
[TAPAHTUMA ALKANUT JA MAHDOLLISESTI MENNYT]
TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU
Lauantaina 8.11. viinintekijän illalliselle Sastamalaan saapuu italialaisen viinitila Tenute Martarosan perustaja Michele Travaglini kertomaan tilan viineistä ja viininvalmistuksesta. Mukana on myös Tyrvään Pappilan viinien maahantuonnista vastaava Tanja Turunen.
Illan viineihin on sovitettu keittiömestari Pasi Viitalan ja vierailevan keittiömestari Ilkka Isotalon yhdessä toteuttama viiden ruokalajin menu.
Maineikkaan Ravintola C:n (2008–2022) keittiömestarina ja omistajana tunnetuksi tullut Ilkka Isotalo ottaa Pappilan keittiön hyppysiinsä ja luo vieraillemme mahtavan makuelämyksen upeiden viinien kera.
ILLALLISEN MENU
Amuse – Taimenta & selleriä
Keitto – Rapua & persikkaa
Pääruoka – Sorsaa & karhunvadelmaa
Pääruoka – Sientä & punajuurta
Välisorbetti
Jälkiruoka – Päärynää & Valkosuklaata
Illallisen hinta on 89 €
Viinipaketin hinta on 49 €
Viinitekijän illalliselle on vielä joitakin pöytiä vapaana.
Pöytävarauksen pääset tekemään tyrvaanpappila.fi ja soittamalla 050 516 6521.
Tapahtumat > Ravintolat
Viinintekijäillallinen ja keittiömestarivierailu: Michele Travaglini ja Ilkka Isotalo
la 8.11.17:00
Hintaluokka:
Tapahtuma verkossa
Kevään majoitustarjoukset tapahtumien yhteydessä
Omenahotels kevätkampanjassa huoneet alk. 59 €/yö.
Etukoodi: KEVAT59 Tarjoushintaisia huoneita saatavilla rajoitettu erä.
Tapahtumapaikka
| Tyrvään Pappila Asemakatu 4 Sastamala Hotellit läheisyydessä Tuletko Tampereelle yöksi? Katso vapaat hotellit kävelymatkan päässä tästä tapahtumapaikasta. |
Tyrvään Pappila KOHOKOHTIA
| to 17.9. - la 19.9. | Tyrvää Jazz 2026 | Tyrvään Pappila |
|---|



