TEATTERIT TAMPEREELLA ENSI KUUSSA

 ke 2.10. 19:00
Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus
Pate Mustajärven Teatterin kummitus -kiertue rantautuu maaliskuussa 2019 teatterien lavoille...
 la 21.9. - pe 1.11. 19:00
Billy Elliot
Menestysmusikaali Billy Elliot on TTT:n 2000-luvun suurin musikaalisatsaus. Koskettava ja...
 ke 2.10. 19:00
Notre Damen kellonsoittaja
Notre Damen kellonsoittaja jatkaa Tampereen Teatterin upeiden musikaalituotantojen sarjaa. Disneyn animaatioelokuvaan...

LOKAKUU 2019

Teatteriesitykset ja tanssiesitykset Tampereella

keskiviikko 2.10.


ke 2.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
ke 2.10.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 2.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 2.10.20:00 Pieni Balleriina – Drag-musikaalimonologiKulttuuriravintola Kivi

torstai 3.10.


to 3.10.13:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
to 3.10.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 3.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
to 3.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
to 3.10.19:00 Jussi & JussiTeatteri Telakka
to 3.10.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
to 3.10.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 3.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 3.10.20:00 Pulkkinen Live PlusSketsiteatteri Palatsi

perjantai 4.10.


pe 4.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
pe 4.10.19:00 Kaipauksia – Kolme pienoisnäytelmääTampereen Ylioppilasteatteri
pe 4.10.19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
pe 4.10.19:00 Päämäärä tuntematonTampereen Komediateatteri
pe 4.10.19:00 Queen-musikaali Show Must Go OnYo-talo
pe 4.10.20:00 Money MakersSketsiteatteri Palatsi

lauantai 5.10.


la 5.10. 13:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 5.10.13:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
la 5.10.14:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
la 5.10.14:00 Päämäärä tuntematonTampereen Komediateatteri
la 5.10.14:00 Vasara ja NaulojaYo-talo
la 5.10.14:30 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 5.10.18:00 Päämäärä tuntematonTampereen Komediateatteri
la 5.10.18:00 Vasara ja NaulojaYo-talo
la 5.10.19:00 Kaipauksia – Kolme pienoisnäytelmääTampereen Ylioppilasteatteri
la 5.10.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 5.10.19:00 Neiti JulieTampereen Työväen teatteri
la 5.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö

sunnuntai 6.10.


su 6.10.16:00 HC MacbethTukkateatteri

tulossa


ti 8.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ti 8.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi
ke 9.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
ke 9.10.19:00 Kaipauksia – Kolme pienoisnäytelmääTampereen Ylioppilasteatteri
ke 9.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ke 9.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
ke 9.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 9.10.20:00 Pieni Balleriina – Drag-musikaalimonologiKulttuuriravintola Kivi
to 10.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
to 10.10.19:00 Jussi & JussiTeatteri Telakka
to 10.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 10.10.20:00 Väsynyt olemaan vahva: Emilia Pokkinen ja Toni JokiniittyKulttuuriravintola Kivi
pe 11.10.10:00 FeeriTampereen Työväen teatteri
pe 11.10.15:00 FeeriTampereen Työväen teatteri
pe 11.10.17:00 Kirka-musikaali Hetki LyöYo-talo
pe 11.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 11.10.19:00 Kaipauksia – Kolme pienoisnäytelmääTampereen Ylioppilasteatteri
pe 11.10.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
pe 11.10.19:00 Neiti JulieTampereen Työväen teatteri
la 12.10.13:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 12.10.13:00 FeeriTampereen Työväen teatteri
la 12.10.13:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
la 12.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 12.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
la 12.10.19:00 Kaipauksia – Kolme pienoisnäytelmääTampereen Ylioppilasteatteri
la 12.10.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 12.10.19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
su 13.10.13:00 FeeriTampereen Työväen teatteri
su 13.10.14:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
su 13.10.15:00 FeeriTampereen Työväen teatteri
ti 15.10.19:00 Fjodor Dostojevski: RiivaajatTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 15.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
ti 15.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
ti 15.10. 19:00 Sofokles: Antigone Tampereen Työväen teatteri
ke 16.10.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
ke 16.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
ke 16.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ke 16.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi
to 17.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 17.10.19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
to 17.10.20:00 Money MakersSketsiteatteri Palatsi
pe 18.10.12:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
pe 18.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 18.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
pe 18.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
pe 18.10.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 19.10. 13:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 19.10.13:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
la 19.10.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 19.10.14:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 19.10.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 19.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
la 19.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
su 20.10.16:00 HC MacbethTukkateatteri
ma 21.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ma 21.10.18:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 22.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 22.10.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 22.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 22.10.18:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ke 23.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 23.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 23.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
ke 23.10.19:00 Don QuijoteTampereen Työväen teatteri
ke 23.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
ke 23.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ke 23.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi
to 24.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
to 24.10.10:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
to 24.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
to 24.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
to 24.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 24.10.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
to 24.10.20:00 Pulkkinen Live PlusSketsiteatteri Palatsi
pe 25.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
pe 25.10.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
pe 25.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 25.10.19:00 Lehman Trilogy – Erään pankin tuhoTampereen Työväen teatteri
pe 25.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
pe 25.10.19:00 Neiti JulieTampereen Työväen teatteri
pe 25.10.20:00 Money MakersSketsiteatteri Palatsi
la 26.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
la 26.10.13:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 26.10.13:00 Lehman Trilogy – Erään pankin tuhoTampereen Työväen teatteri
la 26.10.14:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 26.10.16:00 Pullo Cavaa ja aurinkoaValkeakosken kaupunginteatteri
la 26.10.18:00 Golden Abba ShowYo-talo
la 26.10.18:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 26.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 26.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 26.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
la 26.10.19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
la 26.10.19:00 Neiti JulieTampereen Työväen teatteri
ma 28.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 29.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 29.10.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 29.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 29.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi
ke 30.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 30.10.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ke 30.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 30.10.19:00 Don QuijoteTampereen Työväen teatteri
ke 30.10.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
ke 30.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi
to 31.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
to 31.10.13:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
to 31.10.19:00 Elling – Draamakomedia arjessa selviytymisen ankaruudestaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 31.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
to 31.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
to 31.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
to 31.10.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri