Laikunlava

Laikunlava


laikunlava-keikat-tampere2

Laikunlavan ohjelmistot löydät osoitteesta:

http://www.tampere.fi/kulttuuripalvelut/tapahtumat/puistokonsertit.html

Laikunlavan musiikkitapahtumat Tampereella 2014

ke 4.6. 18:00 Stage 13 goes Puistokonsertit: 18.00 Brilish, 19.00 Funktion [heavy] Laikunlava
0
To 5.6. 18:00 Tanssitorstai: 18.00 Mihrimah, 18.30 TTI-kurssilaiset – tanssia ja telinevoimistelua, 19:00 Azucar-kesäsalsat Laikunlava
0
Ma 9.6. 18:30 Laikunlava laulaa: 18.30 Apollo Vocal Ensemble, 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Tammerkoski, Antti Torpo Laikunlava
0
Ti 10.6. 18:00 Jazzpumppu ja puhaltimia: 18.00 Puhallinorkesteri Mansetti, 19.00 Rumble Quintet Laikunlava
0
Ke 11.6. 18:00 Roots & Classic rock: 18.00 Houserockin’ Fenders, 19.00 Texasin Vallankumous Laikunlava
0
To 12.6. 18:00 Tanssitorstai goes SottiisiMoves: 18.00 Tampereen Eläkeläiset ry:n Senioritanssijat, 18.30 Tampereen Työväenopiston Tanhuajat, 19:00 Azucar-kesäsalsat Laikunlava
0
Pe 13.6. 17:30 Puistokonsertit goes SottiisiMoves: 17.30 Pietari Hurmio jAvot, 19.00 Hiidensointi [Folkrockia SottiisiMoves-festivaalin OFF-ohjelmassa] Laikunlava
0
La 14.6. 19:30 Puistokonsertit goes SottiisiMoves: 19.30 Annika Pudas ja viulunsoittaja matolla [Kevyttä Folkrock-fiilistelyä] Laikunlava
0
Ma 16.6. 18:30 Laikunlava laulaa: 18.30 Kuoro Taipumattomat, 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Lauluja onnesta, Maire Salmi Laikunlava
0
Ti 17.6. 18:00 Kesäillan nostalgiaa: 18.00 Seminola-orkesteri, 19.00 Sivuääni Laikunlava
0
Ke 18.6. 18:00 Folkrockia ja avaruusjazzia: 18.00 Lemuria, 19.00 Utopianisti Laikunlava
0
Ma 23.6. 18:30 Laikunlava laulaa: 18.30 Karjalan Kaiku, 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Kotiseutu, Antti Torpo Laikunlava
0
Ti 24.6. 18:00 Pitkä kylmä kesä: 18.00 Diviner, 19.00 Naryan [melodista metallimusiikkia] Laikunlava
0
To 26.6. 18:00 Tanssitorstai: 18.00 Amar – Ety:n itämaisen tanssin kerho, 18.30 L’Amusette – 1700-luvun tansseja ja asuja Laikunlava
0
Ma 30.6. 19:00 Laikunlava laulaa: 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Maamme armahin, Tapani Leppäsalko Laikunlava
0
Ti 1.7. 18:00 Heinäkuun harmonikat ja rytmiryhmät: 18.00 Härmälän Pelimannit, 19.00 Soitinyhtyeyhdistys CARNEVAL Laikunlava
0
Ke 2.7. 19:00 Herrat lavalla: 19.00 Raja Crew, 20.00 Mansesteri [jamihenkinen progejazz-, rock- ja räppikattaus] Laikunlava
0
Ma 7.7. 18:30 Laikunlava laulaa: 18.30 Nokian naiskuoro Nota Bene, 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Reppu ja reissumies, Tapani Leppäsalko Laikunlava
0
Ti 8.7. 18:00 Some call this the end: 18.00 Some call this tragedy, 19.00 END [metallimusiikia] Laikunlava
0
Ke 9.7. 19:00 Boga [elektroninen rock] Laikunlava
0
Ma 14.7. 19:00 Laikunlava laulaa: 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Merellä, Maire Salmi Laikunlava
0
Ti 15.7. 18:00 Tiistain tahdit: 18.00 Puuwillaorkesteri, 19.00 Lapinniemi Big Band [lattareita, rockia, swingiä ja tanssimusiikkia] Laikunlava
0
Ke 16.7. 17–22 Kulttuuriyhdistys TMNT ry:n ilta: Sledgehog, Dr. Napalm Explosion, Trail of Life Decayed, Vala [rockia, beatboksausta, neofolkkia ja death metallia] Laikunlava
0
To 17.7. 18:00 Tanssitorstai: 18.00 Tampereen Flamencoyhdistys, 18.30 Pirkanmaan pyörätuolitanssijat, 19:00 Azucar-kesäsalsat Laikunlava
0
Ma 21.7. 19:00 Laikunlava laulaa: 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Oot aatoksissain, Maire Salmi Laikunlava
0
Ti 22.7. 18:00 Leidit lavalla: 18.00 Betoniblondi, 19.00 PowerBrassGirls [rockia ja vaskimusiikkia] Laikunlava
0
Ke 23.7. 18:00 Punkkia puistossa: 18.00 Kolmas Pyörä, 19.00 Ruaste, 20.00 Jätä Jämät Laikunlava
0
To 24.7. 18:00 Tanssitorstai: 18.00 Haaremin helmet, 18.30 Danny’s Bollywood Dance Crew – tanssinopetusta, 19:00 Azucar-kesäsalsat Laikunlava
0
Ma 28.7. 18:30 Laikunlava laulaa: 18.30 Kamarikuoro Camena, 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Kohti kuunsiltaa, Seppo Suojanen Laikunlava
0
Ti 29.7. 18:00 Wanhan musiikin ilta: 18.00 Wanhan musiikin yhtye Muskotti ja Saltatores Tavastenses, 19.00 Greenrose Faire – Folkpoppia keskiajalta Laikunlava
0
Ke 30.7. 18:00 Tulta ja elektro-funk-diskojytää: 18.00 Usvakone feat. Belenos Group of Arts [Konemusiikkiyhtye ja tulitanssiryhmä], 18.45 Poutatorvi [elektro-funk-diskojytä-proge-pumppu] Laikunlava
0
To 31.7. 18:00 Tanssitorstai: 18.00 Raqs Jamila [itämaista tanssia ja jazzfuusiota], 18.30 Simcha ja Tfila [kaksi israelilaisen tanssin ryhmää] Laikunlava
0
Ma 4.8. 18:30 Laikunlava laulaa: 18.30 Naiskuoro Miskantti, 19.00 Sulasol-yhteislaulutilaisuus: Kuunsillalla, Seppo Suojanen Laikunlava
0
Ti 12.8. 18:00 Bluesia ja rautalankaa: 18.00 Muddy Husky, 19.00 Komia, 20.00 The Blues Funnel Laikunlava
0
To 14.8. 18:00 Tanssitorstai: 18.00 Tampereen Kuntoliikunnan Supikas ryhmä, 18.30 Jazzscope – 60 hengen modernin tanssin ryhmä Laikunlava
0
Ma 18.8. 18:00 Kuorojen jäähyväiset kesälle: klo 18.00 Mieskuoro Laulajat, klo 18.30 Jäämien kuoro, klo 19.00 Sauriat-kuoro, klo 19.30 Mieskuoro Pirkanmiehet Laikunlava
0

KOHOKOHTIA

Ilmoita tapahtuma tästä