KEIKAT HELSINKI | Tulevat

KEIKAT TULOSSA

KOHOKOHDAT

pe 16.11. Jenni Vartiainen
2000-luvun Suomen menestynein naisartisti Jenni Vartiainen esiintyy 16.11.2018 Hartwall Arenalla....
to 29.11. The Show - Tribute to ABBA
Huikea ABBA-show valtaa Hartwall Arenan torstaina 29.11.2018. Helsingissä saadaan kokea todellinen...
la 15.12. Nightwish
Metallimusiikin ykkösnimi Nightwishin Decades-maailmankiertue huipentuu kahteen Suomen keikkaan joulukuussa. Kansainvälisesti ylistystä...

maanantai 22.1.2018


ma 22.1.20:00 Eeva Soivio, Emmi Parviainen ja Kaj Chydenius Elämä se kulkeeKOM-Ravintola
ma 22.1.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 22.1.Open Mic Night Siltanen

tiistai 23.1.2018


TI 23.1.20:30 ROOTS TUESDAY WITH JAY KORTEHISTO GOES THE DOORSStoryville Jazzklubi

keskiviikko 24.1.2018


Ke 24.1.18-00 HurmioKlubi: Aki Mäki & 10tanssi Band Virgin Oil Co. 13/15
KE 24.1.21:00 FACE THE LEGACY, SAINTS OF MASS PROCUCTION, RECOILSBar Loose 6
KE 24.1.23:00 DJ VINYYLITAITEILIJA JÄRVINEN KLO 23-04Bar Loose 3
KE 24.1.19:00 MAMBO CAFE - HOT LATIN FIESTA!Storyville Jazzklubi
ke 24.1.DildoBingo Siltanen
ke 24.1.19:00 Sonata ArcticaThe Circus
ke 24.1.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa

torstai 265.1.2018


to 25.1.19:00 Riikka Timonen & Senni Eskelinen Feat. Milla ViljamaaG Livelab
to 25.1.19:00 Tuomari Nurmio: Helvetin ja taivaan välissäAleksanterin teatteri
to 25.1.Ruokala-klubi Siltanen
TO 25.1.20:00 KEKKOSROCK: GBH (UK), APPENDIX, ÄPÄRÄTTavastia-klubi25
TO 25.1.ANNA MYLLYLUOMA Kaiku 5
to 25.1.20:45 CYAN KICKS, ROSECRAFT, BLOCK OF FLATS Semifinal 6
pe 26.1.21:30 CLUB MOJO: THE VALKYRIANS Semifinal 12
pe 26.1.20:00 THE WYMAN FAMILY, BLUE EYED SONS & CREEK ROAD ELEVEN Elmun Baari 10
PE 26.1.MIXMASTER MORRIS Kaiku
PE 26.1.00:00 VIEWTavastia-klubi13
PE 26.1.00:00 JYTÄDISKO: DJ LAURA VARTIO klo 00-04Bar Loose 5
PE 26.1.21:00 HANGING GARDEN, ATLASES, BESRABar Loose 7
PE 26.1. 22-04 Dj Bone Daddy On The Rocks
pe 26.1.Halonen & Karhunen Siltanen
pe 26.1.19:00 Aleksanteri nauraa! Ilari Johansson & Jussi SimolaAleksanterin teatteri
pe 26.1.20:00 Kaukolampi + IslajaG Livelab
pe 26.1.20:00 Sam's Comedy Club: Paul Westlake, Jani Salo, Tomi WalamiesApollo Live Club
pe 26.1.21:00 Swallow the Sun, Sleep of MonstersinKorjaamo
la 27.1.19:00 Amparanoia (ES)Savoy-teatteri
la 27.1.19:00 Club act!one: Antti Haapala, Joni Koivuniemi, Ilari Johansson, Ray ZambinoHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 27.1.20:00 Antti PoutaG Livelab
la 27.1.20:00 Sam's Comedy Club: Ali Jahangiri, Jacke Björklund, Ilari JohanssonApollo Live Club
la 27.1.20:00 - 22:00 Saturday JazzPub Adjutantti
la 27.1.21:00 Makthaverskan (SE)Korjaamo
la 27.1.21:00 MudvilleJuttutupa
LA 27.1.23:30 TAVASTIAN LAUANTAIDISKO Tavastia-klubi7
la 27.1.21:30 KATTI MEU Semifinal 8
la 27.1.Juan Calia & Tero Männikkö Siltanen
LA 27.1. 22-04 Dj Sampsa On The Rocks
la 27.1.20:00 HIFK AID Elmun Baari
LA 27.1.21:00 SAIMAA - URHEILU-SUOMI -LEVYN JULKAISUBILEETBar Loose 14,5
LA 27.1.23:00 ÖISIN ON KIVEMPAA DJ:T KLO 23-04Bar Loose 5
la 27.1.19:00 Amparanoia Savoy-teatteri
LA 27.1.20:00 PIJALL - TUPLALEVYJULKKARITTavastia-klubi12
LA 27.1.COLLEEN 'COSMO' MURPHY Kaiku
SU 28.1. 22-04 Dj Japi & Reverend Rengo On The Rocks
SU 28.1.23:00 DJ JONTTU KLO 23-04Bar Loose 3
ma 29.1.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 29.1.20:00 Jonni Aromaa & Jussi Tuurna: Miten ja miksiKOM-Ravintola
ti 30.1.20:30 ROOTS TUESDAY WITH UFO MUSTONENStoryville Jazzklubi
ke 31.1.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Tribute to Special EditionJuttutupa
Ke 31.1.18-00 HurmioKlubi: Onnenkerjäläiset Virgin Oil Co. 13/15
KE 31.1.20:30 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
KE 31.1.21:00 SKINJOBS, IHMEAUTO, MAGPIE TOESBar Loose 6
KE 31.1.23:00 DJ JONTTU KLO 23-04Bar Loose 3
TO 1.2.20:00 SILVANA IMAM (SWE) (OVET KLO 20:00)Tavastia-klubi26
TO 1.2.JUSSI ESKELINEN Kaiku 5
to 1.2.21:00 SIXGUN RENEGADES, ANTIC TONE Semifinal 6
to 1.2.19:00 Janne Huttunen QuartetKoko Jazz
to 1.2.19:00 Petteri SariolaG Livelab
to 1.2.19:00 Tango AlakuloKapsäkki
pe 2.2.19:00 Veeti Kallio & Vesa Kääpä DuoKapsäkki
pe 2.2.21:00 Malady -levynjulkaisukonserttiKorjaamo
pe 2.2.21:00 HÄRMÄ, SERIAL HUMPERS, HELEÄT Semifinal 7
pe 2.2.19:00 Ihana Leijona x Intiaanikesä Elmun Baari
PE 2.2.NU GUINEA Kaiku
PE 2.2.20:00 VIIKATETavastia-klubi25
PE 2.2.00:00 TÖÖLÖN KETTERÄTavastia-klubi12
PE 2.2.00:00 JYTÄDISKO KLO 00-04Bar Loose 5
PE 2.2. 22-04 Dj Sampsa On The Rocks
La 3.2.21-02 PAIN (SWE), FEAR OF DOMINATION Virgin Oil Co. 25/28
LA 3.2.MICHAEL MONROETavastia-klubi
LA 3.2.23:30 TAVASTIAN LAUANTAIDISKO Tavastia-klubi7
la 3.2.21:30 GRIEVES (USA) Semifinal 20
LA 3.2. 22-04 Dj Japi On The Rocks
la 3.2.18:00 Tunnelma-klubi: RISTO (soolo) + LIILA JOKELIN Elmun Baari
LA 3.2.23:00 TENNARIT TULESSA KLO 23-04Bar Loose 5
la 3.2.18:00 - 20:00 Tunnelma-klubi: Yona (duo) + Pegasos (trio)Elmun Baari11
la 3.2.14:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonAleksanterin teatteri38/35 €
la 3.2.19:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonAleksanterin teatteri38/35 €
la 3.2.18:00 - 20:00 Tunnelma-klubi: Risto (soolo) + Liila JokelinElmun Baari
la 3.2.19:00 Club act!one: Lasse Oikarinen, Ida Grönlund, André Wickström, Iikka KiviHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 3.2.20:00 - 22:00 Saturday JazzPub Adjutantti
la 3.2.21:00 Club Hyvä MieliRavintolalaiva Wäiski
su 4.2.20:00 Kallio komedibolaget esittää: Stand up -iltaLepakkomies Baari
SU 4.2. 22-04 Dj Bone Daddy On The Rocks
su 4.2.16:00 Kaikki äitini, kaikki tyttäreniAleksanterin teatteri38/35
ma 5.2.19:00 Joshua James, Evan Coulombe & Mika Kuokkanen (US/FI)G Livelab
ma 5.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 5.2.20:00 VaraqueKOM-Ravintola
ti 6.2.19:00 Kaikki äitini, kaikki tyttäreniAleksanterin teatteri38/35
TI 6.2.20:00 THE UNDERACHIEVERS (USA)Tavastia-klubi25
Ke 7.2.18-00 HurmioKlubi: Teemu Roivainen & Energia Virgin Oil Co. 13/15
KE 7.2.20:00 GRANDE ROYALE (SWE), THE EMPIRE STRIKESTavastia-klubi18
ke 7.2.19:00 Hietala, Leppäluoto, KoivunenSavoy-teatteri
ke 7.2.19:00 Hietala, Leppäluoto, KoivunenSavoy-teatteri
ke 7.2.19:00 Mirel WagnerKapsäkki
ke 7.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 8.2.19:00 Hanhiniemi-Rauhala MADKapsäkki
to 8.2.19:00 Tim HagansKoko Jazz
to 8.2.20:00 KINOS, ANTTI JUSSI JA VILLE, AMPIAISTEHDAS Semifinal 6
TO 8.2.21:00 JONI EKMAN & KOIRA, TAMARA LUONTO, PETE TNT BANDBar Loose 6
to 8.2.19:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonAleksanterin teatteri38/35 €
TO 8.2.CABALLO Kaiku 5
PE 9.2.SOICHI TERADA Kaiku
pe 9.2.19:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonAleksanterin teatteri38/35 €
PE 9.2. 22-04 Dj Bone Daddy On The Rocks
PE 9.2.20:00 LASTEN HAUTAUSMAA, JUKKA NOUSIAINEN & KUMPPTavastia-klubi16
pe 9.2.19:00 Club act!one: Tomi Haustola, Tommi Ylimäinen, Anders Helenius, Anitta AhonenHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 10.2.19:00 Club act!one: Antti Haapala, Robert Pettersson, Ilari Johansson, Ursula HerlinHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
La 10.2.21-02 Night Of The Power Ballads Virgin Oil Co. 10/12
LA 10.2.18:00 TUSKALIVE JA GREY BEARD ESITTÄVÄT: MISS MAY I, FIT FOR A KING, VOID OF VISION, CURRENTSTavastia-klubi27,50
LA 10.2.23:30 TAVASTIAN LAUANTAIDISKO Tavastia-klubi7
LA 10.2. 22-04 Dj Japi On The Rocks
SU 11.2. 22-04 Dj Japi & Reverend Rengo On The Rocks
ma 12.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 13.2.19:00 Helsingin poliisisoittokunta & Suvi Teräsniska Savoy-teatteri
Ke 14.2.18-00 HurmioKlubi: Mika & Myrskytuuli Virgin Oil Co. 13/15
ke 14.2.19:00 Helmut Lotti Finlandia-talo
ke 14.2.19:00 Feminist Comedy Night: Jamie MacDonald & vieraatKorjaamo
ke 14.2.19:00 Helmut LottiFinlandia-talo
ke 14.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 15.2.20:00 MopoG Livelab
TO 15.2.21:00 SERAPHIEBar Loose 6
to 15.2.19:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonAleksanterin teatteri38/35 €
pe 16.2.19:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonAleksanterin teatteri38/35 €
pe 16.2.20:00 Viralliset Vanhojen Tanssien Jatkot 2018The Circus
PE 16.2. 20-04 Dj Mikke On The Rocks
Pe 16.2.21-02 Feel The Flow : Adi L Hasla, Mouhous, Sonny, Jakob, DJ Vicky Virgin Oil Co. 10
La 17.2.21-02 Lapinlahden Linnut Revisited Feat Veljekset Kinnunen Virgin Oil Co. 15
LA 17.2. 22-04 Dj Bone Daddy On The Rocks
su 18.2.18:30 Accept (DE)The Circus
SU 18.2. 22-04 Dj Bone Daddy On The Rocks
ma 19.2.18:30 The Killers palaa Hartwall Arenalle helmikuussaHartwall Arena48,50 / 59,50 / 69,50
Ke 21.2.18-00 HurmioKlubi: Janne Tulkki & Tulinen Sydän Virgin Oil Co. 13/15
PE 23.2. 22-04 Dj Bone Daddy On The Rocks
la 24.2.20:00 Steven WilsonThe Circus
SU 25.2. 20-04 Dj Mikke On The Rocks
to 1.3.19:00 Ystävän laulu, Vladimir Vysotski 80 v. juhlakonsertti Savoy-teatteri
pe 2.3.20:00 2 TIMES TERROR, KING SATAN Elmun Baari
la 3.3.19:00 Timo Lassy Band & Ricky-Tick Big Band BrassSavoy-teatteri29
ma 5.3.19:00 Jethro Tull by Ian Anderson Finlandia-talo
su 11.3.19:00 Jarkko Ahola Savoy-teatteri
ke 14.3.19:00 Feminist Comedy Night: Jamie MacDonald & vieraatKorjaamo15/13,50
la 17.3.19:00 Aleksanteri nauraa! Ali Jahangiri & André WickströmAleksanterin teatteri27-29 €
la 17.3.19:00 Mokoma Akustisena Savoy-teatteri
su 18.3.13:00 Samuelin Poloneesi Savoy-teatteri
su 18.3.19:00 The Nirvana ExperienceHelsingin kulttuuritalo39,50/36,50
ke 21.3.19:00 THE BELLRAYS (US) Elmun Baari
to 22.3.19:00 UMO & VärttinäSavoy-teatterialk. 20
pe 23.3.20:00 Sunrise AvenueHartwall Arena39 / 49 / 59 / 69
la 24.3.19:00 KodoSavoy-teatteri
su 25.3.15:00 KodoSavoy-teatteri
to 5.4.19:00 Pohjonen AlankoSavoy-teatteri42
pe 13.4.19:00 Sutela ja Salminen: Stand Uppia!Aleksanterin teatteri27-29 €
ti 17.4.11:00 UMO & Mikko Helevä: Pekka ja Susi, koululaiskonsertti Savoy-teatteri
ke 18.4.19:00 FEED ME VIOLENCE TOUR Elmun Baari
to 19.4.19:00 Alsarah & The Nubatones Savoy-teatteri
la 21.4.19:00 Tango Piazzolla - Juhlakonsertti Savoy-teatteri
ke 2.5.19:00 Olli Keskinen - Elämäni puhe Savoy-teatteri
ke 23.5.19:00 UMO & Jensenit Savoy-teatteri
pe 25.5.16:00 Helsinki Lit Savoy-teatteri
la 26.5.12:00 Helsinki Lit Savoy-teatteri
la 16.6.18:00 Belly Dance Night Savoy-teatterialk. 20

TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT