KEIKAT TAMPERE ENSI VIIKOLLA

KEIKAT TULOSSA

banneri-dabbalbanneri-ihku-baari-tampere banneri-ttt-klubi2016

maanantai 25.9.2017


ma 25.9.19:00 Sami "Visa" Mäkisen pubivisa IhkussaIhku Night Club
ma 25.9.19:00 Sata vuotta suomalaista viihdettä: Arja Koriseva ja Hannu LehtonenTampere-talo
Ma 25.9.20:00 Trio Songbirds Paapan Kapakka
0
ma 25.9.23:30 Legendaarinen Mike's Monster Jam IHKUssa maanantaisinIhku Night Club
Ma 25.9.00:30 HENKAN JAMIT Henry's Pub

tiistai 26.9.2017


ti 26.9.17:30 Aulaklubi: Keskustelutiistaissa Jeena Rancken ja Marja-Liisa HonkasaloTampere-talo
ti 26.9.20:00 Lokki - Nelinäytöksinen komedia 80 minuutissaKulttuuriravintola Kivi
Ti 26.9. 20:00 TamJazz ry:n perinnejamit Telakka
0
Ti 26.9.21:00 Paappas Group Paapan Kapakka
0
Ti 26.9.24:00 Alihankitamessut Special: Jimmy Cola Ilona
Ti 26.9.00:30 ACOUSTIC HOBBITS Henry's Pub

keskiviikko 27.9.2017


ke 27.9.18:00 Lenni-Kalle Taipale TrioTampere-talo
ke 27.9. 20 Hayseed Dixie (USA), klo 19 Dark BottleKlubi Tampere
18
ke 27.9.20:00 Lokki - Nelinäytöksinen komedia 80 minuutissaKulttuuriravintola Kivi
ke 27.9.20:00 Improvisaatioteatteri HarhaliikeBar Bertel
Ke 27.9.21:00 Ismo Haavisto trio Paapan Kapakka
0
ke 27.9. 21:45 Aussie Neil Aussie Bar
0
ke 27.9.22:00 Aapo's VIP: Sepin Rillumarei-ilta Amadeus Music & Bar
0
ke 27.9. 22–04 Huminat, dj LipponenKlubi Tampere
2
Ke 27.9.24:00 Alihankintamessut Special: Petra (TikTak) Ilona
Ke 27.9.00:30 LIVEKARAOKE Henry's Pub

torstai 28.9.2017


to 28.9.17:30 Aulaklubi: Teatteritorstaissa Improvisaatioteatteriryhmä I’MPROTampere-talo
to 28.9.19:00 ExitTampere-talo
to 28.9.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street Band Deli 1909 & Wine Bar
0
to 28.9.20:00 Lokki - Nelinäytöksinen komedia 80 minuutissaKulttuuriravintola Kivi
To 28.9. 21:00 Mental Alaska: Kraus & Floris Vanhoof Telakka
6
To 28.9.21:00 Cool Quartet Paapan Kapakka
0
to 28.9. 21:00 03 Crew Presents: klo 22 Laineen Kasperi, klo 21 Pystyynkuolleet HipitKlubi Tampere
12
TO 28.9.22:30 Second Infinity + TBA Jack The Rooster
to 28.9. 23–04 dj WispyKlubi Tampere
3
To 28.9.00:30 MR. WILLY´S ROCK´N ROLL EXPERIENCE Henry's Pub
to 28.9. W.A.S.P. (USA), Ember FallsPakkahuone Tampere
40
TO 28.9.NYOS, Vuono Vastavirta-klubi
0

perjantai 29.9.2017


PE 29.9.17-19 DUUNISTA S-DUURIIN: JONI VALKEEJÄRVI Pub Simon
0
pe 29.9.19:00 We Love 80’s: Dingo, EiniTampere-talo
pe 29.9. 20:00 Elias Gould, Don Huonot Pakkahuone Tampere
32
pe 29.9.20:00 - 23:00 Plevnan Oktoberfestit: Tallinn BrassPanimoravintola Plevna
Pe 29.9.21:00 Wiley Cousins & the Band Paapan Kapakka
0
Pe 29.9. 22:00 Jeena ja Vauhtikallot Telakka
6
pe 29.9. 22:00 Riverside (Pol)Klubi Tampere
25
pe 29.9.22:30 Sonic Rites + A1ka O’Hara’s Freehouse
0
pe 29.9.22:30 Antti Reini Bar Aikalisä
0
pe 29.9.23:30 Bileorkesteri KomiaIhku Night Club
pe 29.9.23:30 DIANA DRATHEN Ruby & Fellas
0
Pe 29.9.24:00 #vjop Ilona
PE 29.9.00:15 RAJA Jack The Rooster
pe 29.9. DJ: Mr. Willy Dog's Home
PE 29.9.JAHRVI SOUND REGGAE PARTY Vastavirta-klubi
0
PE 29.9.Have You Ever Seen Jane Fonda Aerobic VHS? (00.15), Flippipuisto (23.30) Lähtevät Kaukojunat (22.45), Smoked Alarm (22.00) Vastavirta-klubi

lauantai 30.9.2017


la 30.9.17:00 Sutela ja Salminen: Stand Uppia!Tampereen Komediateatteri
la 30.9.17:30 Pete Poskiparta – MielenmagiaaTampereen Komediateatteri
la 30.9. 19:00 SF-BluesPakkahuone Tampere
40
la 30.9.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 30.9.19:30 Sutela ja Salminen: Stand Uppia!Tampereen Komediateatteri
la 30.9.20:00 - 23:00 Plevnan Oktoberfestit: Tallinn BrassPanimoravintola Plevna
la 30.9.20:00 Aimo Laitamo Duo Huurupiilo
0
la 30.9. 20–24 Tampere Queer Festival: klo 23 Anna Matveinen, klo 22 Guggensizer, klo 21 Ibiza Sexfestival, klo20 Estus + dragiaKlubi Tampere
5
la 30.9.21:00 Pub Disco - Dj Jere Dangerous Gastropub Soho
0
La 30.9.21:00 Paappas Group Paapan Kapakka
0
la 30.9.22:00 Astrid Swan, Samae KoskinenTTT-Klubi
la 30.9. 22:00 Selkä & Issias Pub Kujakolli
0
la 30.9.22:30 Kotkien Puhallinorkesteri Bar Aikalisä
0
la 30.9.22:30 Suicide Records presents: Ei + VVORSE O’Hara’s Freehouse
0
la 30.9.23:30 BoosterIhku Night Club
La 30.9. 23:00 Tero-Petri ja Korvaamattomat Telakka
8
la 30.9. 24–04 Unapologetically Queer, dj LaurilaKlubi Tampere
3
La 30.9.24:00 #vjop Ilona
LA 30.9.00:15 Ilari Hämäläinen & Rooster House Band Jack The Rooster
la 30.9. Tres Nipples II by Turbojugend Tammela: Nyrkkitappelu, Good Looking Society, Filthy Vermin Dog's Home
5
LA 30.9.Decent Pizza plays Turbonegro (00:15), Hard Action (23:30), Backlash (22:45), Kaupungin Valot (22:00) Vastavirta-klubi
6
LA 30.9.Mustat Kalsarit, Villit Hevoset, The Rocks Vastavirta-klubi
0

sunnuntai 1.10.2017


su 1.10.19:00 Siks’ oon mä suruinen – suomalaisen tangon tarinaTampere-talo
SU 1.10. 18:00 AMMR-tuki-ila + Hohl (ger), 197666, Duo Röyhkeys Vastavirta-klubi
0
su 1.10.19:00 STAND UP -TREENIKLUBI Ruby & Fellas
0
su 1.10.21:00 Sunnariklubi: dj:t Riku (Big Pop) ja Dj Ville (Apulanta)Ihku Night Club


TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT