
[TAPAHTUMA ALKANUT JA MAHDOLLISESTI MENNYT]
TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU
Musiikin täyteiset Elämäni Biisi-illat tulevat taas Tampereelle. Mediapoliksen Factory Hallissa vietetään lauantai-iltaa livemusiikin ja kiehtovien tarinoiden maailmassa.
5.10.Pirkko Lahti, Tapio Luoma, Juha Mieto, Kristiina Mäkelä & Osmo Rauhala.
Sykkivä musiikki, näyttävä show ja käsin kosketeltava fiilis luovat tunnelman eteläeurooppalaisesta ison viihdeshown maailmasta. Samalla kuitenkin intiimi ja lämmin leirinuotiotunnelma sohvalla saa illan vieraat avaamaan sydämensä musiikin välityksellä.
Elämäni Biisi -ilta alkaa yleisötapahtumana, jossa kuulla vaihtuvia artisteja Kalle Torniaisen johtaman Elämäni Biisi-bändin säestämänä. Tapahtumassa trubaduurina ja illan isäntänä viihdyttää Kalle Ruusukallio. Tapahtumassa on auki Factory-hallin baari, josta on mahdollisuus ostaa juotavaa ja pientä syötävää.
Ilta jatkuu Elämäni Biisi -livelähetyksenä, jonka juontaa Katja Ståhl.
Liput ovat myynnissä Ticketmasterissa.
LUE LISÄÄ
[LA 14.9.] Elämäni Biisi-illat livenä Tampereella: Uusia tähtisolisteja
Tapahtumat > Elämykset & huvit
Elämäni Biisi: tähtiartistit ja vieraat Tampereella
la 5.10.19:30
Hintaluokka: 38,40 € Ticketmaster.fi
Tapahtuma verkossa
Tapahtumapaikka
| Factory Halli, Mediapolis Tohlopinranta 31 Tampere Hotellit läheisyydessä Tuletko Tampereelle yöksi? Katso vapaat hotellit kävelymatkan päässä tästä tapahtumapaikasta. |
Tampereen Tohlopissa sijaitseva Factory-halli on 11 metriä korkea ja kaikkiaan 1500 m²:n kuvaushalli, jossa on noin 1200 m² vapaata lattiapintaa myös Ylen ulkopuoliseen kuvauskäyttöön.
Tohlopin tapahtumiin pääsee kätevästi Nyssellä numero 8.
Factory Halli, Mediapolis KOHOKOHTIA
Tapahtumia tulossa



