
[TAPAHTUMA ALKANUT JA MAHDOLLISESTI MENNYT]
TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU
Viikinsaaressa on jälleen stand up -esityksiä kesällä 2025. Suomalaisen stand upin kärkinimiin kuuluvat Tomi Haustola ja André Wickström saapuvat Viikinsaareen naurattamaan tamperelaisia stand up-viihteen ystäviä torstaina 17.7.2025.
Suomalaisen komiikan kummisetä André on tehnyt stand up –komiikkaa rautaisella ammattitaidolla jo yli 20 vuotta. André on lavalla kuin yhden miehen kokonainen teatterinäytös joka nappaa yleisön hienoksi hiotun komiikan syövereihin.
Tomi Haustola on tullut tutuksi YLEn Naurun Tasapainosta, Nelosen Stand up!:sta sekä Noin Viikon Studio -ohjelmista. Hän on myös kirjoittanut mm. Suurmestari, Stadi vs. Lande ja Venla palkittua Noin Viikon Uutiset -komediaohjelmaa.
Tapahtumat > Keikat
Stand up: Tomi Haustola ja André Wickström
to 17.7.18:00
Hintaluokka: Liput: 25 € + tilausmaks
Tapahtuma verkossa
Tapahtumapaikka
| Viikinsaaren kesäteatteri Viikinsaari Tampere Hotellit läheisyydessä Tuletko Tampereelle yöksi? Katso vapaat hotellit kävelymatkan päässä tästä tapahtumapaikasta. |
Viikinsaaren katetussa kesäteatterissa koet säältä suojassa ainutlaatuisen elämyksen laivamatkoineen Pyhäjärvellä Pyynikinharjun maisemissa.
Viikinsaaren kesäteatteri tarjoaa laadukkaita kesäteatterielämyksiä Tampereen omalla kesäsaarella. Yhdistä laivamatka, laadukas teatteriesitys sekä monipuoliset saaren ravintolapalvelut yhdeksi kokonaisvaltaiseksi elämykseksi, ja koe rento, mutta onnellistava kokemus keskellä kauneinta Tamperetta.
Viikinsaaren kesäteatteriin pääsee kätevästi keskeltä Tamperetta Laukontorilta Hopealinjan laivoilla. Tamperelaisten suvisaarella on myös laadukas ravintolakokonaisuus, jonka kohokohta on ravintola Viikinsaari.
Viikinsaaren kesäteatteri KOHOKOHTIA
| la 23.5. | SaariJazz 2026 | Viikinsaaren kesäteatteri |
|---|
