KEIKAT HELSINKI | Ensi viikolla

maanantai 28.10.2019


ma 28.10.19:00 Joska Josafat ja OrkesteriKOM-Teatteri
ma 28.10.19:00 Jussi Lehtonen QuartetKoko Jazz
ma 28.10.19:00 LuolamiesSavoy-teatteri
ma 28.10.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 28.10.20:00 Klasariklubi: KOLIZIOG Livelab
MA 28.10.20:30 JAZZ MONDAY: WADE MIKKOLA & FRIENDSStoryville Jazzklubi

tiistai 29.10.2019


ti 29.10.18:00 Modern GypsyJazz CaravanElmun Baari
ti 29.10.19:00 Sylvain Darrifourcq - Pohjola - Tikkanen + Joanna Dudan trioKoko Jazz
MA 28.10.19:00 KILLSWITCH ENGAGE The Circus
ti 29.10.19:00 Aurinkokiarros - Heli LaaksonenSavoy-teatteri
TI 29.10.20:30 ROOTS TUESDAY WITH NINA SALLINENStoryville Jazzklubi

keskiviikko 30.10.2019


ke 30.10.19:00 Feminist Comedy Night with Jamie MacDonaldKorjaamo
ke 30.10.19:00 Jarkko Tamminen Show 2019Peacock-teatteri
ke 30.10.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 30.10.19:00 Leonard Cohen suomeksiTeatteri Avoimet ovet
ke 30.10.19:00 - 22:00 Pizzaa & Jazzia – Gypsy Jazz Wednesdays: Tomi Kettunen & guestsPjazza
ke 30.10.19:00 Set It Off (US)Nosturi
ke 30.10.19:00 SavoyJAZZ: Ed Motta - Timo LassySavoy-teatteri
KE 30.10.19:00 TANGERINE DREAM (DE) The Circus
ke 30.10.19:30 M for Madonna: Jonna Geagea – Casinon pikkujoulushow & dinnerCasino Helsinki
ke 30.10.20:00 Eva + Manu duoOn the Rocks
ke 30.10.20:00 Mopo 10 vuottaTavastia-klubi
ke 30.10. 20:30 HERTSI PUTOS KYYDISTÄ, LIKAISET PIKKARIT, RIPITORIBar Loose
KE 30.10.20:30 TRIBUTE TO RAT PACK: RONI SAARTI, RIITTA PAAKKI & PENTTI MUTIKAINENStoryville Jazzklubi
ke 30.10.21:00 KOLME SANAA, PLANES Semifinal
ke 30.10.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi: Ilkka Arola Sound TagineJuttutupa
KE 30.10.KWEKU: DJ AC, DJ TASTE, DJ BRINK Kaiku
ke 30.10. Plastic Tones (live), Pölykuu (live) + DJ Mr. Kimono Siltanen

torstai 31.10.2019


to 31.10.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 31.10.18:00 Pop & Jazz afterit: Duo R&JFinlandia-talo
to 31.10.19:00 Jukka Eskola Soul TrioG Livelab
to 31.10.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 31.10.19:00 SIBA: Jon Sass (USA) with Finnish friendsMusiikkitalo
TO 31.10.19:00 SEKRET TEKNIK, [DI: UNRU:], HUOLET JA MURHEET On The Rocks
to 31.10.19:30 M for Madonna: Jonna Geagea – Casinon pikkujoulushow & dinnerCasino Helsinki
to 31.10.20:00 Paul Oxley's Unit - Thank You and Goodnight tour - 2019Tavastia-klubi
to 31.10.20:00 "HALLOWEEN HAPPENING XXV": CIRCLE, LOVEGRAPES Semifinal
to 31.10. 20:30 ROMANSSI, RUE MORGUEBar Loose
TO 31.10.20:30 DIXIE CLUB: REINE RIMON AND HER DREAM BLUES BANDStoryville Jazzklubi
TO 31.10.23:00 DJ MIKKE On The Rocks
to 31.10. Luciferin Parfyymi (live) Siltanen

perjantai 1.11.2019


pe 1.11.19:00 April Jazz Club: Max Ionata Scandinavian Connection (IT/SE/FI)Original Sokos Hotel Tapiola Garden
pe 1.11.19:00 Juha TapioHelsingin jäähalli
pe 1.11.19:00 Koko Jazz Club: Randy Brecker & Finnish FriendsKoko Jazz
pe 1.11.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
pe 1.11.19:00 Stella Polaris improvisoi!Lilla Teatern
pe 1.11.19:00 Timo Tuominen: Brel Final SpécialKansallisteatterin Lavaklubi
pe 1.11.19:00 Jarkko Tamminen Show 2019Peacock-teatteri
pe 1.11.19:30 M for Madonna: Jonna Geagea – Casinon pikkujoulushow & dinnerCasino Helsinki
pe 1.11.20:00 All Female Panel stand up -klubiManala
pe 1.11.20:00 Mars Vs. Venus? – Hulvaton ParisuhdekomediaApollo Live Club
pe 1.11.20:00 Olo Jazz Season feat. Arttu TakaloGarden by Olo
pe 1.11.20:00 - 22:00 Papa Albert Friday Jazz Club: Pekka Toivanen, Lassi Kouvo, Pekka Sarmanto, Tommi Rautiainen + jazzjamitPapa Albert
pe 1.11.20:00 Sarah Brightman - Hymn Tour Europe 2019Espoon Metro Areena
pe 1.11.20:00 The BellRays + NATIONAL NIGHTMARE, Fanatic IVNosturi
PE 1.11.20:00 SKRAECKOEDLAN (SWE), CRANEIUM On The Rocks
PE 1.11.20:00 HALLOWEEN ROCK PARTY: THE 69 EYES Tavastia-klubi
pe 1.11.20:00 NAURUNKAIVAJAT HALLOWEEN COMEDIE IIIhku Helsinki
pe 1.11.21:00 SIRJA & KONFUUSIO, NOK NOK, RAD Semifinal
pe 1.11.21:00 Lauri & Satu käpygrilli
pe 1.11.22:00 APOLLO FRIDAY - DE SOTOSApollo Live Club
pe 1.11.22:30 Töölön Funk-klubiManala
pe 1.11.23:00 BOOSTERIhku Helsinki
Pe 1.11.23-05 WAVE HELSINKI: HYPERFORMS, ELAKSI, FOOLISH, DEVF Kuudes linja
Pe 1.11. Viitasen Piia Kuudes linja
PE 1.11.TORNADO WALLACE: MELBOURNE, MARJU, MIRO-BENJI, KAMMARISSA: DJ BIG LEG (UK) & JEKU Kaiku

lauantai 2.11.2019


la 2.11.13:00 Jukka Puotila -showKansallisteatteri
la 2.11.15:00 Jari SillanpääMusiikkitalo
la 2.11.15:00 Stadin oma sambakoulu – Papagaio 30 vuotta!Savoy-teatteri
la 2.11.18:00 Stadin oma sambakoulu – Papagaio 30 vuotta!Savoy-teatteri
la 2.11.19:00 Jarkko Tamminen Show 2019Peacock-teatteri
la 2.11.19:00 RAP SM 2019Nosturi
la 2.11.19:00 Romantiikan jättiläisetFinlandia-talo
la 2.11.19:30 M for Madonna: Jonna Geagea – Casinon pikkujoulushow & dinnerCasino Helsinki
La 2.11.19:00 MICHAEL GIRA (US) + NORMAN WESTERBERG (US) Kuudes linja
la 2.11.20:00 Punky Reggae Party 30 Year Anniversary käpygrilli
LA 2.11.20:00 CELLAR DARLING (CHE) On The Rocks
LA 2.11.20:00 KUBE (LEVYJULKKARIT) Tavastia-klubi
LA 2.11.20:30 MONTENIA (USA) & WADE MIKKOLA QUARTETStoryville Jazzklubi
la 2.11.21:00 HENNA EMILIA & HOUREET, IIRIS KUKKA Semifinal
LA 2.11.21:00 BRENNAN HEART & OPHIDIAN The Circus
la 2.11.21:00 Ghettoklubi: Steve James (USA)Juttutupa
la 2.11.22:00 APOLLO SATURDAY - DE SOTOSApollo Live Club
la 2.11.23:00 DJ JUSTIN CASEIhku Helsinki
LA 2.11.23:00 STORYVILLEN DISCOLAUANTAI: DJ JUZAStoryville Jazzklubi
LA 2.11.23:00 KLUB KALMA & ON THE ROCKS HALLOWEEN MASQUERADE 2019 On The Rocks
LA 2.11.D.K., ANTINOTE, PARIS, JOKKI, SUSKI, KAMMARISSA: JOPO SIMEON K Kaiku

sunnuntai 3.11.2019


su 3.11.18:00 Comedy HKISavoy-teatteri
SU 3.11.19:00 SKEPTA (UK) The Circus
SU 3.11.20:00 ALEC BENJAMIN (USA), BOY IN SPACE, DELILAH MONTAGU Tavastia-klubi


MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT