TEATTERIT TAMPEREELLA ENSI KUUSSA

Kakkua kerrakseen! Komediateatterissa Tampereella
 la 1.2. 13:00
Kakkua kerrakseen!
Kakkua kerrakseen! on Tampereen Komediateatterin naurukomediauutuus kevätnäytäntökaudella 2020. Vanamon perheessä...

 la 1.2. 13:00
Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelle
TTT:n Eino Salmelaisen näyttämöllä nähdään lastenteatterinäytelmä Pikku vampyyri, joka lupaa...

 la 1.2. 14:30
Notre Damen kellonsoittaja
Notre Damen kellonsoittaja jatkaa Tampereen Teatterin upeiden musikaalituotantojen sarjaa. Disneyn animaatioelokuvaan...

HELMIKUU 2020

Teatteriesitykset ja tanssiesitykset Tampereella

lauantai 1.2.


la 1.2.13:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
la 1.2.13:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
la 1.2.13:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 1.2.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 1.2.18:00 Ulla Tapaninen: Lava-ammuntaa VIKangasala-talo
la 1.2.19:00 Jeppe NiilonpoikaTampereen Työväen teatteri
la 1.2.19:00 Karvas pala – komedia häikäilemättömyydestäTampereen Työväen teatteri
la 1.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 1.2.19:00 Vasara ja NaulojaYo-talo
la 1.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 1.2.19:00 Vilpitön mieliTampereen Komediateatteri

sunnuntai 2.2.


su 2.2.13:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
su 2.2.13:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
su 2.2.16:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
su 2.2.17:00 Jussi & JussiTeatteri Telakka

tiistai 4.2.


ti 4.2.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 4.2.18:00 Onks noloo?Ahaa Teatteri

keskiviikko 5.2.


ke 5.2.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ke 5.2.19:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
ke 5.2.20:00 Ansku ja tähdet – Kiinnostavien tähtihaastattelujen sarjaKulttuuriravintola Kivi

torstai 6.2.


to 6.2.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
to 6.2.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 6.2.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
to 6.2.19:00 RuusuruoskaTampereen Työväen teatteri
to 6.2.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri

perjantai 7.2.


pe 7.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 7.2.19:00 Jeppe NiilonpoikaTampereen Työväen teatteri
pe 7.2.19:00 Karvas pala – komedia häikäilemättömyydestäTampereen Työväen teatteri
pe 7.2.19:00 Queen-musikaali Show Must Go OnKangasala-talo
pe 7.2.19:00 Viidestoista YöYo-talo

lauantai 8.2.


la 8.2.13:00 Jeppe NiilonpoikaTampereen Työväen teatteri
la 8.2.13:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
la 8.2.13:00 Karvas pala – komedia häikäilemättömyydestäTampereen Työväen teatteri
la 8.2.14:00 Hannu ja KerttuTeatteri Telakka
la 8.2.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 8.2.16:00 Hannu ja KerttuTeatteri Telakka
la 8.2.18:00 Viidestoista YöYo-talo
la 8.2.19:00 Don QuijoteTampereen Työväen teatteri
la 8.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 8.2.19:00 Lasilliset Juicea: Otto KanervaTTT-Klubi
la 8.2.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 8.2.19:00 RuusuruoskaTampereen Työväen teatteri

sunnuntai 9.2.


su 9.2.13:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
su 9.2.16:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri

maanantai 10.2.


ma 10.2.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö

tiistai 11.2.


ti 11.2.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 11.2.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö

keskiviikko 12.2.


ke 12.2.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ke 12.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
ke 12.2.19:00 RuusuruoskaTampereen Työväen teatteri
ke 12.2.19:00 Vilpitön mieliTampereen Komediateatteri

torstai 13.2.


to 13.2.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
to 13.2.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 13.2.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 13.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 13.2.19:00 RuusuruoskaTampereen Työväen teatteri
to 13.2.20:00 Väsynyt olemaan vahva: Emilia Pokkinen ja Toni JokiniittyKulttuuriravintola Kivi

perjantai 14.2.


pe 14.2.18:00 YökylässäTeatteri Mukamas
pe 14.2.18:30 Georges Bizet: CarmenTampere-talo
pe 14.2.18:30 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
pe 14.2.19:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
pe 14.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 14.2.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
pe 14.2.19:00 Miehen KylkiluuValkeakosken kaupunginteatteri
pe 14.2.19:00 Nahkatakkinen tyttöTampereen Työväen teatteri
pe 14.2.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 14.2.19:00 Secunda PratticaHällä-näyttämö
pe 14.2.19:00 Viidestoista YöYo-talo

lauantai 15.2.


la 15.2.11:00 YökylässäTeatteri Mukamas
la 15.2.13:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
la 15.2.13:00 Nahkatakkinen tyttöTampereen Työväen teatteri
la 15.2.13:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
la 15.2.14:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
la 15.2.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 15.2.15:00 Viidestoista YöYo-talo
la 15.2.15:00 YökylässäTeatteri Mukamas
la 15.2.16:00 Miehen KylkiluuValkeakosken kaupunginteatteri
la 15.2.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 15.2.19:00 Karvas pala – komedia häikäilemättömyydestäTampereen Työväen teatteri
la 15.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 15.2.19:00 Lasilliset Juicea: Otto KanervaTTT-Klubi
la 15.2.19:00 Nahkatakkinen tyttöTampereen Työväen teatteri
la 15.2.19:00 RuusuruoskaTampereen Työväen teatteri
la 15.2.19:00 Secunda PratticaHällä-näyttämö

sunnuntai 16.2.


su 16.2.13:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
su 16.2.15:00 Georges Bizet: CarmenTampere-talo
su 16.2.16:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri

tiistai 18.2.


ti 18.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas
ti 18.2.19:00 BetteD Ahaa TeatterissaAhaa Teatteri
ti 18.2.19:00 Hitler ja Blondi Tampereen Työväen teatteri
ti 18.2.19:00 Nahkatakkinen tyttöTampereen Työväen teatteri

keskiviikko 19.2.


ke 19.2.10:00 BetteD Ahaa TeatterissaAhaa Teatteri
ke 19.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas
ke 19.2.18:00 YökylässäTeatteri Mukamas
ke 19.2.18:30 Georges Bizet: CarmenTampere-talo
ke 19.2.19:00 BetteD Ahaa TeatterissaAhaa Teatteri
ke 19.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 19.2.19:00 BetteD Ahaa TeatterissaAhaa Teatteri
ke 19.2.19:00 Hitler ja Blondi Tampereen Työväen teatteri
ke 19.2.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ke 19.2.19:00 Nahkatakkinen tyttöTampereen Työväen teatteri
ke 19.2.19:00 Rakastan sua ja Abbaa -musiikkikomediaTTT-Klubi
ke 19.2.19:00 Vilpitön mieliTampereen Komediateatteri
ke 19.2.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi

torstai 20.2.


to 20.2.10:00 Tanssiva MuumilaaksoHällä-näyttämö
to 20.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas
to 20.2.18:00 Tanssiva MuumilaaksoHällä-näyttämö
to 20.2.18:00 YökylässäTeatteri Mukamas
to 20.2.19:00 BetteD Ahaa TeatterissaAhaa Teatteri
to 20.2.19:00 Miehen KylkiluuValkeakosken kaupunginteatteri
to 20.2.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
to 20.2.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi

perjantai 21.2.


pe 21.2.10:00 Tanssiva MuumilaaksoHällä-näyttämö
pe 21.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas
pe 21.2.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
pe 21.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 21.2.19:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
pe 21.2.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
pe 21.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
pe 21.2.19:00 Miehen KylkiluuValkeakosken kaupunginteatteri
pe 21.2.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 21.2.19:00 Queen-musikaali Show Must Go OnYo-talo

lauantai 22.2.


la 22.2.13:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
la 22.2.13:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
la 22.2.13:00 Karvas pala – komedia häikäilemättömyydestäTampereen Työväen teatteri
la 22.2.13:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
la 22.2.14:00 Tanssiva MuumilaaksoHällä-näyttämö
la 22.2.14:30 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 22.2.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 22.2.15:00 Georges Bizet: CarmenTampere-talo
la 22.2.15:00 Viidestoista YöYo-talo
la 22.2.15:00 YökylässäTeatteri Mukamas
la 22.2.18:00 Pientä laittoa -parisuhdekomediaKangasala-talo
la 22.2.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 22.2.19:00 Hitler ja Blondi Tampereen Työväen teatteri
la 22.2.19:00 Jeppe NiilonpoikaTampereen Työväen teatteri
la 22.2.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö

tiistai 25.2.


ti 25.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas

keskiviikko 26.2.


ke 26.2.18:00 YökylässäTeatteri Mukamas
ke 26.2.18:30 Georges Bizet: CarmenTampere-talo
ke 26.2.19:00 Ihan SeelanaKangasala-talo
ke 26.2.19:00 Vilpitön mieliTampereen Komediateatteri

torstai 27.2.


to 27.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas

perjantai 28.2.


pe 28.2.10:00 YökylässäTeatteri Mukamas
pe 28.2.19:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri

lauantai 29.2.


la 29.2.11:00 YökylässäTeatteri Mukamas
la 29.2.14:00 Kakkua kerrakseen!Tampereen Komediateatteri
la 29.2.15:00 Georges Bizet: CarmenTampere-talo
la 29.2.15:00 YökylässäTeatteri Mukamas
la 29.2.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri