KEIKAT TAMPERE ENSI VIIKOLLA

KEIKAT TULOSSA

banneri-dabbal

banneri-ihku-baari-tampere

banneri-ttt-klubi2016
Tapahtumat ennakkotietoja – Huomioithan koronaviruksen aiheuttamat muutokset

maanantai 23.3.


ma 23.3.19:00 The Music of Hans Zimmer & Others – A Celebration of FilmmusicTampere-talo
ma 23.3.19:00 Ulla Tapaninen – Lava-ammuntaa VITampere-talo
ma 23.3.20:00 AfroLatin Night at Bar KRuma
ma 23.3.23:00 Vaihtuva Dj levynikkarina @ Doris: dj KimikDoris
MA 23.3. 20:00 AFROLATIN NIGHTBar K
ma 23.3.20:00 kitaraviihdettä: Riku Poramo paapan kapakka

tiistai 24.3.


ti 24.3.21:00 erik aho trio paapan kapakka
TI 24.3. 13:00 Päivähypyt: Antero Ketonen trioKlubi / Tullikamari Tampere
ti 24.3.18:00 PMO Soi!Tampere-talo
ti 24.3.19:00 AurinkotervehdysTampereen Ylioppilasteatteri
ti 24.3.19:00 NITS: ”Knot”-kiertueG Livelab Tampere
ti 24.3.19:00 Ulla Tapaninen – Lava-ammuntaa VITampere-talo
ti 24.3.19:30 Mitä meillä on: Kaj Chydenius ja Puntti ValtonenKulttuuriravintola Kivi
ti 24.3.23:00 Supertiistai: Dj:t Riku (Big Pop), Mr. Willy (Apulanta)Doris

keskiviikko 25.3.


ke 25.3.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909 & Wine Bar
ke 25.3.19:00 Musta laatikkoTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 25.3.19:00 NITS: ”Knot”-kiertueG Livelab Tampere
ke 25.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitusTAMPEREEN KOMEDIATEATTERI
ke 25.3.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ke 25.3.23:00 Kuppikeskiviikko: Dj. Leo LuxxxusDoris
Ke 25.3.22:00 Aapos VIP: Freud, Marx, Engels & Juupe Amadeus Music & Bar
KE 25.3.19:00 Keskiviikko Live!: LAUMA + support Jack The Rooster
ke 25.3.21:00 gilbert kuppusami & chamarel paapan kapakka

torstai 26.3.


to 26.3.21:00 cool quartet paapan kapakka
TO 26.3.19:00 Torstai Live!: Part Time Killer, ATK & support Jack The Rooster
TO 26.3. 21:00 PK Keränen & Valtteri LaurellKlubi / Tullikamari Tampere
TO 26.3. 22:30 Klubin Tummat Tunnit: DJ Lars BögelKlubi / Tullikamari Tampere
TO 26.3. 17:30 Tanssit: HurmaKlubi / Tullikamari Tampere
to 26.3.20:00 Suomanifesti tuki-ilta: NEVA, Talvivaaran Linnut, Alinen Kulttuurikeskus Maanalainen
to 26.3.19:00 Boney M. featuring Liz MitchellTampere-talo
to 26.3.19:00 Janne HurmeTampere-talo
to 26.3.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 26.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitusTAMPEREEN KOMEDIATEATTERI
to 26.3.20:00 KnipiG Livelab Tampere
to 26.3.20:00 October Tide, Hanging Garden ja Kaunis KuolematonOlympia-kortteli
to 26.3.23:00 Dorstai: Dj JiriDoris

perjantai 27.3.


pe 27.3.00:00 - 19:03 Vladimir Vysotskin laulujaTampere-talo
pe 27.3.17:00 - 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 27.3.19:00 AurinkotervehdysTampereen Ylioppilasteatteri
pe 27.3.19:00 Drag-leidit lavallaTampere-talo
pe 27.3.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
pe 27.3.19:00 Talmud BeachTelakka
pe 27.3.19:30 Niko KiveläTAMPEREEN KOMEDIATEATTERI
pe 27.3.20:00 Hermannin PursiseuraArthouse Cafe Kehräsaari
pe 27.3.21:00 Soundi-klubi: Karina (levyjulkkarit)G Livelab Tampere
pe 27.3.21:00 Topi Saha & Ylva Haru: KipinöitäOlympia-kortteli
pe 27.3.22:00 DJ-touhua perjantaisin ja lauantaisin – Spin That Kumma Kumma Junk Bar & Lounge
pe 27.3.23:00 DJ O-NineBar Ihku Tampere
pe 27.3.23:00 Dj Riku (Big Pop)Doris
PE 27.3. 17-19 Live music afterwork: vili rantanenBar K
pe 27.3.22:30 Eerolan Reetta & Eroottiset, River King, Folkjykä Kulttuurikeskus Maanalainen
PE 27.3. 19:45 Sokkelon kivitys 2020 –kiertue: Mokoma, MørketKlubi / Tullikamari Tampere
PE 27.3. 01:00 Eevil StööKlubi / Tullikamari Tampere
pe 27.3. 22:00 high societyPub Armo
PE 27.3. 23:45 The Bros. LarsenRuby & Fellas
PE 27.3.18:30 Emergenza Festival Semifinaalit Päivä 1: 19:00 Luminous Mind, 19:30 Sharky, 20:00 Kaskas, 20:30 Ikitie, 21:00 Kulahtanut Villi, 21:30 Evil Bastards From Hell, 22:00 Ignis Eternum, 22:30 Chapter Two, 23:00 Pike Zither Jack The Rooster
pe 27.3.Demonic Death Judge, Mammoth Storm, Tryer, Black RoyalYo-talo
PE 27.3.22:00 Ninni Forever Band, Kalevi Suopursu Karaoke Show, Joni EkmanVastavirta-klubi
PE 27.3.20:00 Wedgie, Last To Exit, Kuritus, Flatsoots, Never LearnVastavirta-klubi
pe 27.3.21:00 louie digman & the other guyes paapan kapakka

lauantai 28.3.


la 28.3.21:00 lady sings the blues paapan kapakka
LA 28.3.22:00 Pojat, Control, PotkutVastavirta-klubi
LA 28.3.21:00 Ghost Satellites (levynjulkkari), Antero Tomu, VuokkosetVastavirta-klubi
LA 28.3.18:30 Emergenza Festival Semifinaalit Päivä 2: 19:00 Ending Fortune, 19:30 Magma Smoke, 20:00 Crimson Blade, 20:30 Metal Riot, 21:00 Stoned Statues, 21:30 Eetsi, 22:00 Strike At Once, 22:30 Jansku, 23:00 Guilty Pleasure Jack The Rooster
la 28.3.21:00 Pub Disco - Dj Jere DangerousVastavirta-klubi
LA 28.3. 23:45 Ruby BrothersRuby & Fellas
la 28.3.22:30 WWF Nuorten Earth Hour jatkoklubi : Paha Jama, Mikä-Mikä Kulttuurikeskus Maanalainen
la 28.3. 21:00 sukkahousupunkin paluu IIPub Armo
la 28.3. 22:00 LEVYTTÄMÖ: FUNKY NIGHT BY SHORTY GREENBar K
la 28.3.Tampere burlesque experience: Izohnny, USA, Lou Lou la Duchesse de Rière, CAN, Isaiah Esquire, USA, Johnny Nuriel, USA, THE Knockout Noire, NOR, Blue’n’Bizarre, Dye Nasty, Elisa Day, Kiki Hawaiji, Laura Tikka, Nana Violet, Suzie Dynamite, Naiskuoro Tellus, Juontajana eeppinen Taabe!, Levyjä pyörittämässä DJ JiriYo-talo
la 28.3.00:00 Beatwave + Duo KovaralliIlona
LA 28.3. 21:00 Ellinoora, costeeKlubi / Tullikamari Tampere


TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT