KEIKAT HELSINKI

KOHOKOHDAT TÄNÄÄN

la 18.1. Club act!one: Ursula Herlin, Heikki Vilja, Jussi Simola, Teemu Vesterinen
Helsingin Kaupunginteatterin Studio Pasilan Club act!one on irrottelua, vedätystä, itsensä...

la 18.1. Brindamos Flamenco: Jose Viñas
Brindamos Flamencon kevätkausi 2020 aloitetaan tyylillä, kun lavan ottavat haltuun...

la 18.1. Semifinalin Paukutusklubi: Harri Lagström, Aatu Raitala, Teemu Vesterinen + vierailijat
Semifinalin Paukutusklubilla koomikot ovat vereslihalla: kehittämässä uusia vitsejä, avautumassa kriiseistään...

LISÄÄ

TAMMIKUU 2020

lauantai 18.1.2020


la 18.1.09:00-21:00 Jaco M/S Finlandia, Eckerö Line
la 18.1.10:15 Relax Corner M/S Finlandia, Eckerö Line
la 18.1.16:30 Relax Corner M/S Finlandia, Eckerö Line
la 18.1.18:45 Relax Corner M/S Finlandia, Eckerö Line
LA 18.1.19:00 NS. LUUMÄET, FLIPPIPUISTOTavastia-klubi
la 18.1.19:00 Club act!one: Ursula Herlin, Heikki Vilja, Jussi Simola, Teemu VesterinenPressa
la 18.1.20:00 STAND UPIN PAUKUTUSKLUBI Semifinal
la 18.1.21:00 Custody, The Regulator, Aaltoja +1 - Lepiksessä 18.1.Lepakkomies
la 18.1.21:00 ASA & POLARSOUL: PARAS RUNDI IKINÄ W/ RAIPATIBar Loose
la 18.1.21:00 Hit The Breaks! -klubi: The Soul Surfers (RUS)Kansallisteatterin Lavaklubi
la 18.1. 22:00 DJ TimurAussie Bar
LA 18.1.22:00 STORYVILLEN DISCOLAUANTAI: DJ JUZAStoryville Jazzklubi
la 18.1. 22:00 APOLLO SATURDAY: TRR TRR TRRApollo Live Club
la 18.1.23:00 DJ NIKOSIhku Helsinki
la 18.1.23:00 TENNARIT TULESSA KLO 23.15-04.30Bar Loose
LA 18.1.23:30 tavastian lauantaidiskoTavastia-klubi
LA 18.1.KASRA V, AARON MAPLE & MIRO-BENJI Kaiku
LA 18.1.THE EMPIRE STRIKES, TEMPLE BALLS On The Rocks
la 18.1.Trevor Deep Jr. Siltanen
la 18.1.Bilebändi: Phil Harmonic Band Silja Europa

sunnuntai 19.1.2020


su 19.1.09:00-21:00 Jaco M/S Finlandia, Eckerö Line
su 19.1.09:30 Jusu Heinonen & Friends M/S Finlandia, Eckerö Line
su 19.1.12:30 Jusu Heinonen & Friends M/S Finlandia, Eckerö Line
su 19.1.19:00 Vallilan TangoJuttutupa
su 19.1.19:00 Jusu Heinonen & Friends M/S Finlandia, Eckerö Line
SU 19.1.23:00 STEEL PANTHER AFTERPARTY! DJ SAMPSA On The Rocks
su 19.1.23:00 KAKKOSKLUBI: DJ VINYYLITAITEILIJA JÄRVINEN KLO 23-04.30Bar Loose
su 19.1.Suurtanssit: Diesel, Suurtanssit: Heidi Pakarinen & Karavaani, Suurtanssit: Karavaani, Suurtanssit, Markku Aro & Diesel Silja Europa

maanantai 20.1.2020


ma 20.1.09:00-21:00 Petsku Lemström M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 20.1.18:00 Anna Airola & Kaj Chydenius: Vaeltajan lauluKOM-Aula
ma 20.1.18:00 Anna Airola & Kaj Chydenius: Vaeltajan lauluKOM-Aula
ma 20.1.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 20.1.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 20.1. Arttu LindemanSilja Serenade / Silja Symphony
ma 20.1. Leif Lindeman & AmoreSilja Serenade / Silja Symphony
ma 20.1. Arttu LindemanSilja Serenade / Silja Symphony
ma 20.1. Leif Lindeman & AmoreSilja Serenade / Silja Symphony
ma 20.1.In The Mood & Suvi Karjula Viking Gabriella/Mariella
ma 20.1.Meritanssit: Heidi Pakarinen & Karavaani, Meritanssit: Karavaani Silja Europa

tiistai 21.1.2020


ti 21.1.09:15 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 21.1.15:30 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 21.1.18:45 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
TI 21.1.19:00 TUESDAY NIGHT HOP On The Rocks
TI 21.1.20:30 ROOTS TUESDAY WITH LOUIE DIGMANStoryville Jazzklubi
ti 21.1.21:00 Ghettoklubi: Red HotJuttutupa
ti 21.1.21:00 Ghettoklubi: Red HotJuttutupa
ti 21.1.Pekkaniskan Pojat Viking Gabriella/Mariella
ti 21.1.Meritanssit: Taikakuu Silja Europa

keskiviikko 22.1.2020


ke 22.1.09:00-21:00 Petsku Lemström M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 22.1.09:15 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 22.1.15:30 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 22.1.18:45 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 22.1.18:45 Jesse Kaikuranta M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 22.1.20:00 Lake Jons + Lac BelotG Livelab
ke 22.1. 20:00 Space Renegades, Daerra, TotalhooceeLepakkomies
ke 22.1.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
KE 22.1.20:30 TRIBUTE TO RAT PACK: JUKI VÄLIPAKKA TRIOStoryville Jazzklubi
ke 22.1.21:00 SGT. SLIME, TRAILER TRASH TERROR, MY FUNERALBar Loose
ke 22.1.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 22.1.21:30 KARI PEITSAMO Semifinal
ke 22.1. 22:00 Dane StefanuikAussie Bar
KE 22.1.JOONAS HOLMÉN + CODEX, PAINIKERHO JA BEETLEHEM On The Rocks
ke 22.1.Rakenna, kärsi ja unhoita -kirjajulkkarit: Ikenet (live), Sir Liselot (live) Siltanen
ke 22.1.Iskelmäkeskiviikko: Jonne Aaron, Iskelmäkeskiviikko: Taikakuu Silja Europa

torstai 23.1.2020


to 23.1.09:00-21:00 Petsku Lemström M/S Finlandia, Eckerö Line
to 23.1.09:15 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
to 23.1.12:15 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
to 23.1.15:30 Annika Eklund M/S Finlandia, Eckerö Line
to 23.1.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 23.1.19:00 Liha, Strike At Once, Ode Of DisgraceLepakkomies
to 23.1.19:30 Irina M/S Finlandia, Eckerö Line
to 23.1.20:00 Jeff Parker and The New Breed (US)G Livelab
TO 23.1.20:30 DIXIE CLUB: TBAStoryville Jazzklubi
to 23.1.21:00 Django Collective Helsinki feat. Antti SarpilaJuttutupa
to 23.1.21:00 GRAVE SIESTA, BLOODRIDE Semifinal
to 23.1.21:00 JERE VALKONEN & BAND, MERITUULI, HENKKA & MATIASBar Loose
TO 23.1.LXANDRATavastia-klubi
TO 23.1.LANAI WINTER TOUR 2020 On The Rocks
to 23.1.HemoKlubi Siltanen
to 23.1.Bilebändi: Blaster Silja Europa

perjantai 24.1.2020


pe 24.1.09:00-21:00 Petsku Lemström M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 24.1.10:15 Maailman Pienin Bilebändi M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 24.1.16:30 Maailman Pienin Bilebändi M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 24.1.18:45 Maailman Pienin Bilebändi M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 24.1.19:00 Club act!one: André Wickström, Jape Grönroos, Kaisa Pylkkänen, Matti PatronenPressa
pe 24.1.20:00 Richard Dawson (UK) + Janne WesterlundG Livelab
PE 24.1.20:00 PEER GÜNTTavastia-klubi
pe 24.1.21:00 JONI EKMAN & SIIVET (LEVYNJULKKARIT), RIVETTE, A. JALONEN & TERKUT HINNERJOELTABar Loose
PE 24.1.22:00 BLUESFEST: THE BEAT FROM PALOOKAVILLE (SWE)Storyville Jazzklubi
pe 24.1. 22:00 APOLLO FRIDAY: THE MATCHMENApollo Live Club
pe 24.1. 22:00 DJ WillyAussie Bar
pe 24.1.23:00 A-MASSIVEIhku Helsinki
PE 24.1.IDENTIFIED PATIENT, LIL TONY Kaiku
pe 24.1.MUSIC4FRIENDS: Lil Tony Siltanen
pe 24.1.Bilebändi: Blaster Silja Europa

lauantai 25.1.2020


la 25.1.10:15 Maailman Pienin Bilebändi M/S Finlandia, Eckerö Line
la 25.1.09:00-21:00 Petsku Lemström M/S Finlandia, Eckerö Line
la 25.1.16:30 Maailman Pienin Bilebändi M/S Finlandia, Eckerö Line
la 25.1. 18:00 ARMENIA: THE NAGHASH ENSEMBLESavoy-teatteri
la 25.1.18:45 Maailman Pienin Bilebändi M/S Finlandia, Eckerö Line
LA 25.1.19:00 IDA PAUL & KALLE LINDROTH – 5+5Tavastia-klubi
la 25.1.20:00 IFK AID 2020Suvilahti TBA
la 25.1. 20:15 ARMENIA: THE COLOR OF POMEGRANATESSavoy-teatteri
LA 25.1.20:30 BLUESFEST: ERJA LYYTINENStoryville Jazzklubi
la 25.1.21:00 Ditches/The Feral Young/Rats Will Feast/Teini-pää @LepakkomiesLepakkomies
la 25.1.21:00 TRYER, RATFACEBar Loose
la 25.1.21:00 GRANDMOTHER CORN Semifinal
la 25.1.22:00 Club act!one: Tommi Tuominen, Anna Rimpelä, Aatu Raitala, Helena PöllänenPressa
LA 25.1.22:00 BLUESFEST: THE BEAT FROM PALOOKAVILLE (SWE)Storyville Jazzklubi
la 25.1. 22:00 DJ WillyAussie Bar
la 25.1. 22:00 APOLLO SATURDAY: THE MATCHMENApollo Live Club
la 25.1.23:00 KLUB SUTINAA KLO 23-04.30Bar Loose
la 25.1.23:00 DJ IMADIhku Helsinki
LA 25.1.23:30 tavastian lauantaidiskoTavastia-klubi
LA 25.1.COSMO, TANE LEE, HANNA OJANEN Kaiku
la 25.1.Ben & Timo Duo Aussie Bar
LA 25.1.IRIS GOLD (DK) On The Rocks
la 25.1.Juha Mäki Siltanen
la 25.1.Poju Viking XPRS

sunnuntai 26.1.2020


su 26.1.09:00-21:00 Petsku Lemström M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.1.09:30 Janne Engblom Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.1.12:30 Janne Engblom Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
su 26.1. 16:00 ARMENIA: VARDAN HOVANISSIAN TRIOSavoy-teatteri
su 26.1. 17:30 ARMENIA: THE COLOR OF POMEGRANATESSavoy-teatteri
su 26.1.19:00 Janne Engblom Duo M/S Finlandia, Eckerö Line

MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT