TEATTERI TAMPERE – TULEVA OHJELMISTO

Kevätkausi 2019

Teatteriesitykset ja tanssiesitykset Tampereella

perjantai 1.3.2019

pe 1.3.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri

lauantai 2.3.2019

la 2.3.14:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
la 2.3.18:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
la 2.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi

tiistai 5.3.2019

ti 5.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö

keskiviikko 6.3.2019

ke 6.3.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 6.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
ke 6.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 6.3.19:00 Korot kattoonTampereen Komediateatteri
ke 6.3.19:00 Korot kattoonTampereen Komediateatteri
ke 6.3.19:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri

torstai 7.3.2019

to 7.3.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
to 7.3.19:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
to 7.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 7.3.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 7.3.19:00 Vaahtoa!Tampereen Työväen teatteri
to 7.3.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri

perjantai 8.3.2019

pe 8.3.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
pe 8.3.18:30 Lion – The Weird And Magical Abracadabra Circus ShowTampereen Työväen teatteri
pe 8.3.19:00 Ghost StoriesTampereen Komediateatteri
pe 8.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 8.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 8.3.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
pe 8.3.19:00 Vaahtoa!Tampereen Työväen teatteri
pe 8.3.19:30 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
pe 8.3.19:30 Otto vai panoTampereen Komediateatteri

lauantai 9.3.2019

la 9.3.13:00 Lion – The Weird And Magical Abracadabra Circus ShowTampereen Työväen teatteri
la 9.3.13:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
la 9.3.14:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 9.3.14:30 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 9.3.14:30 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 9.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 9.3.19:00 Ghost StoriesTampereen Komediateatteri
la 9.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 9.3.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 9.3.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri

sunnuntai 10.3.2019

su 10.3.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
su 10.3.16:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri

tulossa

ma 11.3.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 12.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 13.3.19:00 Korot kattoonTampereen Komediateatteri
ke 13.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
ke 13.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 13.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 13.3.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
to 14.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
to 14.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 14.3.19:00 Pöljänpojan vakuutusTampereen Komediateatteri
to 14.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 14.3.19:00 Vaahtoa!Tampereen Työväen teatteri
pe 15.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
pe 15.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 15.3.19:00 Pöljänpojan vakuutusTampereen Komediateatteri
pe 15.3.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 15.3.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 16.3.13:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 16.3.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 16.3.14:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 16.3.14:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 16.3.14:30 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 16.3.14:30 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 16.3.18:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 16.3.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 16.3.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
la 16.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 16.3.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 16.3.19:00 Vaahtoa!Tampereen Työväen teatteri
la 16.3.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
ke 20.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
ke 20.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 20.3.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 20.3. 19:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri
to 21.3.19:00 Matti Nykänen – Hyppy sumuunTampereen Komediateatteri
to 21.3.19:00 Punainen viivaTampereen Työväen teatteri
to 21.3.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 21.3.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 21.3.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
pe 22.3.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
pe 22.3.19:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
pe 22.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 22.3.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 22.3.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
pe 22.3.19:30 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
pe 22.3.19:30 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 23.3.13:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
la 23.3.13:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
la 23.3.14:00 Matti Nykänen – Hyppy sumuunTampereen Komediateatteri
la 23.3.14:30 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 23.3.14:30 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 23.3.18:00 Matti Nykänen – Hyppy sumuunTampereen Komediateatteri
la 23.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 23.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 23.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 23.3. 19:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri
ma 25.3.19:00 Rakkauskirjeitä – Elämänmakuista kirjeenvaihtoaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ma 25.3.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 26.3.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 27.3.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
ke 27.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 27.3.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
ke 27.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 27.3.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
to 28.3.14:30 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 28.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
to 28.3.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 28.3.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 29.3.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 29.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
pe 29.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 29.3.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
pe 29.3.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 30.3.13:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
la 30.3.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 30.3.14:30 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 30.3.15:30 Korot kattoonTampereen Komediateatteri
la 30.3.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 30.3.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 30.3.19:00 Korot kattoonTampereen Komediateatteri
la 30.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 30.3.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 30.3.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 30.3.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri

Huhtikuu 2019

ma 1.4.19:00 Rakkauskirjeitä – Elämänmakuista kirjeenvaihtoaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ma 1.4.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 2.4.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 3.4.15:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
ke 3.4.15:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
ke 3.4.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
ke 3.4.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
ke 3.4.19:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
ke 3.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 3.4.19:00 Spiraali – Taikuutta ja lavahypnoosiaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 3.4.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
to 4.4.14:30 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 4.4.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
to 4.4.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 4.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 4.4.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
pe 5.4.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 5.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
pe 5.4.19:00 Pöljänpojan vakuutusTampereen Komediateatteri
pe 5.4.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 5.4.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
la 6.4.13:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
la 6.4.13:00 Pöljänpojan vakuutusTampereen Komediateatteri
la 6.4.13:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
la 6.4.14:30 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 6.4.14:30 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 6.4.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 6.4.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 6.4.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 6.4.19:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri
ma 8.4.17:30 Parasta elämässä – Martti Suosalo lempeän komediallisessa monologissaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ma 8.4.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi
ma 8.4.20:00 Parasta elämässä – Martti Suosalo lempeän komediallisessa monologissaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 10.4.14:30 Parasta elämässä – Martti Suosalo lempeän komediallisessa monologissaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 10.4.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 10.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
ke 10.4.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
to 11.4.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 11.4.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
to 11.4.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
to 11.4.19:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri
pe 12.4.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
pe 12.4.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
pe 12.4.19:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
pe 12.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 12.4.19:00 Viettelyksen asuntovaunuTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 12.4.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
la 13.4.13:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
la 13.4.13:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
la 13.4.14:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
la 13.4.14:30 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 13.4.14:30 Viettelyksen asuntovaunuTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 13.4.15:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 13.4.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 13.4.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 13.4.19:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 13.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 13.4.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 13.4.19:00 Viettelyksen asuntovaunuTampereen Teatteri, Päänäyttämö
su 14.4.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
su 14.4.16:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
ke 17.4.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 20.4.14:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 20.4.18:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
ti 23.4.19:00 Rakkauskirjeitä – Elämänmakuista kirjeenvaihtoaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ti 23.4.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 24.4.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
ke 24.4.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 24.4.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 24.4.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
to 25.4.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
to 25.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
to 25.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 25.4.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
pe 26.4.14:30 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 26.4.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
pe 26.4.19:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
pe 26.4.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 26.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 26.4.19:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri
la 27.4.13:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 27.4.13:00 Sirkku Peltola: PässiTampereen Työväen teatteri
la 27.4.14:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
la 27.4.14:30 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 27.4.14:30 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 27.4.18:00 Hirmu jätkäTampereen Komediateatteri
la 27.4.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 27.4.19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 27.4.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 27.4.19:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 27.4.19:00 Otto vai panoTampereen Komediateatteri
la 27.4.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
su 28.4.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
ma 29.4.19:00 Rakkauskirjeitä – Elämänmakuista kirjeenvaihtoaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ma 29.4.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 30.4.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 30.4.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
ti 30.4.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
ti 30.4.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
ti 30.4.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ti 30.4.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri

Toukokuu 2019

to 2.5.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 2.5.19:00 Miehen kosketus – Dokumenttiteatteria suomalaisten miesten kosketushistorioistaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 3.5.19:00 Miehen kosketus – Dokumenttiteatteria suomalaisten miesten kosketushistorioistaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 3.5.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 3.5.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
la 4.5.13:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
la 4.5.14:30 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 4.5.14:30 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 4.5.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
la 4.5.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 4.5.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 4.5.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 4.5.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
ma 6.5.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 7.5.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 8.5.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 8.5.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 9.5.14:30 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 9.5.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 9.5.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 10.5.19:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
pe 10.5.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 10.5.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 10.5.19:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
la 11.5.13:00 Avustettu itserakkausTampereen Työväen teatteri
la 11.5.13:00 William Shakespeare: Myrsky – Maaginen tarina vallasta, rakkaudesta ja muista luonnonvoimistaTampereen Työväen teatteri
la 11.5.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
la 11.5.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 11.5.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
ma 13.5.19:00 Rakkauskirjeitä – Elämänmakuista kirjeenvaihtoaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ma 13.5.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 14.5.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 14.5.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 15.5.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
ke 15.5.19:00 Saikkua, kiitos! Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle PylvänäinenTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 16.5.19:00 SademiesTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 17.5.19:00 Anna KareninaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 17.5.19:00 Juurihoito – Kadonneen isän jäljilläTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 18.5.19:00 Pakolaiset – Kertomus hämäläisten talonpoikien vaelluksesta vieraalle maalleTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 18.5.19:00 Rikos ruutupaperilla – Komedia jääräpäistäTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 25.5.18:00 Kansallisbaletin tähtihetkiä: Juhlagaala sekä Muumipeikko ja taikurin hattuTampere-talo
su 26.5.14:00 Kansallisbaletin tähtihetkiä: Juhlagaala sekä Muumipeikko ja taikurin hattuTampere-talo
ti 3.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
ke 4.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
to 5.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 7.9.13:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 7.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
pe 13.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 14.9.13:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
pe 20.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 21.9.13:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
ke 25.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
to 26.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri
la 28.9.19:00 Poikabändi -musikaalikomediaTampereen Työväen teatteri