KEIKAT HELSINKI | Ensi viikolla

maanantai 23.7.2018


ma 23.7.Open Mic Siltanen
ma 23.7.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa0€
ma 23.7.Tampereen Viinikylä: Duo Markku sekä VilleFrenckellin sisäpiha
MA 23.7.19:00 RIITTA PAAKKI & PENTTI MUTIKAINENStoryville Jazzklubi
ma 23.7. Bar Nosturi: Pientä Unelmaa M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 23.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 23.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 23.7. Bar Nosturi: Taikuri Roope Ylitalo M/S Finlandia, Eckerö Line

tiistai 24.7.2018


ti 24.7. Bar Nosturi: Taikuri Roope Ylitalo M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 24.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 24.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 24.7. Bar Nosturi: Pientä Unelmaa M/S Finlandia, Eckerö Line
TI 24.7.19:00 ROOTS TUESDAY WITH JUSSI RAITTINENStoryville Jazzklubi
ti 24.7.Tampereen Viinikylä: HaulibrosFrenckellin sisäpiha
ti 24.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: MERITUULI, ROSA JULES Elmun Baari
ti 24.7.Suuret Oluet – Pienet Panimot: FillaripianoHelsingin Rautatietori10
ti 24.7.Superdisko: Latenite & Ville Hyvönen Siltanen

keskiviikko 25.7.2018


ke 25.7.Dream House: MihuT & Melak Siltanen
KE 25.7.20-04 Sacred Dimension, Wake Up Frankie, InOcean, Grooves of Fury On The Rocks
KE 25.7.MARC FRED & STENNABB Kaiku
ke 25.7.21:00 Kesäjazz: Roast QuintetJuttutupa0€
ke 25.7.17:00 We Jazz x Lonna 2018: Alder egoLonnan saarivapaa pääsy
ke 25.7.Suuret Oluet – Pienet Panimot: Tommy Huovinen trubaHelsingin Rautatietori10
ke 25.7.20:00 Original Wednesdays: GettomasasaLöyly Helsinkivapaa pääsy
ke 25.7.19:00 Katto auki: Eva & Manu, Ivory WoodsNosturi11-14
ke 25.7.Tampereen Viinikylä: DJ JuissiFrenckellin sisäpiha
ke 25.7.20:00 Topi SahaG Livelab20
KE 25.7.19:00 STORYPIANOSStoryville Jazzklubi
ke 25.7.18:00 TERRAZA LATINA @ APOLLO TERRACE BARApollo Live Club
ke 25.7. Bar Nosturi: Pientä Unelmaa M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 25.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 25.7. Bar Nosturi: Taikuri Roope Ylitalo M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 25.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line

torstai 26.7.2018


to 26.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line
to 26.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
to 26.7. Bar Nosturi: Pientä Unelmaa M/S Finlandia, Eckerö Line
TO 26.7.19:00 ALAN MATHESON/WADE MIKKOLA DUOStoryville Jazzklubi
TO 26.7.21:00 DXXXA D, MUMMIN KULLATBar Loose
TO 26.7.23:00 DJ WATUSI ZOMBIE KLO 23-04Bar Loose
to 26.7.20:00 G Livelab Open: Hän + Plastic TonesG Livelabvapaa pääsy
to 26.7.Tampereen Viinikylä: 4WattiaFrenckellin sisäpiha
to 26.7.19:00 NEW WAVE OF FINNISH INDIE ROCK: PASTIS, GHOSTS ON TV, FOR TOMORROW, SUPERBEAT Elmun Baari
to 26.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Jay KortehistoBryggeri Helsinkivapaa pääsy
to 26.7.Suuret Oluet – Pienet Panimot: Pauli HanhiniemiHelsingin Rautatietori10
to 26.7.DildoBingo Siltanen
TO 26.7.20:00 SIR ELWOOD DUOTavastia-klubi

perjantai 27.7.2018


pe 27.7. 19:30 Bar Nosturi: Esa Nummela Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 27.7. Bar Nosturi: Pientä Unelmaa M/S Finlandia, Eckerö Line
PE 27.7.20:00 ADI L HASLATavastia-klubi
pe 27.7.Must Have! Sampsa Vilhunen & Vesa Yli-Pelkonen Siltanen
PE 27.7.20-04 Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS, Lepolan Akka & Kulkutauti On The Rocks
pe 27.7.Suuret Oluet – Pienet Panimot: Mira LuotiHelsingin Rautatietori10
pe 27.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Amy Winehouse – tributeBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 27.7.14:30 We Love Festival 2018: 15:15 E-Rotic, 16:00 Movetron, 17:00 Matti Airaksinen, 18:45 Waldo's People, 18:00 Günther, 19:45 Rednex, 20:30, 2 Unlimited, 21:15 Dr: Alban, 22:00 Dj BoboSuvilahti
pe 27.7.Tampereen Viinikylä: Sami HintsanenFrenckellin sisäpiha
PE 27.7.21:00 KLINGONZ (UK), BUZZKILLZBar Loose
PE 27.7.23:30 JYTÄ, DISKO: DJ TEENAGE CAVEMAN KLO 00-4.30Bar Loose
PE 27.7.ERRORSMITH Kaiku
PE 27.7.19:00 JULI WOOD/ALAN MATHESON/WADE MIKKOLA TRIOStoryville Jazzklubi
pe 27.7.THE HEL-GATORS 22:30, J. HEARTHILL TRINITY 21:00 Semifinal
pe 27.7.22:00 APOLLO SUMMER FRIDAY - DJ PROBAKERApollo Live Club
Pe 27.7. Hori Smoku Summer Boogaloo 2018 Ääniwalli
pe 27.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 27.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line

lauantai 28.7.2018


la 28.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line
la 28.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 28.7. 19:00 Bar Nosturi: Esa Nummela Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
la 28.7. Pub Telakka: Pasi Vainionperä Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
La 28.7. Hori Smoku Summer Boogaloo 2018 Ääniwalli
la 28.7.22:00 APOLLO SUMMER SATURDAY - DJ PROBAKERApollo Live Club
LA 28.7.20:00 VILMA ALINATavastia-klubi
LA 28.7.23:30 TAVASTIAN LAUANTAIDISKO Tavastia-klubi
la 28.7.19:00 BACKSTAGE CLUB 33 (1/3) V!" STARRING DJ JOUNI70, SUPPORTED BY DJ ROUDI Semifinal
LA 28.7.19:00 JULI WOOD/PETRI KRZYWACKI DUOStoryville Jazzklubi
LA 28.7.22:00 WADE MIKKOLA QUINTET FEAT. ALAN MATHESON (CAN) + JULI WOOD (USA)Storyville Jazzklubi
LA 28.7.22:00 SPIRIT OF NEW ORLEANS FEATURING LEROY JONES (USA)Storyville Jazzklubi
LA 28.7.ZALTAN Kaiku
la 28.7.21:00 Ghettobilly: Shoebox RevueJuttutupavapaa pääsy
la 28.7.Tampereen Viinikylä: Jani Koskinen & bandFrenckellin sisäpiha
la 28.7.Suuret Oluet – Pienet Panimot: Taage BandHelsingin Rautatietori10
la 28.7.13:00 We Love Festival 2018: 14:00 Basic Element, 14:45 Ice Mc, 15:30 Dj Oku Luukkainen feat: Chorale, 16:30 Daze, 17:10 Me & My, 17:30 Raptori, 18:30 Basshunter, 19:15 Pakito, 20:00 E-Type, 21:00 The Baseballs, 22:00 Nylon BeatSuvilahti
la 28.7.20:00 MAFIA HONEY Elmun Baari
la 28.7.B R I T: Juha Mäki & Supersamuli Siltanen

sunnuntai 29.7.2018


su 29.7. Pub Telakka: Markku Ketola M/S Finlandia, Eckerö Line
Su 29.7.Paha Vaanii: Laura Vartio & Harvest Siltanen
su 29.7.21:00 AFRO SUNDAY @ APOLLO TERRACE BARApollo Live Club


MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT