
[TAPAHTUMA ALKANUT JA MAHDOLLISESTI MENNYT]
TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU
Lillanin puutarhan ulkoilmakonserteissa 26.6.-7.8.2025 tunnelmoivat live-artistit, laseista ja lautasilta maistuvat kesäiset herkut. Kaikki kesän livekeikat ovat maksuttomia ja tapahtumailtojen tunnelmaa virittää myös DJ.
Kesän ilmaistapahtumasarjan live-illassa torstaina 17.7. lavalle nousee Anne Mattila.
Laulaja, lauluntekijä ja kuvataiteilija Anne Mattila on esiintynyt jo yli kaksi vuosikymmentä. Vuonna 1999 alkaneen levytysuran aikana Annen levyjä on myyty yli 300 000 ja hänelle on myönnetty kahdeksan platinalevyä.
Luvassa on omia Puutarhaan suunniteltuja niin syötäviä kuin juotavia herkkuja, hyvää fiilistä ja kesäiltojen huumaa.
[TO 31.7. | HANNA PAKARINEN] Lillanin kesän 2025 Puutarhajuhlat-kesäkonserttisarja huipentuu
TAPAHTUMAINFO
Missä?
Lillan Hotel & Kök
Kurjentaival 35, 33100 Tampere
Bussipysäkki
Milloin?
Puutarhajuhlat torstaisin 26.6.-7.8. klo 18:30- (artisti 19:30) 22
Stand-Up illat neljänä perjantaina 27.6., 11.7., 25.7. ja 8.8. klo 18:30- (Stand-up 20:00) 22
Tapahtumat > Keikat
Lillanin Puutarhajuhlat: Anne Mattila
to 17.7.19:30
Hintaluokka: Vapaa pääsy
Tapahtuma verkossa
Tapahtumapaikka
![]() | Lillan Hotel & Kök Ahlmanintie 29 Tampere Hotellit läheisyydessä Tuletko Tampereelle yöksi? Katso vapaat hotellit kävelymatkan päässä tästä tapahtumapaikasta. |
TOIMITUKSEN VINKKI! Paikallisbussilla viereen. TKL linja 12 pysähtyy aivan hotellin viereen, Viinikan kirkon pysäkillä.
Lillan Hotel & Kök KOHOKOHTIA
| la 30.5. | 10:45 Keittiömestarin viikonloppubrunssi | Lillan Hotel & Kök |
|---|---|---|
| su 31.5. | 10:45 Keittiömestarin viikonloppubrunssi | Lillan Hotel & Kök |
| to 25.6. | 19:30 Lillanin Puutarhajuhlat: Antti Autio | Lillan Hotel & Kök |






