KotiArkistoidutDinner in the Sky Tampereen kattojen yllä 26.7. - 3.8.2013

Dinner in the Sky Tampereen kattojen yllä 26.7. – 3.8.2013

dinner-in-the-sky-l

Helsingissä jo muutaman kerran koettu Dinner in the Sky® -konsepti tarjoaa unohtumattoman ravintolakokemuksen yläilmoissa – tällä kertaa myös Tampereen Keskustorilla. Huikea näköalaravintola nostetaan katettuine pöytineen korkealle Raatihuoneen ja Keskustorin yläpuolelle Kukkaisviikoilla.

Huikea ilmapiiri, henkeäsalpaavat näkymät ja tamperelaisten huippukokkien valmistamat makunautinnot luovat ikimuistoisen elämyksen 50 metrin korkeuteen kohotettaville. Nostoja on useita päivittäin alkaen aamiaisesta lounaan kautta illalliseen ja drinkkeihin.

Korkeatasoisen ruoka- ja juomatarjoilun hoitavat paikalliset laaturavintolat taivaallisine kokkeineen. Mukava ovat Vinoteca del Piemonte, Inez, Gastropub Tuulensuu, Paakari, Wistub Alsace, C , Henriks ja Stefan’s Steakhouse. Ravintolaisäntä keittiömestareineen ja sommeliereineen vaihtuu päivittäin. Dinner in the Sky® –paketteja myydään Kukkaisviikoille 2013 yksityisnostoina sekä yksittäislippuina. Pöydässä on 22 paikkaa.

Tapahtuman kotisivut ja menut: www.kukkaisviikot.fi/dinner-in-the-sky/


Toni Honko
Toni Honko
KOHOKOHDAT.FI, Lifestyle Media Oy, 040 591 8219, toni.honko@kohokohdat.fi

KERRO MUILLEKIN



Ravintola Tampere kassajärjestelmä

Ravintolat Tampere – Dabbal Kitchen & Bar

karaokebaari Tampere

AJANKOHTAISTA

Lisää luettavaa
SINUA VOISI KIINNOSTAA

Tampereen parhaat pastapaikat – Itsetehtyä pastaa tuoreena X 5

Pasta on suosittua erityisesti italialaisessa keittiössä, ja myös Välimeren...

Black Friday villitsee ja jakaa suomalaisia – osta kotimaisia palveluita kotimaisista raaka-aineista tuotettuina

Perjantaina 28.11.2025 vietetään jälleen yhtä maailman suurimmista ostopäivistä. Viime...

Arto Rastas laajensi catering- ja pitopalveluiden puolelle kymmenen vuotta sitten

Arto Rastas laajensi ravintolatoiminnasta isommin tuottamaan myös catering-palveluita. Nyt...

Puiston viikonloppubrunssilla kansallismaisemissa

 LAUANTAIBRUNSSI   SUNNUNTAIBRUNSSI  Puisto sijaitsee pitkän ravintolahistorian rakennuksessa aivan Hämeensillan kupeessa. Monipuolinen Puisto yhdistää ravintolan, kahvilan ja terassin saman katon alle upeassa kansallismaisemassa.