Keikat tulevat

 pe 1.2. 18:30
Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomedia
Stand up -parisuhdekomedia Luolamiehen jalanjäljillä. Rooleissa tosielämän pariskunta Riku ja...
 pe 1.2. 19:30
Juha Vainion 80-vuotisjuhlakonsertti
Helmikuussa Tampere-talossa juhlitaan rakastettua ja legendaarista taiteilijaa ja lauluntekijää Juha...
 pe 1.2. 19:30
Niko Kivelä
Stand up -koomikko Niko Kivelä hurmaa taas Komediateatterin Ravintolateatterin lavalla. Niko...
 pe 1.2. 20:00
Blinejä ja Bluesia: Billie Joelina
Sorsapuiston laidan Sasor houkuttaa suut blineille bluesin tahtiin perjantaista sunnuntaihin! Luvassa on...
 pe 1.2. 20:00
Maija Vilkkumaa
2000-luvun kotimaisen rockin isoimpiin nimiin lukeutuva Maija Vilkkumaa saapuu Olympiaan perjantaina...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

KE 30.1. | Delin Gumbo Club: Roamin’ Street Band

Deli 1909 & Wine Barin keskiviikko-illan starttaa loistavaa jami-iloittelua tarjoileva Gumbo Club alkaen klo 19. Monijäseninen ja groove RSB eli Roamin’ Street Band soittaa juurevia klassikoita...

maanantai 28.1.


tiistai 29.1.


keskiviikko 30.1.


torstai 31.1.


perjantai 1.2.


lauantai 2.2.


sunnuntai 3.2.


Tulossa


MA 28.1. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
Ma 28.1.20:00 Pianoviihdettä Paapan Kapakka
ti 29.1. 13:00 pöivöhypyt: voitto takanen trio Pakkahuone
ti 29.1.19:30 Micke Björklöf & Blue StripTampere-talo
Ti 29.1.21:00 Konstantin Kovalev Paapan Kapakka
ke 30.1. 19:00 TUSKALIVE ESITTÄÄ: BEHEMOTH (POL) AT THE GATES (SWE) WOLVES IN THE THRONE ROOM (USA) Pakkahuone
ke 30.1.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909 & Wine Bar
ke 30.1.19:00 JazzmuseoPyynikinlinna
ke 30.1. 19-00 VILLE LEINOSEN ISKELMÄLEVYKERHO: Monen vuosikymmenen Suomi-iskelmää ja äänilevyiltä
ke 30.1.22:00 Aapo's VIP: Toni Puumalainen (Black Metal Classics) Amadeus Music & Bar
0
Ke 30.1. 00-05 JATKOKLUBI: DJ:t Willy & Riku Jaakko Eino Kalevi, Dallas KalevalaKlubi Tampere
Ke 30.1.21:00 Wang Dang Dudes Paapan Kapakka
to 31.1.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
to 31.1.20:00 Showoff! at ComedyO'Connell'sO'Connell's Irish Bar
To 31.1. 20:00 JAAKKO EINO KALEVI, DALLAS KALEVALAKlubi Tampere
To 31.1.21:00 Paappas Group Paapan Kapakka
To 31.1. 22:00 TUMMAT TUNNIT: DJ Sara-MaariaKlubi Tampere
TO 31.1.23:00 All Rise Jack The Rooster
TO 31.1.Suistamon Sähkö, Hannibal & Hot Heros Vastavirta-klubi
TO 31.1.Vapaaehtoinen Feministisen puolueen tukimaksu fb Vastavirta-klubi
pe 1.2.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
pe 1.2.19:30 Juha Vainion 80-vuotisjuhlakonserttiTampere-talo
pe 1.2.19:30 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
pe 1.2.20:00 Maija VilkkumaaOlympia-kortteli
Pe 1.2. 20:00 Joshua James (USA), Evan Coulombe (USA), Mika KuokkanenKlubi Tampere
PE 1.2. 22:00 LEVYTTÄMÖ: DJ NEVÖNOU Bar K
0
Pe 1.2. 23:30 Duo Chili Beans Kulttuurikeskus Maanalainen
Pe 1.2.00:00 BeatwaveIlona
pe 1.2.00:00 Klub Tidsmaskin 1995: Dj Antti Gastropub Soho
0
Pe 1.2. 00-05 RNBLICIOUS: DJ:t Sara-Maaria ja C-FlavaKlubi Tampere
PE 1.2.Tähti-oluen paluu: Dj Juissi Panimoravintola Plevna
PE 1.2.The Achtungs, Atom Mouth Gimlies, Tamara Luonto, Pete TNT Band Vastavirta-klubi
la 2.2.12:00 K50-messutTampere-talo
La 2.2.18:00 DT KaraokemestaruusBar Lato
la 2.2.18:30 Ida Elina – PopkanteletarTampere-talo
la 2.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
La 2.2. 20:30 Asa & BandKlubi Tampere
la 2.2. 21:00 semmarit Pakkahuone
la 2.2.21:00 Markiisi Ahonen Huurupiilo
0
la 2.2.22:00 TTT-Klubi: Lithium (FIN-POR)TTT-Klubi
La 2.2. 22-05 HANG THE DJ! DJ:t Antti H, Sami & VJ VisukisuKlubi Tampere
La 2.2. 24:00 Olli Kärki Kulttuurikeskus Maanalainen
la 2.2.00:00 Yo! Soho Raps. Dj´s EC & Laki Gastropub Soho
0
La 2.2.00:00 BeatwaveIlona
su 3.2.17:00 Iiro Rantala – Twelve MonthsTampere-talo
SU 3.2.Anarkiaa ja Burgereita : Paleface - räpin poliittinen historia (Hip Hop luentosarja alkaa) Vastavirta-klubi
MA 4.2. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ti 5.2. 13:00 JOHANNA DEBRECZENI & MIRKA VÄHTÄRI Pakkahuone
ti 5.2.20:00 Therapy?Olympia-kortteli
ke 6.2.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
Ke 6.2.GOURMET Telakka
Ke 6.2. 22-05 TUMMAT TUNNIT: DJ Sara-MaarianKlubi Tampere
KE 6.2.Gwenifer Raymond (uk), Lauri Manner Vastavirta-klubi
To 7.2. 21:00 Kaarle Viikate & Marko HaavistoKlubi Tampere
To 7.2. 22:30 TUMMAT TUNNIT: DJ Lars BögeKlubi Tampere
To 7.2.Ebbot Lundberg & The Indigo Children (SWE), Zacharius Carls Group Telakka
to 7.2.18:59 TAIDETTA JA TUNNELMIA -KONSERTTISARJAKangasala-talo
to 7.2.19:00 HEAVY JAZZKangasala-talo
pe 8.2.00:00 Big Up! Reggae Friday w/ Skruface Gastropub Soho
0
pe 8.2. Valoa Festival: Aino Venna, Mirel Wagner, KanervaOlympia-kortteli
pe 8.2. Valoa Festival: UlpuO'Connell's Irish Bar
pe 8.2.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Jukka Lindström – VälikysymysTTT-Klubi
pe 8.2. Valoa festival 2019: PAPERI T RUUSUT LITKU KLEMETTI IISA IBE X MELO SITOI ROSITA LUU Pakkahuone
Pe 8.2. 23:30 Riikka Punatala Duo Kulttuurikeskus Maanalainen
PE 8.2.Spacemothers, Lähiömuisti Boys, Normipöllö, Piinaviikko, Peruskoulu Vastavirta-klubi
La 9.2. 21:00 Night of the Power Ballads 2019 Virgin Oil Co.
La 9.2. 24:00 AJ Keskinen Duo Kulttuurikeskus Maanalainen
la 9.2. Valoa festival 2019: GASELLIT EVA & MANU KAURIINMETSÄSTÄJÄT TÖÖLÖN KETTERÄ ONNI BOI RICO TUBBS MARC REBILLET (USA) Pakkahuone
la 9.2. 22:00 The MudmakersPub Armo
0
la 9.2.21:00 Mr. H Huurupiilo
0
la 9.2. Valoa Festival: Joensuu 1685, Lac Belot ja VuoretOlympia-kortteli
la 9.2. Valoa Festival: MaustetytötO'Connell's Irish Bar
la 9.2.19:00 Arimon Stand Up HoviTampereen Komediateatterin Hovi
La 9.2. 11-14 KLUBIN BRUNSSI: buffet-aamiainen dj-vieraineen!Klubi Tampere
la 9.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 9.2.19:00 Sointi Jazz Orchestra ja Juhani AaltonenTampere-talo
la 9.2.20:00 Sorsaklubi: Movetron, Pandora ja DJ Oku LuukkanenTampere-talo
la 9.2.22:00 – 23:55 Samae KoskinenTTT-Klubi
MA 11.2. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ke 13.2. 18:00 HurmioKlubi: DJ Kirsi uskali Virgin Oil Co.
ke 13.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
Ke 13.2. 23:00 TUMMAT TUNNIT: DJ DarthKlubi Tampere
To 14.2. 19:00 Swallow the SunKlubi Tampere
pe 15.2.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
pe 15.2.19:00 Iskelmä Gaala: Jenni Vartiainen, Kaija Koo, Juha Tapio, Lauri Tähkä, Antti Ketonen, Olli Lindholm ja Arttu WiskariTampere-talo
pe 15.2.19:30 Espoo Big Band feat. Marzi Nyman & Mirja MäkeläTampere-talo
pe 15.2. 22:00 Yö akustisemmin – Hyvän yön laulujaYo-talo
PE 15.2. 22:00 LEVYTTÄMÖ: DJ VADEVÖR GOES ROCK Bar K
0
Pe 15.2.AAVIKKO Telakka
Pe 15.2. 22:00 Anssi KelaKlubi Tampere
Pe 15.2. 23:30 80'S DISCO! DJ AnttiKlubi Tampere
Pe 15.2. 23:30 Capri & Kim Wirzenius Kulttuurikeskus Maanalainen
La 16.2. 21:00 THERAPY? Virgin Oil Co.
la 16.2.21:00 Janne Tapion Sisäinen Avaruus Huurupiilo
0
La 16.2. 23:30 Tuomas Lehto Kulttuurikeskus Maanalainen
La 16.2. 22:00 AtomirottaKlubi Tampere
La 16.2. 23:30 KLUBIN LAUANTAI: DJ Sara-MaariaKlubi Tampere
la 16.2. 21:00 Saskyn viisikko viihdyttääPub Armo
0
La 16.2.23:00 Jagged Edged BoneBar Lato
La 16.2.UTU + Sumuposauttaja Telakka
la 16.2.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
su 17.2.17:00 Jorma Uotinen – Avec le temps Tampere-talo
MA 18.2. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ti 19.2.20:15 Café BarockKulttuuriravintola Kivi
10/20
ti 19.2.20:15 Café BarockKulttuuriravintola Kivi
ke 20.2.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
Ke 20.2.SALALIITTO + Tomi Nordlund & Syvä Joki Telakka
TO 21.2.21:00 Lord of the Lost (GER), Rain Diary Jack The Rooster
TO 21.2. 20:00 TAIKATORSTAI VOL. 7 Bar K
0
to 21.2.20:00 IMPROVx at ComedyO'Connell'sO'Connell's Irish Bar
vapaa pääsy
to 21.2.19:00 TIILIKAINEN JA NYKÄNEN: KLASSIKOITA SINULLEKangasala-talo
To 21.2. Napalm Death (UK), Rotten Sound, Kovaa Rasvaa, RistisaattoKlubi Tampere
Pe 22.2. 20:00 Dumari ja Spuget, Faarao Pirttikangas & NubialaisetKlubi Tampere
pe 22.2. 20:00 FROM HELL WITH LOVE TOUR 2019: beast in black Pakkahuone
pe 22.2. 22:00 MirkaKaarina duoPub Armo
0
pe 22.2.00:00 Big Up! Reggae Friday w/ Jahna Gastropub Soho
0
Pe 22.2.LOKIT + SÄRKYNEET + HENNA EMILIA JA HOUREET Telakka
pe 22.2.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Pete Kosonen, Lasse Oikarinen ja Mikko VaismaaTTT-Klubi
Pe 22.2. 23:30 Vince & Olli Kulttuurikeskus Maanalainen
la 23.2. 23:30 Vince & Olli Kulttuurikeskus Maanalainen
la 23.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 23.2.19:30 Jiri Nikkinen The Beatles Tribute BandTampere-talo
La 23.2. 20:00 Pää Kii, Huuto!, LapinpolthajatKlubi Tampere
la 23.2.22:00 Maarit ja Sami HurmerintaTTT-Klubi
La 23.2.KALEVAUVA.FI Telakka
la 23.2.18:00 YSTÄVÄN LAULU - SLAAVILAINEN ILTAKangasala-talo
la 23.2.15:00 YSTÄVÄN LAULU - SLAAVILAINEN ILTAKangasala-talo
Ma 25.2. 19:00 The Casualties (USA)Klubi Tampere
MA 25.2. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
Ti 26.2. 21:00 Avatar (SWE)Klubi Tampere
ti 26.2. 18:00 john mayall Pakkahuone
ke 27.2.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909 & Wine Bar
to 28.2.19:00 J. Karjalainen – Sä kuljetat muaPakkahuone
to 28.2.20:00 Sorsaklubi: RedramaTampere-talo
pe 1.3.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
pe 1.3.22:00 Pauli Hanhiniemen Retkue, LohkareYo-talo
Pe 1.3. 20:00 YonaKlubi Tampere
la 2.3.20:00 Tomi Nordlund & Syvä Joki Huurupiilo
0
La 2.3. 21:00 21:00 Sini YaseminKlubi Tampere
LA 2.3. 22:00 LEVYTTÄMÖ: DJ HUUNOUS Bar K
0
La 2.3.23:00 The Twenty BucksBar Lato
la 2.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 2.3.20:00 Yö akustisemmin – Hyvän yön laulujaYo-talo
su 3.3.16:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus -kiertueTampereen Komediateatteri
Su 3.3. Alestorm (SCO), Skálmöld (ISL)Klubi Tampere
su 3.3.18:00 Jukka Eskola Soul TrioTampere-talo
su 3.3.20:00 Sorsaklubi: GZATampere-talo
MA 4.3. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ke 6.3. 18:00 HurmioKlubi: Suvi Karjula ja In The Mood Virgin Oil Co.
ke 6.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
ke 6.3.19:00 HEIMONEN UND OJANEN IN STEREOKangasala-talo
to 7.3.19:00 EDU KETTUNEN-MIKA KUOKKANEN & IIVANAISETKangasala-talo
pe 8.3.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
pe 8.3.21:00 Michael MonroeOlympia-kortteli
la 9.3.20:00 Atte Airo Huurupiilo
0
La 9.3. 11-14 KLUBIN BRUNSSI: buffet-aamiainen dj-vieraineenKlubi Tampere
La 9.3. 22-05 B-HORROR MOVIE EXTRAVAGANZA! DJ AnttiKlubi Tampere
la 9.3. 22:00 Tohtori Karma & KomppiratioPub Armo
0
la 9.3.14:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 9.3.19:00 An evening of Rock Classics: Kotipelto, Heino, Liimatainen, SkogTampere-talo
la 9.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 9.3.22:00 TTT-Klubi: Dave LindholmTTT-Klubi
MA 11.3. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ke 13.3. 18:00 HurmioKlubi: DJ Kirsi Uskali Virgin Oil Co.
ke 13.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
ke 13.3.19:00 The RasmusTampere-talo
ke 13.3.19:30 UMO & VärttinäTampere-talo
To 14.3. 18:30 Trad.Attack! (EST), Okra Playground, TehoKlubi Tampere
to 14.3. Stand up -festivaali Tomaatteja! Tomaatteja! 2019Olympia-kortteli
to 14.3.19:30 Martín Alvaradoa & Nuevo Quinteto Otra VezTampere-talo
TO 14.3. 20:00 TAIKATORSTAI VOL. 8 Bar K
0
TO 14.3.21:00 Graham Bonnet Band (UK) + Wishing Well Jack The Rooster
Pe 15.3. 22:00 Mokoma Virgin Oil Co.
PE 15.3. 22:00 LEVYTTÄMÖ: DJ NEVONOU Bar K
0
pe 15.3.19:00 LUDVIG XIV: LINNUNTIETÄ TAIVAASEENKangasala-talo
pe 15.3.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Tomi Haustola – Anteeksi saisinko kapinoida?TTT-Klubi
pe 15.3.19:30 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
pe 15.3.20:00 Sorsaklubi: Spekti, Brädi ja UniikkiTampere-talo
la 16.3. 22:00 Piritta & The Ring FingersPub Armo
0
La 16.3.23:00 Jari Vilja Rock and Roll Band Bar Lato
la 16.3.19:00 Club For Five: Songs of KirkaTampere-talo
la 16.3.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 16.3.22:00 Emilia Sisco & Helge Tallvist BandTTT-Klubi
la 16.3.22:30 Samae KoskinenYo-talo
su 17.3.18:30 Samba TouréTampere-talo
MA 18.3. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ti 19.3.20:15 Café BarockKulttuuriravintola Kivi
ke 20.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
to 21.3.19:00 JazzmuseoPyynikinlinna
to 21.3.20:00 MiljoonasadeOlympia-kortteli
to 21.3.19:00 MUISTATHAN KAIKangasala-talo
pe 22.3.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Vilja, Pettersson ja YlimäinenTTT-Klubi
la 23.3.20:00 Myrkytyksen Oireet Huurupiilo
0
la 23.3.19:00 Arimon Stand Up HoviTampereen Komediateatterin Hovi
la 23.3.22:00 Kaisa’s Machine feat Severi PyysaloTTT-Klubi
MA 25.3. 20:00 AFROLATIN NIGHT Bar K
0
ke 27.3.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909 & Wine Bar
ke 27.3.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
ke 27.3.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
ke 27.3.19:30 Bobby RushTampere-talo
ke 27.3.19:30 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus -kiertueTampereen Komediateatteri
to 28.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus -kiertueTampereen Komediateatteri
To 28.3. 21:00 UMO feat. Tuomo & Marianna: Tribute to PrinceKlubi Tampere
Pe 29.3. 19:00 No Fun At All (SWE), Against It All, No WayKlubi Tampere
pe 29.3.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
pe 29.3.19:30 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
pe 29.3.22:00 Ida Paul & Kalle LindrothYo-talo
la 30.3.19:30Ferro Color Huurupiilo
0
la 30.3.17:00 Varta – Maailmanmaineeseen noussut kasakkayhtye UkrainastaTampere-talo
la 30.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
LA 30.3. 22:00 LEVYTTÄMÖ: DJ VADEVÖR Bar K
0
la 30.3.22:00 Pekko Käppi & K:H:H:LTTT-Klubi
la 30.3.18:00 SYDÄMENI OSUMAN SAIKangasala-talo
la 30.3.15:00 SYDÄMENI OSUMAN SAIKangasala-talo
La 30.3.23:00 Routaporsaat Bar Lato
ke 3.4. 18:00 HurmioKlubi: Heikki Koskelo ja Taivaankaari Virgin Oil Co.
ke 3.4.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
to 4.4.18:00 Monstress of Guitar: Jennifer Batten ja Erja LyytinenPakkahuone
pe 5.4.19:00 EllinooraPakkahuone
pe 5.4.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Antti Haapala, Ilkka Kivi ja Krisse Salminen.TTT-Klubi
pe 5.4.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Riku Sottinen, Matti Patronen ja Ursula HerlinTTT-Klubi
pe 5.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
pe 5.4.19:30 Milo & Moses Tampere-talo
Pe 5.4. 0:30 Töölön KetteräKlubi Tampere
Pe 5.4. 20:00 0Wigwam ExperienceKlubi Tampere
la 6.4.19:30High Society Huurupiilo
0
la 6.4.13:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
la 6.4.19:00 EvelinaPakkahuone
la 6.4.19:00 Arimon Stand Up HoviTampereen Komediateatterin Hovi
la 6.4.22:00 TTT-Klubi: CircleTTT-Klubi
ke 10.4.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
ke 10.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
Ke 10.4. 19:00 Fatboy (SWE), Jo’ Buddy & Down Home King III Feat. Nieminen Klubi Tampere
ke 10.4. 18:00 HurmioKlubi: DJ Kirsi Uskali Virgin Oil Co.
to 11.4.19:00 Backyard BabiesPakkahuone
pe 12.4.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 13.4.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 13.4.22:00 Jarkko Martikainen – Auki yksin 2019TTT-Klubi
Su 14.4. Septicflesh (GRE), Krisiun (BRA), Dead Shape Figure (FIN), Dehumanise (UK)Klubi Tampere
ti 16.4.19:00 Stanley Clarke (USA)Tampere-talo
Pe 19.4. 19:30 Dead By April (SWE), Blind Channel, Ember Falls, My Favourite Nemesis LoppuunmyytyKlubi Tampere
La 20.4. 21:00 Taage & Bändi Virgin Oil Co.
La 20.4. 11-14 KLUBIN BRUNSSI: buffet-aamiainen dj-vieraineenKlubi Tampere
la 20.4.00:00 Emma Gaalassa ensiesiintyvä Ville Valo & Agents myi Tullikamarin täyteenPakkahuone
ti 23.4.20:15 Café BarockKulttuuriravintola Kivi
ke 24.4.19:00 JazzmuseoPyynikinlinna
ke 24.4.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
to 25.4.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
to 25.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
pe 26.4.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Naura mun kanssa – Ali JahangiriTTT-Klubi
pe 26.4.19:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
pe 26.4.19:30 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
la 27.4.22:00 IisaTTT-Klubi
ti 30.4.19:00 Arimon Stand Up HoviTampereen Komediateatterin Hovi
ti 30.4.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
ti 30.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
pe 3.5.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 4.5.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 4.5.19:30 Jukka Perko & Aili Ikonen: Dusty SpringfieldTampere-talo
la 4.5.22:00 PK Keränen ja Valtteri PöyhönenTTT-Klubi
pe 10.5.18:30 TTT-Klubi Stand Up: Andre Wickström, Heli Sutela ja Pietari VihulaTTT-Klubi
pe 10.5.20:00 Sorsaklubi: Asa, View ja CledosTampere-talo
La 11.5. 11-14 KLUBIN BRUNSSI: buffet-aamiainen dj-vieraineenKlubi Tampere
la 11.5.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 11.5.22:00 Litku KlemettiTTT-Klubi
ke 15.5.19:00 Manhattan Transfer Tampere-talo
pe 17.5.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
Pe 17.5. 21:00 Death Hawks, KaleidoboltKlubi Tampere
la 18.5.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 18.5.22:00 Timo LazzyTTT-Klubi
Pe 24.5. 22:00 Elder (USA)Klubi Tampere
la 25.5.18:00 Tulevaisuutta luomassa -hyväntekeväisyyskonsertti: Olavi Uusivirta, Diandra, Ida Elina ja Osmo IkonenPakkahuone
ke 5.6.19:00 Tampere Filharmonia: Club for FiveTampere-talo
pe 14.6.19:00 ROMINA BIANCO & TANGO DEL NORTEKangasala-talo
pe 16.8. – la 17.8. Blockfest 2019Ratinanniemen festivaalipuisto


TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT