Ravintolat TampereTamJazz: Kanvas + keikan jälkeen jamit

TamJazz: Kanvas + keikan jälkeen jamit

Jazzin kohokohtia Tampereella

[TAPAHTUMA ALKANUT JA MAHDOLLISESTI MENNYT]
  TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU


  ti 25.8.   20:00
  Telakan keikat | Tullikamarin aukio 3, Tampere

Elokuuss Ravintola Telakalla TamJazz-klubilla tunnelmoidaan Kanvas -yhtyeen seurassa. Keikan jälkeen pidetään jamit.

Tamjazz ry. on lähes ikivanha tamperelaisjazzin kunniakkaita perinteitä vaaliva yhdistys, joka osaltaan yrittää ylläpitää vanhan tamperelaisen svengijazzin ja herkullisen ravintolakulttuurin lippua korkealla.

Tamperelaisen jazzin nimekäs ja osaava eliittiryhmä edustaa nimenomaan Tampereen omia jazzperinteitä.

Katso lisää jazztapahtumia Tampereella

Tampere Jazz 2026 – Tampereen jazzkeikat, klubit ja festivaalit

 


Tapahtumat > Jazz


TamJazz: Kanvas + keikan jälkeen jamit
  ti 25.8.
  20:00
  Hintaluokka: vapaa pääsy  
  Tapahtuma verkossa


Tapahtumapaikka


Telakan keikat Telakan keikat
 Tullikamarin aukio 3
Tampere

Hotellit läheisyydessä


Tuletko Tampereelle yöksi? Katso vapaat hotellit kävelymatkan päässä tästä tapahtumapaikasta.

Talkootyönä vanhasta viljamakasiinista kulttuuritaloksi ja monipuoliseksi ravintolaksi synnytetty Ravintola Telakka soi  kauniisti kuin akustinen kitara. 30-vuotiaan kulttuuritalon ravintolasalissa on viikoittain monipuolista livemusiikkia. Yläkerran Teatteri Telakka taas on valtakunnallisesti ja kansainvälisesti kiinnostava ammattiteatteri.

Telakkamainen kotoisan boheemi tunnelma on niin ainutlaatuinen, että siihen kannattaa tutustua eri aikoina. Se on aito kulttuuritalo, joka muuttaa muotoaan niin päivin ja öin kuin myös kesällä ja talvella. Talkootyönä vanhasta viljamakasiinistä kulttuuritaloksi ja monipuoliseksi ravintolaksi synnytetty ravintola Telakka on nähtävyys itsessään.

LUE MYÖS

Keikkapaikkalegenda syntyi sattumalta – monipuolisuus, erilaisuus ja akustiikka 30-vuotiaan Telakan supervoimina

Telakka on kulttuuria lavalla ja lautasilla – Jussi Oksalan tinkimättömyys vaatii keittiöltä käsityötä

Ravintolaesittely: Telakka

Livemusiikki: telakka.eu/ravintola/ohjelma

Teatteriesitykset: www.teatteritelakka.fi

Telakan keikat KOHOKOHTIA



Eclipse/TamJazz-klubi: Equally Stupid + jamit - ti 10.11. - 19:00


Ravintola Tampere kassajärjestelmä

karaokebaari Tampere