TEATTERIOHJELMISTOT HELSINKI

2019 TEATTERITAPAHTUMAT HELSINGISSÄ

pe 1.11. Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historia
Kansallisteatterin kevään ohjelmistouutuus lapsille ja lapsenmieliselle on  näyttämösovitus Mauri Kunnaksen...
pe 1.11. Pieni merenneito
Helsingin Kaupunginteatterin kaikkien aikojen suurin musikaalituotanto, Disneyn Pieni merenneito -musikaali...
pe 1.11. Anna-Mari Karvonen: Asennot
Tanssijat Elena Leave, Erno Ritola ja Miina Mustarinta työskentelevät yhdessä. He...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

TÄLLÄ VIIKOLLA TÄSSÄ KUUSSA ENSI KUUSSA TULEVAT ENSI-ILLAT

MARRASKUU 2019

perjantai 1.11.2019


pe 1.11.18:30 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
pe 1.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
pe 1.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
pe 1.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
pe 1.11.19:00 Duncan Macmillan: Kaikki hienot jutut Kansallisteatteri
pe 1.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
pe 1.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
pe 1.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka
pe 1.11.19:00 Miitta elää!Aleksanterin teatteri
pe 1.11.19:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
pe 1.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
pe 1.11.19:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri
pe 1.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

lauantai 2.11.2019


la 2.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 2.11.11:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 2.11.13:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
la 2.11.14:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonHelsingin kulttuuritalo
la 2.11.14:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
la 2.11.14:00 Maailman ympäri 80 päivässäKapsäkki
la 2.11.15:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri
la 2.11.19:00 Kaikki mieheni: Miitta Sorvali, Sanna Stellan ja Pia AnderssonHelsingin kulttuuritalo
la 2.11.19:00 PelleKansallisteatteri
la 2.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
la 2.11.19:00 Kissani Jugoslavia – Erään perheen taruKansallisteatteri

maanantai 4.11.2019


ma 4.11.19:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
ma 4.11.19:00 Kolme sisartaKansallisteatteri
ma 4.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka

tiistai 5.11.2019


ti 5.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ti 5.11.19:00 Drag-leidit lavalla: Pola Ivanka, Sheila, Nikola ja Jayden MarsAleksanterin teatteri
ti 5.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ti 5.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ti 5.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka

keskiviikko 6.11.2019


ke 6.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
ke 6.11.18:30 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
ke 6.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ke 6.11.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 6.11.19:00 Huippuosaajat – Musiikkikomedia työelämästäKapsäkki
ke 6.11.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
ke 6.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
ke 6.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 6.11.19:00 Luksusmuijat 2Koko Teatteri
ke 6.11.19:00 Mielensäpahoittajan miniäAleksanterin teatteri
ke 6.11.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ke 6.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
ke 6.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ke 6.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

torstai 7.11.2019


to 7.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
to 7.11.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
to 7.11.19:00 Mielensäpahoittajan miniäAleksanterin teatteri
to 7.11.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
to 7.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 7.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 7.11.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
to 7.11.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
to 7.11.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
to 7.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

perjantai 8.11.2019


pe 8.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
pe 8.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
pe 8.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
pe 8.11.19:00 Kaupungin paras kabaree 10 vuotta: Linnea von KattendamKapsäkki
pe 8.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
pe 8.11.19:00 Kissani Jugoslavia – Erään perheen taruKansallisteatteri
pe 8.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
pe 8.11.19:00 Luksusmuijat 2Koko Teatteri
pe 8.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
pe 8.11.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
pe 8.11.19:00 Rakkauden päätösKansallisteatteri
pe 8.11.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
pe 8.11.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
pe 8.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö

lauantai 9.11.2019


la 9.11.13:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 9.11.13:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
la 9.11.13:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
la 9.11.13:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 9.11.13:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 9.11.13:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 9.11.14:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
la 9.11.14:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 9.11.14:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
la 9.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
la 9.11.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
la 9.11.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
la 9.11.19:00 PelleKansallisteatteri
la 9.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 9.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
la 9.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
la 9.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 9.11.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
la 9.11.19:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 9.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö

sunnuntai 10.11.2019


su 10.11.14:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko

maanantai 11.11.2019


ma 11.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ma 11.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
ma 11.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
ma 11.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ma 11.11.19:00 Miesten välisiä syvällisiä keskustelujaAleksanterin teatteri
ma 11.11.19:00 Rakkauden päätösKansallisteatteri

tiistai 12.11.2019


ti 12.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
ti 12.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ti 12.11.19:00 Don Quijote – lämminhenkinen komedia ystävyydestä ja idealismistaTeatteri Avoimet ovet
ti 12.11.19:00 Duncan Macmillan: Kaikki hienot jutut Kansallisteatteri
ti 12.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
ti 12.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
ti 12.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ti 12.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ti 12.11.19:00 Miesten välisiä syvällisiä keskustelujaAleksanterin teatteri
ti 12.11.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ti 12.11.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
ti 12.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka

keskiviikko 13.11.2019


ke 13.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka
ke 13.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ke 13.11.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 13.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
ke 13.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
ke 13.11.19:00 Luksusmuijat 2Koko Teatteri
ke 13.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ke 13.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 13.11.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo

torstai 14.11.2019


to 14.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
to 14.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
to 14.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
to 14.11.19:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
to 14.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
to 14.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 14.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka
to 14.11.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
to 14.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 14.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

perjantai 15.11.2019


pe 15.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
pe 15.11.19:00 GabrielKansallisteatteri
pe 15.11.19:00 Kolme sisartaKansallisteatteri
pe 15.11.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
pe 15.11.19:00 LuolanainenAleksanterin teatteri
pe 15.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
pe 15.11.19:00 Parasta elämässä: Martti SuosaloHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
pe 15.11.19:00 Rakkauden päätösKansallisteatteri
pe 15.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
pe 15.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
pe 15.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

lauantai 16.11.2019


la 16.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 16.11.13:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
la 16.11.13:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
la 16.11.13:00 Minna Nurmelin: Kartta – komedia eksyneistäKansallisteatteri
la 16.11.13:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 16.11.13:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 16.11.14:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
la 16.11.14:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 16.11.14:00 LuolanainenAleksanterin teatteri
la 16.11.15:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
la 16.11.19:00 PelleKansallisteatteri
la 16.11.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
la 16.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
la 16.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
la 16.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 16.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
la 16.11.19:00 Parasta elämässä: Martti SuosaloHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 16.11.19:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 16.11.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 16.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 16.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

sunnuntai 17.11.2019


su 17.11.14:00 Miitta elää!Aleksanterin teatteri
su 17.11.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko

maanantai 18.11.2019


ma 18.11. 19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ma 18.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ma 18.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
ma 18.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö

tiistai 19.11.2019


ti 19.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ti 19.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ti 19.11.19:00 Ballet Finland 10 vuottaAleksanterin teatteri
ti 19.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ti 19.11.19:00 Don Quijote – lämminhenkinen komedia ystävyydestä ja idealismistaTeatteri Avoimet ovet
ti 19.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
ti 19.11. 19:00 Minna Nurmelin: Kartta – komedia eksyneistäKansallisteatteri
ti 19.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ti 19.11.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
ti 19.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö

keskiviikko 20.11.2019


ke 20.11.13:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 20.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ke 20.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 20.11.19:00 Don Quijote – lämminhenkinen komedia ystävyydestä ja idealismistaTeatteri Avoimet ovet
ke 20.11.19:00 Kolme sisartaKansallisteatteri
ke 20.11.19:00 Mielensäpahoittajan miniäAleksanterin teatteri
ke 20.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ke 20.11. 19:00 Minna Nurmelin: Kartta – komedia eksyneistäKansallisteatteri
ke 20.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 20.11.19:00 Parasta elämässä: Martti SuosaloHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ke 20.11.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
ke 20.11.19:00 Rakkauden päätösKansallisteatteri
ke 20.11.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo

torstai 21.11.2019


to 21.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
to 21.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
to 21.11.19:00 Duncan Macmillan: Kaikki hienot jutut Kansallisteatteri
to 21.11.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
to 21.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
to 21.11.19:00 Leonard Cohen suomeksiTeatteri Avoimet ovet
to 21.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 21.11.19:00 OtteitaThe Train Factory
to 21.11.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
to 21.11.19:00 Piru naiseksiAleksanterin teatteri
to 21.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 21.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka

perjantai 22.11.2019


pe 22.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka
pe 22.11.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
pe 22.11.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
pe 22.11.19:00 Juha Hurme: Making of LeaKOM-Teatteri
pe 22.11.19:00 PelleKansallisteatteri
pe 22.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
pe 22.11.19:00 Leonard Cohen suomeksiTeatteri Avoimet ovet
pe 22.11.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
pe 22.11.19:00 Piru naiseksiAleksanterin teatteri
pe 22.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
pe 22.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri

lauantai 23.11.2019


la 23.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 23.11.11:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 23.11.13:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 23.11.13:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
la 23.11.13:00 Minna Nurmelin: Kartta – komedia eksyneistäKansallisteatteri
la 23.11.13:00 OtteitaThe Train Factory
la 23.11.13:00 Rakkauden päätösKansallisteatteri
la 23.11.13:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 23.11.13:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 23.11.14:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 23.11.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
la 23.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 23.11.19:00 Kissani Jugoslavia – Erään perheen taruKansallisteatteri
la 23.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
la 23.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 23.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 23.11.19:00 Miitta elää!Aleksanterin teatteri
la 23.11.19:00 OtteitaThe Train Factory
la 23.11.19:00 Parasta elämässä: Martti SuosaloHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 23.11.19:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 23.11.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
la 23.11.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka

sunnuntai 24.11.2019


su 24.11.12:00 Red Nose Company: Keisarin uudet vaatteetAleksanterin teatteri
su 24.11.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri

maanantai 25.11.2019


ma 25.11.18:30 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
ma 25.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ma 25.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ma 25.11.19:00 OtteitaThe Train Factory
ma 25.11.19:00 Parasta elämässä: Martti SuosaloHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ma 25.11.19:00 PelleKansallisteatteri
ma 25.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka

tiistai 26.11.2019


ti 26.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ti 26.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ti 26.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ti 26.11.19:00 Juha Hurme: Making of LeaKOM-Teatteri
ti 26.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
ti 26.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
ti 26.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ti 26.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ti 26.11.19:00 Minna Nurmelin: Kartta – komedia eksyneistäKansallisteatteri
ti 26.11.19:00 OtteitaThe Train Factory
ti 26.11.19:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ti 26.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka

keskiviiko 27.11.2019


ke 27.11.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 27.11.19:00 GabrielKansallisteatteri
ke 27.11.19:00 Juha Hurme: Making of LeaKOM-Teatteri
ke 27.11.19:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
ke 27.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
ke 27.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 27.11.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ke 27.11.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
ke 27.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ke 27.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

torstai 28.11.2019


to 28.11.12:00 OtteitaThe Train Factory
to 28.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
to 28.11.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
to 28.11.19:00 Duncan Macmillan: Kaikki hienot jutut Kansallisteatteri
to 28.11.19:00 Juha Hurme: Making of LeaKOM-Teatteri
to 28.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
to 28.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
to 28.11.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 28.11.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 28.11.19:00 OtteitaThe Train Factory
to 28.11.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
to 28.11.19:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
to 28.11.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

perjantai 29.11.2019


pe 29.11.12:00 OtteitaThe Train Factory
pe 29.11.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
pe 29.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
pe 29.11.19:00 Sapiens Kansallisteatteri

lauantai 30.11.2019


la 30.11.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 30.11.11:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 30.11.13:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
la 30.11.13:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 30.11.13:00 OtteitaThe Train Factory
la 30.11.13:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 30.11.13:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 30.11.13:00 Sapiens Kansallisteatteri
la 30.11.13:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 30.11.13:00 PelleKansallisteatteri
la 30.11.14:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
la 30.11.14:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 30.11.14:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 30.11.14:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
la 30.11.15:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
la 30.11.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 30.11.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
la 30.11.19:00 Kauppamatkustajan kuolema – moderni tragediaKansallisteatteri
la 30.11.19:00 Lars von Trier-Jack Mcnamara: PomoAleksanterin teatteri
la 30.11.19:00 Minna Nurmelin: Kartta – komedia eksyneistäKansallisteatteri
la 30.11.19:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 30.11.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 30.11.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö