KEIKAT HELSINKI | Tulevat

KEIKAT TULOSSA

maanantai 25.2.2019


ma 25.2.19:00 PuKama Chamber: Elina Vähälä & Paavali JumppanenG Livelab
ma 25.2.19:00 MERI NENONEN KOM-teatteri
MA 25.2.20:00 KINGSTON WALL BY JJYLLI, KUOPPIS & VHBTavastia-klubi
ma 25.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 25.2.Open Mic Siltanen

tiistai 26.2.2019


TI 26.2.19:00 THE CASUALTIES (USA) On The Rocks
TI 26.2.20:30 ROOTS TUESDAY WITH MARIA HÄNNINENStoryville Jazzklubi

keskiviikko 27.2.2019


ke 27.2.19:00 SELLOSALI: YÖ - HYVÄN YÖN LAULUJA Sellosali
ke 27.2.19:00 SELLOSALI: YÖ AKUSTISEMMIN - HYVÄN YÖN LAULUJA Sellosali
ke 27.2.19:00 Franz Lehár: GiudittaAleksanterin teatteri
ke 27.2.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 27.2.19:00 William Suvanne Chess'n JazzG Livelab
KE 27.2.20:00 WHEEL ’MOVING BACKWARDS’ LEVYJULKKARIT On The Rocks
ke 27.2.20-01 Slum Village, MC Nelson (UK), DJ: Loasteeze Kuudes linja
ke 27.2.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
KE 27.2.20:30 NAT NEWBORN LIVE JUKEBOXStoryville Jazzklubi
ke 27.2.20:30 ROHKEAT KUVAT, IVORY WOODS, VICTORIANBar Loose
ke 27.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Hess - Winter - Huntley TrioJuttutupa
ke 27.2.Tropicale: Liede & Liede Siltanen

torstai 28.2.2019


to 28.2.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 28.2.19:00 WORLD CLASS STARS IN FINLAND Savoy-teatteri
to 28.2.19:00 PUTOILLAAN – ROOPE SALMINEN & ERNEST LAWSON SHOW, ESPOO Sellosali
to 28.2.19:00 Soskin / Uotila / Rautio / RemmelKoko Jazz
TO 28.2.20:00 GRANDMASTER FLASH (USA) Tavastia-klubi
to 28.2.20:00 Stand up lavaklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 28.2.20:00 Jarmo Saari RepublicG Livelab
to 28.2.20:30 KAAOSKLUBI: NICUMO, PLANEETTA9, SULFERDUSTBar Loose
to 28.2.21:00 Lauri & Satu -levynjulkkarikeikkaJuttutupa
TO 28.2.23:00 DJ JAPI On The Rocks
TO 28.2.DJ SOFIE Kaiku
to 28.2.21:00 MUSTA VALO, HARAAMO Semifinal

perjantai 1.3.2019


Pe 1.3.19-23 ALKUILLAN KONSERTTI: TOURNADO 2019: MAAN TOMU,JUPITER,USF Kuudes linja
pe 1.3.19:00 Kätfish & Grandmother CornMascot Bar & Live Stage
pe 1.3.19:00 SELLOSALI: RUUSUT Sellosali
pe 1.3.19:00 Beethoven I: Tapiola SinfoniettaTapiolasali
pe 1.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 1: RICH PAIN, LIMBO & MINDY, PULSE, SQUARE TABLE NIGHTS, SHAPELESS SOULS, CHAOTECH, STEEL ROSE, REXBar Loose
PE 1.3.20:00 DARK VISION: TRAITRS (CAN), THEN COMES SILENCE (SWE), THE FOREIGN RESORT (DNK), THE FLATFIELD On The Rocks
PE 1.3.20:00 DARK VISION: TRAITRS (CAN), THEN COMES SILENCE (SWE), THE FOREIGN RESORT (DNK), THE FLATFIELD On The Rocks
PE 1.3.20:00 VESTERINEN YHTYEINEEN (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 1.3.21:00 ElastinenThe Circus
pe 1.3.21:00 Sam's Comedy Club: André Wickström, Heikki Vilja, Jacke BjörklundApollo Live Club
pe 1.3.21:30 TAPPAJATOMAATIT, NOLLA NOLLA NOLLA, RÖÖKIPAIKKA Semifinal
pe 1.3.22:00 VOEMA & RTC PRES: SAVOLAISPIRKAMMUALAINEN PSYDISCO Elmun Baari
pe 1.3.22:00 APOLLO FRIDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
pe 1.3. 22:30 Töölön Funk Klubi + The Two2s feat. Knucklebone OscarManala
PE 1.3.23:30 MIDNIGHT CITY CLUB! DJ MIKKE THE FLAMER & DJ JOHN CURTAIN On The Rocks
Pe 1.3.DDT Jazzband, Jimmie ”Bluesman Lawson, Sepia Rhythm 'n' Blues BandStoryville Jazzklubi
pe 1.3.POJU Ihku Helsinki
PE 1.3.SHAUN J. WRIGHT, TWIRL, CHICAGO Kaiku
pe 1.3.Olli Koponen Siltanen
Pe 1.3.Maria Gasolina -jäähyväiskonsertti, LailaiKorjaamo
Pe 1.3. Test Pressing #38 Ääniwalli

lauantai 2.3.2019


la 2.3.19:00 Afrojazz Club: Afrojazz Quintet feat. Charlotta Kerbs & Ismaila SanéKansallisteatterin Lavaklubi
la 2.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 2: MY FAIR KING, VANILLA INK, REINHARD, MAMYTH, CROSSROADS, OPPOSITE, NOCEBORN, DEFENENTBar Loose
la 2.3.19:00 YHTEINEN IHO Kanneltalo
la 2.3.19:00 UMO & Severi PyysaloKoko Jazz
LA 2.3.20:00 NLE: PETETTYJEN PUOLUE -LEVYJULKKARIT, LÄHIÖBOTOX On The Rocks
la 2.3.20:00 This is Bolton Avenue!Teatteri Forum
la 2.3. 20:00 UMK-finaalikatsomo & EuroviisudiscoManala
la 2.3.21:00 FORTH, FEMME BALBA Semifinal
la 2.3.21:00 Ghettoklubi: Mike Bell & The BelltonesJuttutupa
la 2.3.22:00 Club act!one: Tuula Kolehmainen, Riku Sottinen, Mikko Vaismaa, Fredi Lilius, Manu RaivioHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 2.3.22:00 APOLLO SATURDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
la 2.3.MILK: Mr. A & Janne X Siltanen
LA 2.3.MAFALDA, MELODIES INTERNATIONAL, LONDON Kaiku
La 2.3. Crawfish KingsStoryville Jazzklubi
La 2.3. Ääniwalli presents: Richie Hawtin Ääniwalli
La 2.3. Left Bank & All Day Presents: Detalji, Normal Life, Handshaking, Yöstö, DJ Katerina Ääniwalli
La 2.3.Pää Kii, FlippipuistoKorjaamo

sunnuntai 3.3.2019


su 3.3. 18:00 Sunnarit! ft. Jones And You Villi Väinö

tulossa


ma 4.3.19:00 URSULA SALO, ARLA SALO JA JUHA KUKKONEN KOM-teatteri
MA 4.3.20:00 GZA/THE GENIUS (USA) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ma 4.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 5.3.19:00 Franz Lehár: GiudittaAleksanterin teatteri
ti 5.3.19:00 Laraaji (US) + Pekka AiraksinenG Livelab
ke 6.3. 18:00 Sonja Lumme - Lasse Hirvi - Wade Mikkola - Heikki Sandren Cafe Carusell
ke 6.3.21:00 KIMMO G & KELLUVA KIVI, MUUROLA Semifinal
ke 6.3.19:00 Aaron Goldberg Trio (US)G Livelab
KE 6.3.19:00 PARIS (USA) (OVET 19:00)Tavastia-klubi
ke 6.3.19:00 SELLOSALI: EVA + MANU Sellosali
ke 6.3.19:00 Franz Lehár: GiudittaAleksanterin teatteri
ke 6.3.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 6.3.19:00 Sutela ja Salminen: STAND UPPIA!Kulttuuritalo Martinus
ke 6.3.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 6.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 6.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 3: TEITÄ PALVELI: MYYJÄ, UN, VAARIN POJAT, OVDEATH, MEETING OF THE MINDS, DISCREANT, PETER JUHAN, DAPPLED JAYBar Loose
KE 6.3.20:00 JASMINE WYNANTS-GRANFELT – IN MY MIND RECORD RELEASE PARTY & GIG On The Rocks
TO 7.3.19:00 SILMIEN TAKANA: INA FORSMAN – KIITOLLISUUS On The Rocks
to 7.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 4: AJATUS, DJ STORMONE, THE VYING, SEBASTIAN HELIN, KATJA KOO, IVB, VÄÄRÄ, TUNTEMATONBar Loose
to 7.3.18:00 - 21:00 Tanssien Tähtiin showVirgin Oil Co.
to 7.3.19:00 Ruuskanen Railio Klubin vieraana Antti RailioKapsäkki
to 7.3.19:00 HAPPORADIO - JOTAIN KAUNISTA Sellosali
TO 7.3.JEKU Kaiku
to 7.3.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
pe 8.3.00:00 Naistenpäivän komiikkafestivaaliManala
Pe 8.3.FIGHT THE NIGHT ESITTÄÄ: DEATH STRIKE(US), KUOLEMA, DJ HAAPOJA Kuudes linja
PE 8.3.JOHN TALABOT Kaiku
pe 8.3.20:00 Edu Kettunen, Mika Kuokkanen, Mikko & Johanna IivanainenG Livelab
pe 8.3.19:00 BILLY COBHAM & UMO JAZZ NOIR Savoy-teatteri
pe 8.3.22:00 APOLLO FRIDAY: DUOJAGApollo Live Club
pe 8.3.18:00 - 21:00 Tanssien Tähtiin showVirgin Oil Co.
pe 8.3.19:00 Club act!one: Jamie Macdonald, Ray Zambino, Johanna Tohni, Anitta AhonenHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
pe 8.3.0:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 5: NIINISTÖ JA LISKOJENGI, REVOLVERZ, VERIVIHA, DESTINED TO DIE, OCYRIS & LOKI WLLDIN, RANDOM FLY, ALEX JA ARMOTTOMAT, VOLYMIANBar Loose
PE 8.3.20:00 JARKKO MARTIKAINEN & LUOTETUT MIEHET On The Rocks
pe 8.3.21:00 CLARKKENT, THE LIEBLINGS, Q & A Semifinal
pe 8.3.20:00 ROCKIN' SCANDINAVIAThe Circus
la 9.3.00:00 Naistenpäivän komiikkafestivaaliManala
la 9.3.20:00 TUNGEVAAG & RAABANThe Circus
la 9.3.21:00 THE MILESTONES Semifinal
la 9.3.21:00 Sam's Comedy Club: Tommi Mujunen, Zaani, Gavin LilleyApollo Live Club
LA 9.3.23:30 ÖISIN ON KIVEMPAA: DJ MORTTI & DJ VILLAERISTE On The Rocks
la 9.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 6: KOLME SANAA, LASTING MERIT, VARJOLA, KYRSÄ, STARFOG APES, UNIVAPAA, JUNE FOREVERBar Loose
la 9.3.19:00 Club act!one: Toni Jyvälä, Helena Pöllänen, Jack Björklund, Aatu RaitalaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 9.3.19:00 Miljoonasade – Karkumorsian-kiertue 2019Sellosali
LA 9.3.FRED P Kaiku
la 9.3.19:00 PUOti kiinni ja TILA myyntiin – Jukka Puotila kiertue 2019Kulttuuritalo Martinus
la 9.3.21:00 Ghettoblues: Honey B & T-BonesJuttutupa
la 9.3.22:00 APOLLO SATURDAY: DUOJAGApollo Live Club
la 9.3.19:00 JAZZMEIA HORN & 3TM Savoy-teatteri
la 9.3.19:00 SELLOSALI: MILJOONASADE - KARKUMORSIAN-KIERTUE 2019 UNPLUGGED Sellosali
La 9.3.Nicole Willis & Banda Palomita, Jesse MarkinKorjaamo
su 10.3.15:00 BO SUNDSTRÖM JAZZ Savoy-teatteri
su 10.3.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri
ma 11.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 11.3.19:00 JONNAKAISA RISTO JA KAJ CHYDENIUS KOM-teatteri
ti 12.3.19:00 PERTURBATOR LIVEThe Circus
ti 12.3.19:00 Favelan tiistaijazzit: Mikko Innanen, saksofonit; Antti Lötjönen, basso; Alessandro d’Anna, rummutBar Favela
ti 12.3.19:00 Franz Lehár: GiudittaAleksanterin teatteri
ti 12.3.20:00 PJK-KLUBI: JACKSON 3, MAC MILLER TRIB., BENGALIN TIIKERIBar Loose
Ti 12.3.Night Lovell (CAN), Versace HenrikKorjaamo
ke 13.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 7: WITHSTAND THE FALL, UNIVERSE, THE LEAVES OF AUTUMN, DIMA AND THE SURVEYORS, DANI JA FRIDABar Loose
ke 13.3.18:30 Show & Dinner: La Soirée Edith Piaf avec Tia CohenRavintola Fabrik
ke 13.3.19:00 Feminist Comedy Night with Jamie MacDonaldKorjaamo
ke 13.3.19:00 Franz Lehár: GiudittaAleksanterin teatteri
ke 13.3.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 13.3.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 13.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 13.3.18:00 TANSSIVA LOUHISALI: SCREAMING JAY & THE BONES Espoon kulttuurikeskus
ke 13.3.19:00 ANNELI SAARISTO 70 V. JUHLAKONSERTTI Savoy-teatteri
ke 13.3.19:00 SELLOSALI: TOPMOST Sellosali
to 14.3.19:00 EMERGENZA FESTIVAL DAY 8: EAST END JEANS, TARA, FAYA, KICK THE GIANT, FRANKOSUN AND THE FAMILY, FLAMEGANG, RESOLUTION 13Bar Loose
to 14.3.19:00 SigneKoko Jazz
to 14.3.19:00 HAPPORADIO - JOTAIN KAUNISTA Savoy-teatteri
to 14.3.19:00 SELLOSALI: TIMO LASSY JA RICKY-TICK BIG BAND BRASS Sellosali
to 14.3.18:00 - 21:00 Tanssien Tähtiin showVirgin Oil Co.
To 14.3.19:00 EPIK HIGH 2019 European Tour - HELSINKIThe Circus
to 14.3.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
pe 15.3.21:00 In the Mood -klubiKansallisteatterin Lavaklubi
pe 15.3.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
pe 15.3.21:00 ATMOZFEARS & SEFAThe Circus
PE 15.3.20:00 ASA & BAND (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 15.3.20:00 TRAD.ATTACK!, OKRA PLAYGROUND Elmun Baari
PE 15.3.20:00 GRAHAM BONNET BAND (UK) On The Rocks
pe 15.3.19:00 SILVENNOINEN, FÖRSTI, HELA & BAND Savoy-teatteri
pe 15.3.19:00 SELLOSALI: ELEANOORA ROOSENHOLM, ROSITA LUU Sellosali
pe 15.3.20:00 PK KERÄNEN & VALTTERI PÖYHÖNEN Espoon kulttuurikeskus
pe 15.3.22:00 APOLLO FRIDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
la 16.3. 20:00 Tina Loves The Nightlife-klubiManala
La 16.3. Paavoharju-boksin julkistustilaisuus Ääniwalli
la 16.3.21:00 Sam's Comedy Club: Henric Chezek, Paul Westlake, Mikko VaismaaApollo Live Club
la 16.3.22:00 APOLLO SATURDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
la 16.3.13:00 SELLOSALI: LASTEN LAUANTAI: PIKKU PAPUN MUSIIKKISIRKUS Sellosali
la 16.3.15:00 DIIVA SVENGAA! - TAPIOLA BIG BAND FEAT. MARI PALO Espoon kulttuurikeskus
la 16.3.15:00 SELLOSALI: LASTEN LAUANTAI: PIKKU PAPUN MUSIIKKISIRKUS Sellosali
la 16.3.18:00 SUOMI-CUBA SHOW Malmitalo
la 16.3.18:00 SELLOSALI: LAULUN TAKAA -KLUBI: PETTERI SARIOLA Sellosali
la 16.3.19:00 MILJOONASADE - KARKUMORSIAN-KIERTUE Savoy-teatteri
la 16.3.19:00 Club act!one: Rich Lyons, Ursula Herlin, Tommi Mujunen, Ilari JohanssonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 16.3.21:00 Laajasalon Pallogrillin Stand Up - Aatu RaitalaLaajasalon Pallogrilli
la 16.3.21:00 The RasmusThe Circus
La 16.3.Ricky-Tick Big Band & Julkinen Sana (alkuillan keikka)Korjaamo
LA 16.2.MALIN NYQVIST, MARJU & LAURA MRLS, KAMMARISSA: JULIUS, JACOB, RIKU & SAN.DRO Kaiku
su 17.3. 18:00 Sunnarit! Villi Väinö
su 17.3.19:00 Savoy-teatterin loppuunmyyneelle pianistikomeetalle Peter Bencelle lisäkeikka SuomeenHelsingin kulttuuritalo
ma 18.3.19:00 YKSPIHLAJAN KINO-ORKESTERI KOM-teatteri
ma 18.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 19.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus -kiertueHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ti 19.3.19:00 SamettiklubiMascot Bar & Live Stage
KE 20.3.20:00 SAMAE KOSKISEN KORVALÄÄKE (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ke 20.3.19:00 SELLOSALI: SAMBA TOURÉ Sellosali
ke 20.3.19:00 Naturally 7Helsingin kulttuuritalo
ke 20.3.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 20.3.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 20.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 21.3.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 21.3.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 21.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus -kiertueHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 21.3.19:00 SELLOSALI: JUHA TAPIO: PIENIÄ TAIKOJA Sellosali
pe 22.3.18:00 Sami Hedberg ShowApollo Live Club
pe 22.3.21:00 Sami Hedberg ShowApollo Live Club
pe 22.3.18:30 SLAM! Wrestling Finland Mega LaunchThe Circus
pe 22.3.20:00 Yö akustisemmin - Hyvän yön laulujaG Livelab
pe 22.3.19:00 SELLOSALI: JUHA VAINIO 80V. JUHLAKONSERTTI Sellosali
pe 22.3.22:00 APOLLO FRIDAY: THE MATCHMENApollo Live Club
PE 22.3.20:00 PÄÄT (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 22.3.19:00 Club For Five: Songs of KirkaHelsingin kulttuuritalo
la 23.3.19:00 Club act!one: Ali Jahangiri, Jamie Macdonald, Illusia Sarvas, Ida Grönlund, Aki PuolakkaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 23.3.21:00 Ghettoklubi: Fried Okra Band (Tanska), HousepattonsJuttutupa
LA 23.3.19:00 HAKEN (UK) "EUROPEAN VECTOR STUDIES 2019" (OVET 19:00)Tavastia-klubi
la 23.3.22:00 APOLLO SATURDAY: THE MATCHMENApollo Live Club
la 23.3.19:00 NORDIC BLUES PULS Savoy-teatteri
la 23.3.19:00 SELLOSALI: ENSUEÑO FLAMENCO Sellosali
su 24.3.18:00 Juha TapioAleksanterin teatteri
su 24.3.19:00 Robin Banerjee (London) - Ska Jazz Connection +special guestsKapsäkki
ma 25.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
TI 26.3.20:00 BAS (USA) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ti 26.3.19:00 Désirée Saarela & Maria Kalaniemi - MoD (rohkeus)Kapsäkki
ke 27.3.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 27.3.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 27.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 27.3.19:00 JANNA Espoon kulttuurikeskus
ke 27.3.19:00 SELLOSALI: ISLAJA + DEFUNENSEMBLE Sellosali
to 28.3.20:00 Stand up lavaklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 28.3.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 28.3.19:00 SELLOSALI: BOBBY RUSH (US) Sellosali
TO 28.3.20:00 NO FUN AT ALL (SWE), AGAINST IT ALL, NO WAY, FREAK-ED DJ’S (OVET 20:00)Tavastia-klubi
to 28.3.18:00 - 21:00 Tanssien Tähtiin showVirgin Oil Co.
pe 29.3.20:00 SILVANA IMAMThe Circus
pe 29.3.18:00 - 21:00 Tanssien Tähtiin showVirgin Oil Co.
PE 29.3.20:00 EVELINA (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 29.3.19:00 AN EVENING WITH DEVIN TOWNSEND Savoy-teatteri
pe 29.3.19:00 SELLOSALI: JARKKO AHOLA: PIANO FORTE Sellosali
pe 29.3.22:00 APOLLO FRIDAY: ÅL IN BANDApollo Live Club
La 30.3. SHUTDOWN x TÖIS Ääniwalli
LA 30.3.20:00 HMH: SCAR SYMMETRY (SWE), SUAMENLEJJONA, PAHAN IKONI, CARRY THE WEIGHT On The Rocks
la 30.3.22:00 APOLLO SATURDAY: ÅL IN BANDApollo Live Club
LA 30.3.21:00 78 RPM ERA -TANSSIKLUBI; DJ:T VESA YLI-PELKONEN, BUTCHER PETE JA ROCK-A-PELTOLAKansallisteatterin Lavaklubi
la 30.3.19:00 AN EVENING WITH DEVIN TOWNSEND Savoy-teatteri
la 30.3.19:00 SELLOSALI: JARKKO AHOLA: PIANO FORTE Sellosali
LA 30.3.19:00 REINO NORDIN (OVET 19:00)Tavastia-klubi
la 30.3.19:00 Munkkiklubi stand up -klubi: Herlin, Kiuru, Corso, Haapakoski, Kosonen, Suikeli, Kormilainen, AkonniemiRavintola Ukko-Munkki
la 30.3.19:00 PUOti kiinni ja TILA myyntiin – Jukka Puotila kiertue 2019Apollo Live Club
la 30.3.19:30 Postmodern JukeboxHelsingin kulttuuritalo
su 31.3.18:00 Sunnarit! ft. Muuan Mies + Otto V. Villi Väinö
su 31.3.18:00 Juha TapioAleksanterin teatteri
su 31.3.19:00 Bluegrass-jamit LinkossaLinko Pizzabar
su 31.3.19:00 Homo! Slava! Musta Saara! – Ainutkertainen konsertti häikäisevistä musikaalihelmistäKansallisteatteri
SU 31.3.19:00 J. KARJALAINEN (OVET 19:00)Tavastia-klubi

Huhtikuu 2019


ma 1.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 1.4.19:00 HAAPOJA & ILLMARI KOLLEKTIIVI KOM-teatteri
MA 1.4.20:00 J. KARJALAINEN (OVET 20:00)Tavastia-klubi
TI 2.4.20:00 J. KARJALAINEN (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ti 2.4.12:00 TEPPO MÄKYNEN & UMO Savoy-teatteri
ke 3.4 18:00 Saxman Syrjänen & All Night Players Cafe Carusell
ke 3.4.18:00 TANSSIEN TÄHTIIN -SHOW Sellosali
KE 3.4.20:00 GUS DAPPERTON (USA) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ke 3.4.19:00 Ilta Vesa Vierikon kanssaKansallisteatteri
ke 3.4.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 3.4.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 3.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 4.4.18:00 Kaisa's Machine feat. Severi Pyysalo / Arto Ikävalko QuintetMusiikkitalo
to 4.4.18:00 - 21:00 Tanssien Tähtiin showVirgin Oil Co.
TO 4.4.20:00 ILMAVOIMIEN BIG BAND (OVET 20:00)Tavastia-klubi
TO 4.4.19:00 SILMIEN TAKANA: TELEKS – HETKI On The Rocks
to 4.4.19:00 SELLOSALI: IDA PAUL & KALLE LINDROTH Sellosali
to 4.4.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
pe 5.4.18:59 FADOA JA KAP VERDEN RYTMEJÄ, 2 PÄIVÄÄ Savoy-teatteri
pe 5.4.19:00 GISELA JOAO (PORTUGALI) Savoy-teatteri
pe 5.4.22:00 APOLLO FRIDAY: APPLAUSEApollo Live Club
PE 5.4.20:00 TUURE KILPELÄINEN JA KAIHON KARAVAANI (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 5.4.19:00 Club act!one: André Wickström, Anna Rimpelä, Tommi Tuominen, Ilari JohanssonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
pe 5.4.20:00 Tuoreempaa tavaraa -stand up -ilta: Anitta AhonenTeatteri Forum
la 6.4.18:00 Sam's Comedy Club Special: Sami Hedberg, Pete Kosonen, Aatu RaitalaApollo Live Club
la 6.4.21:00 Sam's Comedy Club Special: Sami Hedberg, Pete Kosonen, Aatu RaitalaApollo Live Club
la 6.4.22:00 Club act!one: Jani Salo, Arimo Mustonen, Mikko Kauppinen, Kaisa Pylkkänen, Eero CorsoHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
LA 6.4.19:00 TUURE KILPELÄINEN JA KAIHON KARAVAANI (OVET 19:00)Tavastia-klubi
la 6.4.22:00 APOLLO SATURDAY: APPLAUSEApollo Live Club
la 6.4.19:00 TÉTÉ ALHINHO & LUCIBELA Savoy-teatteri
SU 7.4.19:00 SAINT VITUS (USA), DOPELORD On The Rocks
ma 8.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 8.4.19:00 THE DEATH OF STALIN Espoon kulttuurikeskus
ma 8.4.19:00 LAILAI KOM-teatteri
TI 9.4.20:00 FATBOY (SWE) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ke 10.4.19:00 BORIS GREBENSHCHIKOV Savoy-teatteri
ke 10.4.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 10.4.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 10.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 11.4.20:00 Jean Erik: This is Jean ErikKansallisteatterin Lavaklubi
to 11.4.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 11.4.14:00 ILTAPÄIVÄKONSERTTI: AALLOILLA Espoon kulttuurikeskus
TO 11.4.20:00 ALL THEM WITCHES (US) On The Rocks
to 11.4.19:00 JUURIJUHLA-ROTFEST 2019: TUULETAR, MÄSÄ DUO Sellosali
pe 12.4.21:00 In the Mood -klubiKansallisteatterin Lavaklubi
pe 12.4.19:00 URYUPIN & TRIO ROOZEMAN Espoon kulttuurikeskus
pe 12.4.19:00 JUURIJUHLA-ROTFEST 2019: KIMMO POHJONEN SKIN, ALASH (TUVA Sellosali
pe 12.4.21:00 Sam's Comedy Club: Antti Haapala, Ida Grönlund, Riku SuokasApollo Live Club
pe 12.4.19:00 Ilta Vesa Vierikon kanssaKansallisteatteri
pe 12.4.22:00 APOLLO FRIDAY: THE BAND OF BROTHERSApollo Live Club
pe 12.4.20:00 Backyard BabiesThe Circus
la 13.4.20:00 POETS OF THE FALLThe Circus
la 13.4.19:00 PUOti kiinni ja TILA myyntiin – Jukka Puotila kiertue 2019Apollo Live Club
la 13.4.22:00 Club act!one: Tuula Kolehmainen, Anders Helenius, Inka Valima, Fredi LiliusHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
LA 13.4.19:00 RUUSUT (OVET 19:00)Tavastia-klubi
la 13.4.22:00 APOLLO SATURDAY: THE BAND OF BROTHERSApollo Live Club
la 13.4.18:00 JUURIJUHLA-ROTFEST 2019: CURLY STRINGS, BALTIC CROSSING JA ENKEL Sellosali
su 14.4. 18:00 Sunnarit! ft. Eteläranta Villi Väinö
ma 15.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 16.4.19:00 Favelan tiistaijazzit: Mikko Innanen, saksofonit; Petri Kautto, kitara ja laulu; Kari Ikonen, koskettimetBar Favela
ti 16.4.19:00 Musiikkiteatteri NYT & Eeva Kontu: Suomalaisen musiikkiteatterin klubiKapsäkki
TI 16.4.20:00 VILLE VALO & AGENTS (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ke 17.4. 18:00 Caron & Gimer trio - Wade Mikkola - Keith Hall Cafe Carusell
ke 17.4.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 17.4.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 17.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
KE 17.4.20:00 VILLE VALO & AGENTS (OVET 20:00)Tavastia-klubi
KE 17.4.20:00 THE BLACK DAHLIA MURDER (USA) On The Rocks
ke 17.4.19:00 SELLOSALI: CLEANING WOMEN Sellosali
to 18.4.19:00 SELLOSALI: WIGWAM EXPERIENCE Sellosali
TO 18.4.20:00 VILLE VALO & AGENTS (OVET 20:00)Tavastia-klubi
to 18.4.21:00 Sam's Comedy Club: Riku Sottinen, Anitta Ahonen, André WickströmApollo Live Club
to 18.4.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
pe 19.4.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
PE 19.4.20:00 VILLE VALO & AGENTS (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 19.4.22:00 APOLLO FRIDAY: THE COSTANZASApollo Live Club
la 20.4.20:00 PimeysKapsäkki
la 20.4.22:00 APOLLO SATURDAY: THE COSTANZASApollo Live Club
la 20.4.19:00 MARK KOZELEK OF SUN KIL MOON (US) Savoy-teatteri
la 20.4.18:00 Sami Hedberg ShowApollo Live Club
la 20.4.21:00 Sami Hedberg ShowApollo Live Club
MA 22.4.20:00 TEENAGE FANCLUB (UK) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ma 22.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 23.4.19:00 Pepe WillbergAleksanterin teatteri
KE 24.4.20:00 ELECTRIC BOYS (SWE) On The Rocks
ke 24.4.19:00 APRIL JAZZ: BOBBY MCFERRIN Espoon kulttuurikeskus
ke 24.4.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 24.4.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 24.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 24.4.19:00 SELLOSALI: THE ELVIS CONCERT 2019 Sellosali
KE 24.4.20:00 PAULIINA KOKKONEN (LEVYNJULKKARIT) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
to 25.4.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 25.4.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
TO 25.4.20:00 VESALA (OVET 20:00)Tavastia-klubi
to 25.4.19:00 APRIL JAZZ: MARIUS NESET & TAPIOLA SINFONIETTA Espoon kulttuurikeskus
to 25.4.19:00 THE ELVIS CONCERT 2019 Savoy-teatteri
to 25.4.19:00 APRIL JAZZ: SOMI Sellosali
pe 26.4.19:00 APRIL JAZZ: JOHN SCOFIELD TRIO Espoon kulttuurikeskus
pe 26.4.19:00 JUHA TAPIO: PIENIÄ TAIKOJA Savoy-teatteri
pe 26.4.19:00 APRIL JAZZ: ODDISEE & GOOD COMPNY Sellosali
pe 26.4.22:00 APOLLO FRIDAY: VI3Apollo Live Club
PE 26.4.20:00 VESALA (OVET 20:00)Tavastia-klubi
LA 27.4.19:00 VESALA (OVET 19:00)Tavastia-klubi
la 27.4.22:00 APOLLO SATURDAY: VI3Apollo Live Club
la 27.4.18:00 APRIL JAZZ: TRIO HLK FEAT. EVELYN GLENNIE Sellosali
la 27.4.19:00 APRIL JAZZ: JOSHUA REDMAN TRIO, VALTTERI LAURELL NONET FEAT. ANTTI SARPILA Espoon kulttuurikeskus
la 27.4.19:00 JUHA TAPIO: PIENIÄ TAIKOJA Savoy-teatteri
la 27.4.19:00 Munkkiklubi stand up -klubi: Pete KosonenRavintola Ukko-Munkki
la 27.4.22:00 Club act!one: Rich Lyons, Albert Kajava, Anders Helenius, Saana PeltolaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
su 28.4.20:00 LITTLE BIGThe Circus
su 28.4.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri
su 28.4.19:00 Bluegrass-jamit LinkossaLinko Pizzabar
su 28.4.18:00 JUHA TAPIO: PIENIÄ TAIKOJA Savoy-teatteri
su 28.4. 18:00 Sunnarit! ft. Regina Launivuo Villi Väinö
ma 29.4.19:00 ANNA HEISKANEN JA KAJ CHYDENIUS KOM-teatteri
ma 29.4.19:00 LADYSMITH BLACK MAMBAZO (ZA) Savoy-teatteri
ma 29.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 30.4.19:00 Kaupungin paras kabaree 10 vuotta: Linnea von KattendamKapsäkki
TI 30.4.19:00 IDA PAUL & KALLE LINDROTH (OVET 19:00)Tavastia-klubi
ti 30.4.22:00 APOLLO VAPPUAATTO - STÖLDGODSApollo Live Club
ti 30.4.18:00 VAPPUKONSERTTI: VAPPUAATON ALKUSOITTO Espoon kulttuurikeskus
ti 30.4.19:00 DALLAPÉ Savoy-teatteri

Toukokuu 2019


ke 1.5.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 1.5.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 1.5.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 1.5.15:00 SAVOYN VAPPU: UUTTA SUOMALAISTA TEATTERIMUSIIKKIA: KONTU - KÄHÄRÄ - TUURNA Savoy-teatteri
to 2.5.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
PE 3.5.20:00 WIGWAM EXPERIENCE (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 3.5.19:30 DAVID BATRA - ELEFANTEN I RUMMET Savoy-teatteri
PE 3.5.21:00 78 RPM ERA -TANSSIKLUBI: VESA YLI-PELKONEN, MOON KAT JA SAMPSA VILHUNENKansallisteatterin Lavaklubi
pe 3.5.22:00 APOLLO FRIDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
la 4.5.19:00 Club act!one: Ali Jahangiri, Eeva Vekki, Tomi Walamies, Matti PatronenHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 4.5.22:00 APOLLO SATURDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
la 4.5.15:00 ELINA KIVELÄ 40V TAITEILIJAKONSERTTI Savoy-teatteri
ma 6.5.19:00 TAIKAA ILLASSA KOM-teatteri
MA 6.5.20:00 THE VINTAGE CARAVAN (ISL) On The Rocks
ma 6.5.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 7.5.19:00 Musiikkiteatteri NYT & Eeva Kontu: Suomalaisen musiikkiteatterin klubiKapsäkki
ke 8.5. 18:00 Seija Vesterinen - Minna Lasanen & Swing Memories Cafe Carusell
ke 8.5.19:00 Feminist Comedy Night with Jamie MacDonaldKorjaamo
ke 8.5.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 8.5.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 8.5.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 9.5.19:00 UMO & FELIPE SALLES (BR/US) Savoy-teatteri
to 9.5.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 9.5.19:00 SELLOSALI: JOOSE KESKITALO Sellosali
TO 9.5.20:00 SILMIEN TAKANA: VIITASEN PIIA & LAURA MOISIO – RAUHA On The Rocks
TO 9.5.21:00 JUHA VAINIO 80V. JUHLAKONSERTTITavastia-klubi
pe 10.5.21:00 In the Mood -klubiKansallisteatterin Lavaklubi
PE 10.5.20:00 SAMULI EDELMANN (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 10.5.19:00 SELLOSALI: M, ANTTI AUTIO Sellosali
pe 10.5.22:00 APOLLO FRIDAY: TRR TRR TRRApollo Live Club
pe 10.5.19:00 Jesse Kaikuranta & Peter EngbergKapsäkki
la 11.5.19:00 STEVE HACKETT (UK) - Genesis Revisited Tour 2019The Circus
la 11.5.19:00 Topmost 55v – Happy togetherAleksanterin teatteri
la 11.5.22:00 APOLLO SATURDAY: TRR TRR TRRApollo Live Club
la 11.5.18:00 SELLOSALI: LAULUN TAKAA -KLUBI: IRINA Sellosali
la 11.5.19:00 VESTERINEN YHTYEINEEN - FAARAOIDEN AIKA Savoy-teatteri
su 12.5.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri
ma 13.5.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 13.5.19:00 OONA AIROLA, LEO HONKONEN JA KAJ CHYDENIUS KOM-teatteri
ke 15.5.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 15.5.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 15.5.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 15.5.19:00 THE MUSIC OF DEAN MARTIN Kanneltalo
KE 15.5.20:00 FREERAP (OVET 20:00)Tavastia-klubi
to 16.5.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 16.5.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
Pe 17.5. Ääniwalli presents: Sven Väth Ääniwalli
pe 17.5.22:00 APOLLO FRIDAY: CALLES KOMPBANDApollo Live Club
PE 17.5.20:00 VIIKATE - KUU KAAKON YLLÄ 10V (OVET 20:00)Tavastia-klubi
la 18.5.18:30 ONUKA (UKR)The Circus
LA 18.5.19:00 VIIKATE - KUU KAAKON YLLÄ 10V (OVET 19:00)Tavastia-klubi
la 18.5.22:00 APOLLO SATURDAY: CALLES KOMPBANDApollo Live Club
su 19.5. 18:00 Sunnarit! ft. Ilona Kaikko Villi Väinö
ma 20.5.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 21.5.19:00 Favelan tiistaijazzit: Mikko Innanen, saksofonit; Veli Kujala, harmonikkaBar Favela
ti 21.5.19:00 CRISTINA BRANCO Savoy-teatteri
ke 22.5.19:00 SELLOSALI: COSTELLO HAUTAMÄKI SOOLO Sellosali
ke 22.5.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 22.5.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 22.5.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 23.5.20:00 Stand up lavaklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 23.5.19:00 MALMIN MIESLAULAJIEN KONSERTTI Malmitalo
TO 23.5.20:00 ELDER (US) + SUPPORT On The Rocks
TO 23.5.19:00 THRESHOLD (UK), KEOMA (OVET 19:00)Tavastia-klubi
to 23.5.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
pe 24.5.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
PE 24.5.20:00 ELLIPS (OVET 20:00)Tavastia-klubi
pe 24.5.19:00 FLAMENCON ILTA Kanneltalo
pe 24.5.19:00 RUMBA LIBERTE! Savoy-teatteri
pe 24.5.22:00 APOLLO FRIDAY: DE SOTOSApollo Live Club
pe 24.5.19:00 Lailasta Lordiin -Euroviisushow Remix: Jukka K. ja Marko VainioAleksanterin teatteri
la 25.5.19:00 Munkkiklubi stand up -klubi: Tommi YlimäinenRavintola Ukko-Munkki
la 25.5.22:00 APOLLO SATURDAY: DE SOTOSApollo Live Club
su 26.5.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri
ti 28.5.12:00 UMO: ESKO LINNAVALLI -SÄVELLYSKILPAILUN FINAALI Savoy-teatteri
ke 29.5 18:30 Seppo Hovin ja Antti Sarpila Cafe Carusell
ke 29.5.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 29.5.20:00 Stand Up -sirkuksen Open micOn the Rocks Kallio
ke 29.5.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 30.5.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala

Kesäkuu 2019


su 2.6.16:00 Bon Jovi konsertoi TallinnassaTallinna
su 2.6. 18:00 Sunnarit! ft. TBA Villi Väinö
ke 5.6.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 5.6.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 6.6.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
su 9.6. 18:00 Sunnarit! Villi Väinö
ti 11.6.19:00 Favelan tiistaijazzit: Mikko Innanen, saksofonit; Nathan Francis, basso; Okko Saastamoinen, rummutBar Favela
ke 12.6.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 12.6.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 13.6.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
pe 14.6.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
pe 16.8.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
ti 18.6.17:00 MUSE: Simulation Theory TourSuvilahti
ke 19.6.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 19.6.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 26.6.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
KE 26.6.20:00 KEVIN MORBY (USA) (OVET 20:00)Tavastia-klubi
ke 26.6.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
pe 28.6.Tuska 2019: Amorphis, Dimmu Borgir, Anthrax, Cult Of Luna, Power Trip, Alien Weaponry...Suvilahti
la 29.6.Tuska 2019: Slayer, Sick Of It All, Kvelertak, Heilung, Delain, Maj Karma...Suvilahti
su 30.6.Tuska 2019: Halestorm, Stam1na, Jinjer...Suvilahti
to 6.6.Sideways Festival 6.-8.6.2019: Suede (UK), Nas (US), Kurt Vile and The Violators (US), Lizzo (US), Danny Brown (US), IDLES (UK), Let’s Eat Grandma (UK), Snail Mail (US), Kikagaku Moyo (JP), D.R.E.A.M.G.I.R.L.S., Olavi Uusivirta, Pää Kii, DJ Ibusal, Lac Belot, Radiopuhelimet, Rosita Luu, Vuoret +paljon lisäyksiä luvassaHelsingin jäähalli
pe 7.6.Sideways Festival 6.-8.6.2019: Suede (UK), Nas (US), Kurt Vile and The Violators (US), Lizzo (US), Danny Brown (US), IDLES (UK), Let’s Eat Grandma (UK), Snail Mail (US), Kikagaku Moyo (JP), D.R.E.A.M.G.I.R.L.S., Olavi Uusivirta, Pää Kii, DJ Ibusal, Lac Belot, Radiopuhelimet, Rosita Luu, Vuoret +paljon lisäyksiä luvassaHelsingin jäähalli
la 8.6.Sideways Festival 6.-8.6.2019: Suede (UK), Nas (US), Kurt Vile and The Violators (US), Lizzo (US), Danny Brown (US), IDLES (UK), Let’s Eat Grandma (UK), Snail Mail (US), Kikagaku Moyo (JP), D.R.E.A.M.G.I.R.L.S., Olavi Uusivirta, Pää Kii, DJ Ibusal, Lac Belot, Radiopuhelimet, Rosita Luu, Vuoret +paljon lisäyksiä luvassaHelsingin jäähalli

Heinäkuu 2019


ke 3.7.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 10.7.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 17.7.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa

Elokuu 2019


pe 9.8.Flow Festival 9.-11.8.2019: Esiintyjät ja päivämäärät esiintymisaikoineen tarkentuu: Amnesia Scanner, cupcakKe, Father John Misty, Gasellit, Iisa, Jaakko Eino Kalevi, Makaya McCraven, Mitski, Modeselektor (live), Robyn, Ruusut, SOFA, Tame Impala , The Cure, Ville Valo & Agents , Yves Tumor... + 120Suvilahti
la 10.8.Flow Festival 9.-11.8.2019: Esiintyjät ja päivämäärät esiintymisaikoineen tarkentuu: Amnesia Scanner, cupcakKe, Father John Misty, Gasellit, Iisa, Jaakko Eino Kalevi, Makaya McCraven, Mitski, Modeselektor (live), Robyn, Ruusut, SOFA, Tame Impala , The Cure, Ville Valo & Agents , Yves Tumor... + 120Suvilahti
su 11.8.Flow Festival 9.-11.8.2019: Esiintyjät ja päivämäärät esiintymisaikoineen tarkentuu: Amnesia Scanner, cupcakKe, Father John Misty, Gasellit, Iisa, Jaakko Eino Kalevi, Makaya McCraven, Mitski, Modeselektor (live), Robyn, Ruusut, SOFA, Tame Impala , The Cure, Ville Valo & Agents , Yves Tumor... + 120Suvilahti
pe 20.9.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
la 5.10.Ariana GrandeHartwall Arena
pe 18.10.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
ma 21.10.20:00 Michael BubléHartwall Arena99
pe 15.11.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
pe 13.12.19:00 FORK - SO... THIS IS CHRISTMAS? Savoy-teatteri
la 14.12.14:00 FORK - SO... THIS IS CHRISTMAS? Savoy-teatteri
la 14.12.19:00 FORK - SO... THIS IS CHRISTMAS? Savoy-teatteri
pe 20.12.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala

TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT