KEIKAT HELSINKI | Tulevat

KEIKAT TULOSSA

ma 4.6.19:00 Joonatan Rautio TrioKoko Jazz15/18
MA 4.6.19:00 CLAES ANDERSSON & PENTTI MUTIKAINENStoryville Jazzklubi
TI 5.6.19:00 ROOTS TUESDAYStoryville Jazzklubi
ti 5.6.19:00 Riitta Paakki trioKoko Jazz15/18
ti 5.6.19:00 Kadi Vija Key ProjectRavintola Laulumiehet15
ti 5.6.20:00 Kaislan Stand up -työmaa 6Kaislavapaa pääsy
ke 6.6.21:00 ANTERO KERKKÄ, THE FISHERMAN & THE SEA, ULLA KOLLA Semifinal 7
ke 6.6.19:00 Katto auki: Don Johnson Big BandNosturi11-14
ke 6.6.19:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazzaVapaa pääsy
ke 6.6.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa0€
KE 6.6. 00:00 BARON, NEW MOON ON MONDAY, KNEEL BEFORE DEATHBar Loose
KE 6.6.19:00 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
TO 7.6.19:00 PETSKU LEMSTRÖM 2Storyville Jazzklubi
TO 7.6.J.LINDROOS Kaiku 5
to 7.6.20:00 Nakut Nakit Stand up: hosted by Joan ValisNavy Jerry'svapaa pääsy
TO 7.6. 20-04 Samae Koskisen Korvalääke On The Rocks
to 7.6.19:00 Aki Rissanen TrioG Livelab22
pe 8.6. 21:00 Hi life & Oblivion events presents REGAIN Nosturi
pe 8.6.20:00 Twin Peaks with Gasthaus OrkesteriG Livelab20
Pe 8.6.22:00 Blues Bastards käpygrilli 0
Pe 8.6. 21-02 Dead Shape Figure, Curimus, Black Light Discipline Virgin Oil Co.
PE 8.6. 21:00 PEACE OF MIND (GER), OUT OF BREATH, LAST DROP, BLOODLANDSBar Loose
PE 8.6.19:00 SEPPO HOVI & PEKKA SARMANTOStoryville Jazzklubi
PE 8.6.22:00 WENTUS BLUES BANDStoryville Jazzklubi
pe 8.6.21:00 THE OHO, PRO WIDOW, FLUSH Semifinal 10
PE 8.6.19:00 JARKKO AHOLATavastia-klubi 25
LA 9.6.19:00 MIKKO HARJU (LEVYNJULKAISUKEIKKA)Tavastia-klubi 15
la 9.6.21:00 SEPI KUMPULAINEN DUO, MAISTERI SIMO FRANGÉNIN PALINDROMI-SHOW Semifinal 10
LA 9.6.19:00 GIMERStoryville Jazzklubi
LA 9.6. 21:00 #ANKKA40 THE BIG BIRTHDAY BASH W/ BOB MALMSTRÖM & VINKBar Loose
la 9.6.19:00 Kari Ikonen TrioKoko Jazz18
la 9.6.20:00 FreerapG Livelab18
La 9.6. 20-04 Räyhärock 20 vuotta : Paleface, Gebardi, Perjantai, Kerma, Eastman Kodak, El Paja, Maximum Kayal Virgin Oil Co.
SU 10.6.19:00 COVEN (USA), BLUE EYED SONSTavastia-klubi35
MA 11.6.20:00 KILLY (CAN)Tavastia-klubi 22
MA 11.6.19:00 CLAES ANDERSSON & PENTTI MUTIKAINENStoryville Jazzklubi
ti 12.6.19:00 The Tiger LilliesKorjaamo29-34
TI 12.6.19:00 ROOTS TUESDAYStoryville Jazzklubi
ti 12.6.19:00 - 21:00 Favelan tiistaijazzit: Mikko Innanen, Pauli LyytinenBar FavelaVapaa pääsy
ke 13.6.19:00 Katto auki: Kuningasidea ja Jouni AslakNosturi11
ke 13.6.19:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazzaVapaa pääsy
ke 13.6.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa0€
KE 13.6.20-04 Antero Lindgren On The Rocks 10
KE 13.6.19:00 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
TO 14.6.19:00 NAT NEWBORNStoryville Jazzklubi
TO 14.6.21 -04 Ben Granfelt -levyjulkkarit On The Rocks 10
to 14.6.19:00 Grigori Sokolov, piano Musiikkitalo
to 14.6.21:00 YMPYRÄ, DALLAS ULLA Semifinal 10
PE 15.6.00:00 KONALA CARTELLI, JXO, DJ YOLLUTavastia-klubi 12
pe 15.6.20:30 TRIBUUTTIKLUBI: SHINE OUT FT. MILLA RUMI PLAYS PMMP, BLAME ME! PLAYS PARAMORE, ACOUSTIC FOO FIGHTE Semifinal 10
pe 15.6.22:00 APOLLO FRIDAY: DE SOTOSApollo Live Club
Pe 15.6. 21-02 Pimeys Virgin Oil Co.
pe 15.6. 20:00 Souls of Mischief Nosturi
PE 15.6.20-04 Ashpipe, Burger Weekends, 197666 On The Rocks 8
PE 15.6.22:00 REINE RIMÓN & HER HOT PAPAS FEAT. GREGG STAFFORD (USA)Storyville Jazzklubi
la 16.6.21:00 SÄTILÄ, IVORY WOODS Semifinal 7
LA 16.6.19:00 TESSA VIRTA DUOStoryville Jazzklubi
LA 16.6.22:00 REINE RIMÓN & HER HOT PAPAS FEAT. GREGG STAFFORD (USA)Storyville Jazzklubi
LA 16.6.20-04 Knucklebone Oscar feat. Tuomari Nurmio On The Rocks 16
la 16.6. 20:00 FATBOY (SWE) Nosturi
la 16.6.18:00 Belly Dance Night Savoy-teatterialk. 20
SU 17.6.19:00 THE SCIENTISTS (AUS), THE TOXICSTavastia-klubi 24
MA 18.6.19:00 CLAES ANDERSSON & PENTTI MUTIKAINENStoryville Jazzklubi
TI 19.6.19:00 ROOTS TUESDAYStoryville Jazzklubi
ti 19.6.20:00 Ohranan Stand up - Eeva VekkiOhrana Krouvi Panimo10
KE 20.6.12:00 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
ke 20.6.20:00 Katto auki: Ida Paul & Kalle Lindroth, YoungheartedNosturi11-14
ke 20.6.19:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazzaVapaa pääsy
MA 25.6.19:00 CLAES ANDERSSON & PENTTI MUTIKAINENStoryville Jazzklubi
TI 26.6.19:00 ROOTS TUESDAYStoryville Jazzklubi
TI 26.6.20:00 THE BREEDERS (USA), PIP BLOM (NLD)Tavastia-klubi 41
ke 27.6.19:00 Feminist Comedy Night with Jamie MacDonaldKorjaamo15/13,50
KE 27.6.20:00 SCANDINAVIAN MUSIC GROUPTavastia-klubi 21
ke 27.6.19:00 Katto auki: Litku Klemetti ja KynnetNosturi11
ke 27.6.19:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazzaVapaa pääsy
KE 27.6.Metallihumala II: Corrosium, Kuoleman Galleria, Kaunis Kuolematon, Demonztrator, Axegressor, Death to Some On The Rocks
KE 27.6.Metallihumala II On The Rocks
KE 27.6.Metallihumala II On The Rocks
KE 27.6.19:00 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
TO 28.6.19:00 NAT NEWBORNStoryville Jazzklubi
TO 28.6.Metallihumala II On The Rocks
PE 29.6.19:00 MILO & MOSESStoryville Jazzklubi
LA 30.6.19:00 BRYN JONESStoryville Jazzklubi
ke 4.7.19:00 Katto auki: Seminaarinmäen mieslaulajatNosturi11
ke 11.7.19:00 Katto auki: Ursus Factory & Friends 2.0Nosturi11
ke 18.7.19:00 Katto auki: Sydän Sydän, Kaita Isäri SeppäläNosturi11-14
ke 25.7.19:00 Katto auki: Eva & Manu, Ivory WoodsNosturi11-14
pe 5.10.19:30 Max Raabe & Palast OrchesterFinlandia-talo64.50-89.50
to 1.11.20:00 The Manhattan TransferFinlandia-taloalk. 59,50

TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT