KotiArkistoidutPöytiintarjoiltu lounas teki paluun Winebridgeen – Laatuviinien After Work jatkuu vanhaan malliin

Pöytiintarjoiltu lounas teki paluun Winebridgeen – Laatuviinien After Work jatkuu vanhaan malliin

Winebridge starttasi pöytiintarjoillun lounaan, jota tarjoillaan maanantaista perjantaihin klo 11-15. Lounasmenu on monipuolisuudessaan hersyvä ja julkaistaan aina ravintolan Facebook-sivulla.

Ensimmäisillä viikoilla tarjoillaan thaimaalaistyylistä lounasta. Salaattipöytän antimien jälkeen nautitaan lämmin ateria pöytiin tarjoiltuna ja jälkeen vielä kahvi tai tee ja pikkumakea.

– Lounasta kokeiltiin ravintolassa viime kesänä ja silloin ideana oli kiertää ympäri maailmaa tuoden erilaisia makukokemuksia asiakkaille, nyt vakiinnutaan aluksi thaimaalaisiin herkkuihin kertoo ravintoloitsija Timo Jokinen.

Winebridgessa on tarjolla myös pikkusyötävää, kuten tarte flambéeta

After Work laatuviinein

Tiistaista perjantaihin ravintolassa on myös After Work klo 16-18, jolloin lasillisen laadukasta viiniä saa 3 euron kutsuvaan hintaan.

– Maailmalla töiden jälkeen pistäydytään kulmakuppilassa kahvilla tai lasillisella ja tavataan ystäviä, joten miksei myös Tampereella. Uudemman ikäpolven myötä tämä kulttuuri on saapumassa Tampereellekin, uskoo Jokinen.

Pöytiintarjoiltu lounas teki paluun Winebridgeen – Laatuviinien After Work jatkuu vanhaan malliin

Toni Honko
Toni Honko
KOHOKOHDAT.FI, Lifestyle Media Oy, 040 591 8219, toni.honko@kohokohdat.fi

KERRO MUILLEKIN



Ravintola Tampere kassajärjestelmä

karaokebaari Tampere

AJANKOHTAISTA

Lisää luettavaa
SINUA VOISI KIINNOSTAA

Konttori rakensi lasiseinäisen olutluolan – koko olutvalikoima nyt asiakkaiden silmien edessä

Olutravintola Konttori uudisti kylmiötilansa kerralla kansainväliselle tasolle. Lopputuloksena on...

Nanda Devi ei tingi aidoista mauista – Intialaisravintolan padat ovat porisseet yli 20 vuoden ajan

Näsilinnankadun 20-vuotias Nanda Devi kuuluu jo kaupungin klassikoihin. Perheomisteisella...

Sadeillan tekemistä Tampereen Tammelassa

Mitä tehdä Tampereen Tammelassa sadepäivänä? Tunnelmallisia ravintoloita, keikkoja, pienpanimomeininkiä...