KEIKAT HELSINKI

KOHOKOHDAT TÄNÄÄN

ti 17.9. Stand up Wanha Satama: Roni Back, Tomi Walamies, Antti Akonniemi, Ville Kormilainen ja Ray Zambino
Stand up Wanha Satama tuo vaihtuvan ja viihdyttävän kattauksen nousevia...
ti 17.9. Timanttinen keikka: Melrose
G Livelabissa nähdään syksynä kuusi ainutlaatuista Timanttista keikkaa. Timanttiset keikat...
KAIKKI

SYYSKUU 2019

maanantai 16.9.2019


ma 16.9.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 16.9.20:00 Klasariklubi: Minna Pensolan vieraana Aarne PelkonenG Livelab
MA 16.9.20:30 JAZZ MONDAY: WADE MIKKOLA & FRIENDSStoryville Jazzklubi
ma 16.9.Open Mic Siltanen

tiistai 17.9.2019


ti 17.9.19:00 Stand up Wanha Satama: Roni Back, Tomi Walamies, Antti Akonniemi, Ville Kormilainen ja Ray ZambinoWanha Satama
ti 17.9.19:00 Timanttinen keikka: MelroseG Livelab
TI 17.9.20:30 ROOTS TUESDAY WITH ISMO HAAVISTOStoryville Jazzklubi

keskiviikko 18.9.2019


ke 18.9.19:00 Timanttinen keikka: Onni BoiG Livelab
ke 18.9.19:00 Rakasta minut vahvaksiAleksanterin teatteri
KE 18.9.20:00 STONER KINGS, DEVILLAC On The Rocks
KE 18.9.20:00 HEIKKI KUULA & KOIRAKAVERITTavastia-klubi
ke 18.9.20:00 PHILADELPHIA DYNAMITE (2009-2019), IIVARI & JÄÄSALO Semifinal
KE 18.9.20:30 TRIBUTE TO RAT PACK: NAT NEWBORN TRIOStoryville Jazzklubi
ke 18.9.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Mikko Gunu Karjalainen Italian QuartetJuttutupa
ke 18.9. 21:00 FAT RABBITS, SORSAJENGI, BAD SAUNABar Loose
KE 18.9.KWEKU Kaiku

torstai 19.9.2019


to 19.9.18:00 Jussi Simola, Mikko Kauppinen, Johanna Tohni, Henric Chezek, Kimmo Aro ja Ilari JohanssonPeacock-teatteri
to 19.9.19:00 LOVI ambientklubi: Ailigas, Kaido Kirikmäe, VJ Westerlund, Olga PalomäkiKansallisteatterin Lavaklubi
TO 19.9.20:00 ERJA LYYTINENTavastia-klubi
to 19.9.20:00 Blue Man GroupHartwall Arena
TO 19.9.20:30 DIXIE CLUB: ACOUSTIC DIXIE SIXStoryville Jazzklubi
to 19.9.21:00 MAJESTIES, BLACK DUKES Semifinal
to 19.9. 21:00 VAGABOND HEARTS, 27TH CHILD, DAPPLED JAYBar Loose
to 19.9.21:00 Nelosen Stand Up!: Heikki Vilja, Mikko Vaismaa, Fredi Lilius, Leo Viking Holmström, Aurora Vasama ja Jacke BjörklundPeacock-teatteri

perjantai 20.9.2019


pe 20.9.19:00 Blue Man GroupHartwall Arena
pe 20.9.20:00 HatariNosturi
pe 20.9.20:00 Eleanoora RosenholmG Livelab
pe 20.9.20:00 - 22:00 Papa Albert Friday Jazz Club: Johanna Johnson ja Lassi KouvoPapa Albert
PE 20.9.20:30 MICKE & LEFTY FEAT. CHEFStoryville Jazzklubi
pe 20.9.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala
pe 20.9.21:00 Mummotunneli: Sallad ft. Nina Tapio ja Osmo IkonenMummotunneli
pe 20.9.21:00 Sam's Comedy Club: Olli Siiki, Iikka Kivi, Anders HeleniusApollo Live Club
pe 20.9. 21:00 PASA + BROTHER ALFREDBar Loose
pe 20.9. 22:00 DJ WILLYAussie Bar
PE 20.9.23:00 JUSSI & THE BOYSStoryville Jazzklubi
pe 20.9.Sebastian Holm & Marju Siltanen
PE 20.9.EIGER DRUMS PROPAGANDA, LES FILS DE JACOB, ELISA KATARIINA, KAMMARISSA: DJ PAAVO, HOKKA, JENNY OM & FOLDED VISUALS Kaiku
PE 20.9. KALEVALA ELÄVÄNÄ TAI KUOLLEENA 2019 ( / )Tavastia-klubi
pe 20.9. THOMAS VALENTINOIhku Helsinki
pe 20.9. DISCO INFERNOIhku Helsinki

lauantai 21.9.2019


la 21.9.15:00 Blue Man GroupHartwall Arena
la 21.9.18:00 Nelosen Stand Up!: Heikki Vilja, Ida Grönlund, Fathi Ahmed, Illusia Sarvas, Niko Metsänkylä ja Niko KiveläPeacock-teatteri
la 21.9.19:00 Tuoreempaa tavaraa -stand up -ilta: Kaisa PylkkänenTeatteri Forum
LA 21.9.20:00 WAKE UP FRANKIE PARTY WITH DIRT & MY FAVOURITE NEMESIS On The Rocks
la 21.9.20:00 Helsinki Shake It! Burlesque Club: This is me!Kansallisteatterin Lavaklubi
LA 21.9.20:30 THE JUMPING CATS (RUS)Storyville Jazzklubi
la 21.9. 21:00 MAUKKA PERUSJÄTKÄ, TAPPAJATOMAATITBar Loose
la 21.9.21:00 Mummotunneli: Benny LoverMummotunneli
la 21.9.21:00 Sam's Comedy Club: Tommi Ylimäinen, James Lórien MacDonald, Arimo MustonenApollo Live Club
la 21.9.22:00 Club act!one: Baxter, Walamies, Raitala, VasamaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 21.9.21:00 Juttutuvan Ghettoklubi: Miki LamarrJuttutupa
la 21.9. 22:00 DH SHABBAAussie Bar
La 21.9. 22-02 BROTHER FIRETRIBLE Virgin Oil Co.
LA 21.9.23:00 STORYVILLEN DISCOLAUANTAI: DJ JUZAStoryville Jazzklubi
la 21.9. THOMAS VALENTINOIhku Helsinki
la 21.9.Marc Fred & DJ Aleksi Siltanen
LA 21.9.KAMMA & MASALO, AMSTERDAM, HILLA LIILA, AARON MAPLE & MIRO-BENJI, KAMMARISSA TURBO TIME: TERO MÄNNIKKÖ, ALEC KYLE SIBBALD & MACK THE PRODUCER Kaiku

sunnuntai 22.9.2019


su 22.9.14:00 Blue Man GroupHartwall Arena
SU 22.9.19:00 DAN MANGAN On The Rocks
su 22.9.19:00 Ritva Koskensuun levyn julkaisukeikkaJuttutupa
su 22.9. 20:30 CLUB BETÊ NOIR: MOLCHAT DOMA (BY), AUS TEARS, DJ REGINA LINNANHEIMON SILMÄT & DJ WALDEMAR VOIDBar Loose

MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT