 21:00)Tavastia-klubi 23/25
pe 30.9.21:00 KOMETA, KAP KAP, RIUTTA Elmun Baari
pe 30.9.21:00 Panurama-klubi vieraanaan Jukka Perko Kansallisteatterin Lavaklubi8/12
PE 30.9.21:00 ERAKOSSA, AMUSIA, UNIABar Loose 5/7
Pe 30.9.21-04 Mauron Maiden goes Somewhere Back in Time On The Rocks 10
pe 30.9. 22-04 BURLY BOYZ BOYS CLUB: Beathoavenz (GER) - DJ P3rry & DJ Smolface Kuudes linja 8
Pe 30.9.22-01 KGB käpygrilli 0
pe 30.9. 22:00 Trickbag (SWE)Storyville Jazzklubi 12
pe 30.9.22:00 Dj Ataide Fresh From Turku aussie bar
PE 30.9.22:30 Banshee Rebels Molly Malone's0
PE 30.9.23:00 JYTÄDISKO: DJ HARVEST 00-04Bar Loose 3/9
Pe 30.9.23:30-04:00 Rockdisco: dj Bone Daddy On The Rocks 0
pe 30.9.23:55 Ål In Band Apollo Live Club 10
Pe 30.9.00:00 Don Johnson Big Band Pressa15
pe 30.9.Lauri Soini plays synth & wave Siltanen
pe 30.9. brats, cosmo jones beat machine, the country darkLepakkomies 8
Pe 30.9. Vilma Alina M/S Finlandia, Eckerö Line


lauantai 1.10.2016

la 1.10.11:00 ELMU Kids : Herra Hakkarainen harrastaa Nosturi
la 1.10.19:00 Från nu tills då: Geir Rönning & Tessa Virta TrioMalmitalo
la 1.10.19:00 J&D: Alpo Aaltokoski & Pauli Lyytinen 4 Koko Jazz Club
la 1.10.19:00 Badding - Jykevä rakkaus Kapsäkki
la 1.10.19:00 Kabaree Berlin Kapsäkki
La 1.10.20:00 Maisteri T Sture Jazz Bar 0
la 1.10.20:00 Nessi Gomes - Diamonds & Demons album launch Helsinki Elmun Baari 8/10
la 1.10.20:00 CAIN´S OFFERING , CRIMSON SUN Nosturi
la 1.10.20:00 Stand up -koomikko Bill Bailey Kulttuuritalo 39
la 1.10.20:00 Villa Nah, Cityman (ovet klo 20:00)Tavastia-klubi 13/15
LA 1.10.21:00 KUMIKAMELI, ALL OVER MANIACS, NYLON 66'ERSBar Loose 5/7
la 1.10.21:00 "Der Harry Palmers Klub Vol. 4": The Valkyrians, The Harry Palmers Semifinal 10
la 1.10.21:00 Scandinavian Music GroupKorjaamo
La 1.10.21-04 Lovex On The Rocks 15
La 1.10.22:00 FUSE ODGThe Circus32
la 1.10. 22:00 OKTOBERFEST: Brand New ClassicsRymy-Eetu 9,5
la 1.10. 22-04 YO! KUUDES LINJA RAPS: DIDIER, NADA, TBOY Kuudes linja 25
la 1.10. 22:00 Trickbag (SWE)Storyville Jazzklubi 12
la 1.10.22:00 Ål In Band Apollo Live Club 10
la 1.10.22:00 100% HOUSELeBonk 8
La 1.10.22-03 BLIND CHANNEL, EMBER FALL, RUST N` RAGE Virgin Oil Co. 10/12
LA 1.10.22:30 Banshee Rebels Molly Malone's0
la 1.10.23:00 Helsinki Jungle Mafia family night: ZEMINE (RUS), PHYSICS, BURMA, DJ RUMBUS Elmun Baari 6
La 1.10.23:30-04:00 Rockdisco: dj Bone Daddy On The Rocks 0
La 1.10. Jayho M/S Finlandia, Eckerö Line
La 1.10. Erikoisilta: Finest FM Presents Pressa
la 1.10.GILB'R Kaiku
la 1.10. liam and patsy recreation club: madfereit - headshrinkin' since 2012, määnsdl plays live in knebworthLepakkomies 5


SUNNUNTAI 2.10.2016

Su 2.10. Wanha Swengi M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 2.10.22:00-04:00 Rockstop: dj Bone Daddy On The Rocks 0