[TAPAHTUMA ALKANUT JA MAHDOLLISESTI MENNYT]
TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU
Rytmimusiikkiyhtye Plutonium 74 viettää tänä vuonna debyyttialbuminsa ”Pasilasta Kallioon” 20-vuotisjuhlia. Juhlan kunniaksi yhtye tekee loka-marraskuussa sarjan erikoiskeikkoja Suomen suurimmissa kaupungeissa. Aiemmin julkaistun, jo loppuunmyydyn Helsingin Tavastia-klubin keikan lisäksi yhtye nähdään syksyllä Espoossa, Tampereella, Turussa, Jyväskylässä ja Oulussa. Lisäksi Plutonium 74 tekee lisäkeikan Tavastialla 16. marraskuuta. Kaikissa illoissa kuullaan ”Pasilasta Kallioon” -albumi kokonaisuudessaan ja paljon muutakin materiaalia matkan varrelta. Konserttien ennakkoliput tulevat myyntiin keikkapaikkojen lipunmyyntikanavissa torstaina 31. elokuuta klo 9.
Tapahtumat > Keikat
PLUTONIUM 74 – PASILASTA KALLIOON 20V
pe 3.11.22:00
Hintaluokka:
Tapahtuma verkossa
Kesän majoitustarjoukset tapahtumien yhteydessä
Omenahotels kesäkampanjassa huoneet -20%.
Etukoodi: KESA20 Tarjoushintaisia huoneita saatavilla rajoitettu erä.
Tapahtumapaikka
![]() | Olympia-korttelin keikat Satakunnankatu 10 Tampere Hotellit läheisyydessä Tuletko Tampereelle yöksi? Katso vapaat hotellit kävelymatkan päässä tästä tapahtumapaikasta. |
Olympia-korttelissa ilonpito alkaa jo iltapäivällä, kun katutason gastropub-henkinen ravintola Muusa avaa ovensa. Viikonloppuna tarjolla on myös brunssia. Olympia-kortteli on joka päivä avoinna ja aivan yön pikkutunneille asti juhlitaan ohjelmailtoina, jolloin avataan ovet kokonaisuuden kruunaavaan Olympia-saliin. Tampereen liveklubiuutuus 2016 on myös loistava paikka erilaisiin tilaisuuksiin.
Lue aiheesta: Olympia-korttelin uusi viihdekokonaisuus
Tiiman baarimestari Juho Tuppurainen vaihtoi biologin uran cocktailtaiturin työhön
Entistä vegemmän Muusan maine vetää ruokamatkailijoita kaupunkiin
MAJOITU LÄHELLÄ TAPAHTUMAPAIKKAA

Liikenneyhteydet Olympia-korttelin keikkapaikalle ovat loistavat, sillä rautatieasemalta ja lähimmältä ratikkapysäkiltä on paikan päälle vain parin minuutin kävely. Alueen läheisyydessä on kolme Scandicin Joutsenmerkittyä kaupunkihotellia, joista suosittelemme Scandic Station ja Scandic Tampere City.
Olympia-korttelin keikat KOHOKOHTIA
Lost in Music 2026: Emmi Lorentzen, Isaac Sene, Aaro630, Jami Faltin | pe 2.10. klo 20:00
Nousu Hip Hop Night | pe 2.10. klo 20:00
Plevnan Oktoberfestit: Tallinn Brass | pe 2.10. klo 20:00
Duo Iskender feat. Veli | pe 2.10. klo 21:00
Lost in Music: Onni Rajaniemi, Nina Kaitaranta, Tero Petri & Korvaamattomat | pe 2.10. klo 21:00
Vesa Oksanen | pe 2.10. klo 21:00
Wimme & Rinne | pe 2.10. klo 21:30
THE GRAMMERS PIRITTA LUMOUS ROCK BAND ANNABELLE | pe 2.10. klo 22:00
Keittiömestarivierailu Koskessa: Hans Välimäki & Menu d'Automne | la 3.10. klo
Keittiömestarin viikonloppubrunssi | la 3.10. klo 10:45
(melkein) Kaikki minusta | la 3.10. klo 13:00
Isä | la 3.10. klo 13:00
Laulavat sadepisarat -musikaali | la 3.10. klo 13:00
Wicked | la 3.10. klo 13:00
Hildur | la 3.10. klo 14:00
Panimokierros Atmos Brewing | la 3.10. klo 16:30
Ilves – K-Espoo | la 3.10. klo 17:00
(melkein) Kaikki minusta | la 3.10. klo 18:00
Dead By April (SWE) + special guest: Cyhra (SWE) & support: Balance Breach | la 3.10. klo 18:00
Heikki Hela | la 3.10. klo 18:00





