KEIKAT HELSINKI

KOHOKOHDAT TÄNÄÄN

ti 17.7. Björk
Björk tekee spesiaalikonsertin Finlandia-talossa heinäkuussa Viime vuonna odotetun ”Utopia”-albuminsa julkaissut...
KAIKKI

tiistai 17.7.2018


TI 17.7.19:00 ROOTS TUESDAY WITH ANNA INGINMAAStoryville Jazzklubi
ti 17.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: SÄTILÄ, BONE MOON Elmun Baari
ti 17.7.Superdisko Siltanen
ti 17.7. Pub Telakka: Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 17.7. Bar Nosturi: Esme & Broadway M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 17.7. Pub Telakka: Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line

lauantai 18.7.2018


ke 18.7.17:00 We Jazz x Lonna 2018: MopoLonnan saarivapaa pääsy
KE 18.7.19:00 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
ke 18.7.19:00 Katto auki: Sydän Sydän, Kaita Isäri SeppäläNosturi11-14
ke 18.7.19:00 Ryley Walker (US)G Livelab27
ke 18.7. 19:30 Kolmiyhteinen keskiviikko: Lyyti, Rebekka Holi, Aatos KetvelMascot Bar & Live Stage
ke 18.7.20:00 Original Wednesdays: Elias GouldLöyly Helsinkivapaa pääsy
KE 18.7.20-04 Markus Perttula (yhtye), Tomi Nordlund & Syvä Joki On The Rocks
ke 18.7.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Z League plays Monica ZetterlundJuttutupa0€
ke 18.7.22:00 Live Music With Gary Law! Virgin Oil Co.
KE 18.7.23:00 DJ WATUSI ZOMBIE KLO 23-04Bar Loose
la 18.7. Pub Telakka: Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 18.7. Bar Nosturi: Esme & Broadway M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 18.7.Dream House: Aaro Di Costa (live), Pudvenski & Marc Fred Siltanen
KE 18.7.HEIKKA RISSANEN & EMMA VALTONEN Kaiku
ke 18.7. Pub Telakka: Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line

torstai 19.7.2018


to 19.7.18:00 Singa Open Air KaraokeKorjaamovapaa pääsy
to 19.7.19:00 Club Pharaoh: Copasetic Brothers feat. Reino NordinG Livelab10
to 19.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Uncle John TrioBryggeri Helsinkivapaa pääsy
to 19.7. 20:00 Muuan Mies, Yakuzi Pato Mascot Bar & Live Stage
TO 19.7.20-04 Sturle Dagsland (NOR) On The Rocks
TO 19.7.19:00 LITTLE ”WILLIE” MEHTO & YKÄ PUTKINEN DUOStoryville Jazzklubi
TO 19.7.21:00 ENTÄ, S PELTONEN, FLANELLI, JIIBar Loose
to 19.7.Good To Me: DJ Miro-Benjamin Siltanen
to 19.7. Pub Telakka: Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
to 19.7. Bar Nosturi: Esme & Broadway M/S Finlandia, Eckerö Line
to 19.7. Pub Telakka: Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line

perjantai 20.7.2018


pe 20.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Linda IlvesBryggeri Helsinkivapaa pääsy
PE 20.7.19:00 SEPPO HOVI & PEKKA SARMANTOStoryville Jazzklubi
pe 20.7.20:00 All Dayn Kesäklubi: Aksim + HaamuG Livelab18
PE 20.7.20-04 Kaleidobolt, Jupiter, Maria & Marsialaiset On The Rocks
PE 20.7.22:00 MAISTERI T. (FIN) & DARKEST WHITE SOUL (SWE)Storyville Jazzklubi
pe 20.7.22:00 APOLLO SUMMER FRIDAY - DJ PROBAKERApollo Live Club
pe 20.7.23:00 Dj Willy Virgin Oil Co.
PE 20.7.23:30 JYTÄ, DISKO: DJ ANTTIPIOOTTI KLO 00-4.30Bar Loose
pe 20.7. Bar Nosturi: Olli Lepänrinne & Samuli Jokinen M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 20.7. Pub Telakka: Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 20.7. Bar Nosturi: Esme & Broadway M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 20.7. Electric Festival: ALY & FILA, GARETH EMERY, MARKUS SCHULZ, ANDY MOOR, BORDERLESS, CHRISTIAN ARCTICA, EE, HOUSEMOTION, LANGE, LUMÏSADE, MENNO DE JONG, SIGNUM, SIQU, STANDERWICK, TOM FALL, WILL ATKINSONHelsingin Messukeskus63
PE 20.7.ECE ÖZEL Kaiku
pe 20.7. Pub Telakka: Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line

lauantai 21.7.2018


LA 21.7.19:00 TESSA VIRTA DUOStoryville Jazzklubi
la 21.7.20:00 Laineen Kasperi ja Palava KaupunkiG Livelab18
LA 21.7.20-04 Pää Kii, White Trash plays Social Distortion, Flippipuisto On The Rocks
la 21.7.20:00 LAKE JONS Elmun Baari
la 21.7.21:00 Mustat SilmätJuttutupa
LA 21.7.21:00 VILLE LEINONEN & FUTUREIMAN, MAUSTETYTÖTBar Loose
LA 21.7.22:00 PEKKA HELIN BANDStoryville Jazzklubi
la 21.7.22:00 APOLLO SUMMER SATURDAY - DJ PROBAKERApollo Live Club
la 21.7.23:00 Dj Luke (australia) Virgin Oil Co.
LA 21.7.23:30 TAVASTIAN LAUANTAIDISKOTavastia-klubi
la 21.7.Marc Fred & Tony Sirén Siltanen
LA 21.7.DJ PYTHON Kaiku
la 21.7. Electric Festival: PAUL VAN DYK, GABRIEL & DRESDENALEX KUNNARI, ALEX M.O.R.P.H., DANIEL WANROOY, EVARIST, JORDAN SUCKLEY, KUTSKI, MARK SIXMA, M.I.K.E. PUSH, MK8, OMNIA, SEAN TYAS, SUPER8 & TAB, TEMPO GIUSTO, THE THRILLSEEKERSHelsingin Messukeskus63
la 21.7. Pub Telakka: Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
la 21.7. Pub Telakka: Pete Haapasalo Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 21.7. Bar Nosturi: Olli Lepänrinne & Samuli Jokinen M/S Finlandia, Eckerö Line

sunnuntai 22.7.2018


su 22.7.21:00 AFRO SUNDAY @ APOLLO TERRACE BARApollo Live Club
SU 22.7.23:00 DJ TOILET BOY KLO 23-04Bar Loose
Su 22.7.Paha Vaanii: Laura Vartio & Harvest Siltanen
su 22.7. Bar Nosturi: Olli Lepänrinne & Samuli Jokinen M/S Finlandia, Eckerö Line
su 22.7. Electric Festival: ANJUNABEATS TAKEOVER WITH, ABOVE & BEYOND, ILAN BLUESTONE, SPENCER BROWN, SUNNY LAXHelsingin Messukeskus63

MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT