TEATTERIT TAMPERE

 ti 22.10. 10:00
SOS – Salainen osasto seitsemän
SOS – Salainen osasto seitsemän on Enid Blytonin seikkailu, joka...
 ti 22.10. 13:00
Hattaraa ja pelkotiloja
Mikä tämän ajan nuoria pelottaa? Voiko pelko olla este tai...
 ti 22.10. 18:00
SOS – Salainen osasto seitsemän
SOS – Salainen osasto seitsemän on Enid Blytonin seikkailu, joka...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

TÄLLÄ VIIKOLLA TÄSSÄ KUUSSA ENSI KUUSSA TULEVAT ENSI-ILLAT 2019

LOKAKUU 2019

Teatteriesitykset ja tanssiesitykset Tampereella

sunnuntai 13.10.


su 13.10.13:00 FeeriTampereen Työväen teatteri
su 13.10.14:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
su 13.10.15:00 FeeriTampereen Työväen teatteri

tiistai 15.10.


ti 15.10.19:00 Fjodor Dostojevski: RiivaajatTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ti 15.10.19:00 Homo Secundus – SekundaihminenTeatteri Telakka
ti 15.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
ti 15.10. 19:00 Sofokles: Antigone Tampereen Työväen teatteri

keskiviikko 16.10.


ke 16.10.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
ke 16.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
ke 16.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ke 16.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi

torstai 17.10.


to 17.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 17.10.19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
to 17.10.20:00 Money MakersSketsiteatteri Palatsi

perjantai 18.10.


pe 18.10.12:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
pe 18.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 18.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
pe 18.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
pe 18.10.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri

lauantai 19.10.


la 19.10. 13:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 19.10.13:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
la 19.10.13:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
la 19.10.14:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 19.10.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 19.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
la 19.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö

sunnuntai 20.10.


su 20.10.16:00 HC MacbethTukkateatteri

maanantai 21.10.


ma 21.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ma 21.10.18:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri

tiistai 22.10.


ti 22.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 22.10.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 22.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 22.10.18:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri

keskiviikko 23.10.


ke 23.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 23.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 23.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
ke 23.10.19:00 Don QuijoteTampereen Työväen teatteri
ke 23.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
ke 23.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
ke 23.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi

torstai 24.10.


to 24.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
to 24.10.10:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelleTampereen Työväen teatteri
to 24.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
to 24.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
to 24.10.19:00 Piina – Stephen Kingin hyytävä trilleriTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 24.10.19:00 Vanhoja poikiaTampereen Työväen teatteri
to 24.10.20:00 Pulkkinen Live PlusSketsiteatteri Palatsi

perjantai 25.10.


pe 25.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
pe 25.10.18:30 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
pe 25.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
pe 25.10.19:00 Lehman Trilogy – Erään pankin tuhoTampereen Työväen teatteri
pe 25.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
pe 25.10.19:00 Neiti JulieTampereen Työväen teatteri
pe 25.10.20:00 Money MakersSketsiteatteri Palatsi

lauantai 26.10.


la 26.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
la 26.10.13:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 26.10.13:00 Lehman Trilogy – Erään pankin tuhoTampereen Työväen teatteri
la 26.10.14:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 26.10.16:00 Pullo Cavaa ja aurinkoaValkeakosken kaupunginteatteri
la 26.10.18:00 Golden Abba ShowYo-talo
la 26.10.18:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri
la 26.10.19:00 Arktiset leikitTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
la 26.10. 19:00 Billy ElliotTampereen Työväen teatteri
la 26.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
la 26.10.19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaaTampereen Työväen teatteri
la 26.10.19:00 Neiti JulieTampereen Työväen teatteri

maanantai 28.10.


ma 28.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri

tiistai 29.10.


ti 29.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 29.10.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ti 29.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ti 29.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi

keskiviikko 30.10.


ke 30.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 30.10.10:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
ke 30.10.13:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
ke 30.10.19:00 Don QuijoteTampereen Työväen teatteri
ke 30.10.19:00 Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstäTampereen Työväen teatteri
ke 30.10.20:00 Häpeä! – Nolo komediaKulttuuriravintola Kivi

torstai 31.10.


to 31.10.10:00 Hattaraa ja pelkotilojaAhaa Teatteri
to 31.10.13:00 SOS – Salainen osasto seitsemänTampereen Komediateatteri
to 31.10.19:00 Elling – Draamakomedia arjessa selviytymisen ankaruudestaTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
to 31.10.19:00 HC MacbethTukkateatteri
to 31.10.19:00 JuhannustanssitTampereen Työväen teatteri
to 31.10.19:00 Koiran morsiametTampereen Työväen teatteri
to 31.10.19:00 Linnan juhlatTampereen Komediateatteri