KEIKAT TAMPERE ENSI VIIKOLLA

KEIKAT TULOSSA

banneri-dabbal

banneri-ihku-baari-tampere

banneri-ttt-klubi2016

maanantai 23.9.


ma 23.9.19:00 Aili Ikonen & Jukka Perko AvaraG Livelab Tampere
ma 23.9.21:00 Ninni Martikainen Paapan Kapakka

tiistai 24.9.


TI 24.9.13:00 Päivähypyt: Kauko SimonenKlubi / Tullikamari Tampere
ti 24.9.19:00 Juice OriginalsTampere-talo
ti 24.9.19:00 Jussi & JussiTeatteri Telakka
ti 24.9.19:30 Plevnan Oktoberfestit: Huojuva KomppiPanimoravintola Plevna
ti 24.9.19:30 Tommi LäntinenTampere-talo
TI 24.9.20:00 NoLA (jap), Kürøishi, RiistetytVastavirta-klubi
ti 24.9.21:00 The Bay City Sonics Paapan Kapakka

keskiviikko 25.9.


ke 25.9.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
ke 25.9.19:00 TangoLab: Nuevo Quinteto Otra Vez & Maria LundG Livelab Tampere
ke 25.9.19:00 Tarinankerronta-klubi: Petri Hankonen ja tarinoitsijatKievari Kahdet Kasvot
ke 25.9.19:30 Plevnan Oktoberfestit: Huojuva KomppiPanimoravintola Plevna
KE 25.9.19:45 The 69 Eyes, National NightmareKlubi / Tullikamari Tampere
ke 25.9.21:00 Mental Alaska: Jooklo Quartet (ITA/FIN)Telakka
ke 25.9.21:00 Gilbert Kuppusami & Chamarel Paapan Kapakka
ke 25.9. 23:00 Skyjoggers + Resham + Desaturate (6/5€) Kulttuurikeskus Maanalainen
KE 25.9.23:30 Tummat Tunnit Klubi: DJ WillyKlubi / Tullikamari Tampere

torstai 26.9.


TO 26.9.18:00 Discharge pre-Party : Selkäsauna (swe), DispytVastavirta-klubi
to 26.9.19:00 Jim Campilongo with the Fabulous M-Street Band (US/FI)G Livelab Tampere
to 26.9.20:00 ComedyO'Connell's: ShowoffO'Connell's Irish Bar
TO 26.9.20:00 Discharge (UK), Ydinperhe, Kohti TuhoaKlubi / Tullikamari Tampere
to 26.9.21:00 Paappas Group Paapan Kapakka
to 26.9.21:00 Rahvaanmusiikin kerho: TanssimaniaTelakka
to 26.9. 23:00 SOM-klubi (0€) Kulttuurikeskus Maanalainen
TO 26.9.23:00 Tummat Tunnit Klubi: DJ WillyKlubi / Tullikamari Tampere

perjantai 27.9.


pe 27.9.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 27.9.18:30 TTT-Klubin stand up -ilta: Aatu Raitala, Heikki Vilja ja Ali JahangiriTTT-Klubi
PE 27.9.19:00 Club Sin: The Hotknives (UK), Voimaryhmä, The BoastersKlubi / Tullikamari Tampere
pe 27.9.19:30 Jarkko MartikainenTampere-talo
PE 27.9.20:00 Tanssimania 2019: Malamboa ja maniaa, Emilio Cornejo (AR), Polokkarit, Pähiät, Tanssiteatteri Huuma, Harha, TyrniKlubi / Tullikamari Tampere
pe 27.9.20:00 KlamydiaOlympia-kortteli
pe 27.9.20:00 Plevnan Oktoberfestit: Tallinn BrassPanimoravintola Plevna
pe 27.9.21:00 Plevnan Oktoberfestit: Lavassaare TrioOluthuone Panimomestari
pe 27.9.21:00 Bianca Gismonti Trio (BRA)G Livelab Tampere
pe 27.9.21:00 Hermannin Pursiseura: Prinssi Herman+Dj JeseArthouse Cafe Kehräsaari
PE 27.9.21:00 Ruoska Jack The Rooster
pe 27.9.21:00 Big Up! Reggae Friday w/ jammyG Gastropub Soho
pe 27.9.21:00 Paappas Group Paapan Kapakka
pe 27.9. 22:00 Tammela 33100 Pub Kujakolli
pe 27.9.22:00 Litku KlemettiTelakka
PE 27.9.22:00 ALL GOOD IN THE HOOD LIVE : TAPSA K// GMMTKaijakka
PE 27.9.22:00 Huminoita, Deep Space Destrucktors, BearVastavirta-klubi
pe 27.9. 22:00 Blue Skies Band // 27.9.19 // Armo, TamperePub Armo
pe 27.9.22:30 EntwineYo-talo
pe 27.9.22:30 Livemusaa Pajassa: Juuso TorpakkoPaja Bar
pe 27.9. 23:00 Kvarter, Giant Mammoth, Injured (5/4€) Kulttuurikeskus Maanalainen
PE 27.9. 23:45 Maria & ChristianRuby & Fellas
pe 27.9.23:45 TelaketjuIhku Night Club

lauantai 28.9.


la 28.9.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 28.9.18:00 Vasara ja NaulojaYo-talo
la 28.9.18:00 Vilpitön mieliTampereen Komediateatteri
la 28.9.19:00 K-X-P + AavikkoOlympia-kortteli
la 28.9.19:00 Kuumia aaltoja: Karoliina Kudjoi ja Kristiina HakovirtaTTT-Klubi
LA 28.9.19:00 Tanssimania 2019: Rauhaa ja raitoja, Tanssiteos Rauha, Vuoden kansantanssiyhtye Siepakat, Kimurantti, PelmakatKlubi / Tullikamari Tampere
la 28.8.20:00 jamoholics: Stepa, Dxxxa d, purppurasusi Huurupiilo
la 28.9.20:00 Sorsaklubi: KotiteollisuusTampere-talo
la 28.9.20:00 Plevnan Oktoberfestit: Tallinn BrassPanimoravintola Plevna
la 28.9.21:00 Plevnan Oktoberfestit: Lavassaare TrioOluthuone Panimomestari
la 28.9.21:00 Pehmomaan softikset -klubiArthouse Cafe Kehräsaari
la 28.9.21:00 Tanssimanian Maniaklubi: Tanhu Facka & Spelmanslager (K18)G Livelab Tampere
la 28.9.21:00 Wiley Cousins & the Band Paapan Kapakka
la 28.9.21:00 Voo-Dum Voo-Voo! - Dj Rami S Gastropub Soho
LA 28.9.21:00 Heyday, Lagrange Points, TorrancesVastavirta-klubi
LA 28.9.22:00 Pystyyn Kuolleet Hipit, Ronskibiitti, Radux, SapataVastavirta-klubi
LA 28.9.22:00 HTDJ!Klubi / Tullikamari Tampere
la 28.9.22:00 Kauko RöyhkäTTT-Klubi
la 28.9. 22:00 Sakari Juntura: Pub Armo TamperePub Armo
la 28.9.22:00 Merti & VeskuRavintola Periscope
la 28.9.22:30 Kaarle Viikate & Marko HaavistoYo-talo
la 28.9.22:30 Livemusaa Pajassa: Juuso TorpakkoPaja Bar
la 28.9.23:00 DJ O-NineIhku Night Club
la 28.9. 23:00 Club Sin pt.19 Afterparty: Vulture Club + Wrist Rodeo + Atomatons Kulttuurikeskus Maanalainen
LA 28.9. 23:45 Maria & ChristianRuby & Fellas
LA 28.9.00:30 Avaruuden Cowboyt plays Tehosekoitin Jack The Rooster

sunnuntai 29.9.


SU 29.9.13:00 Tanssimania 2019: Meidän ääni! DÄÄNS & Näppärit –leirin päätöskonsertti Klubi / Tullikamari Tampere
SU 29.9.14:00 Tanssimania 2019: Tanssin Tampere, Kirjavat, Juntu, Vinkkarit, Tampereen unkarilainen kansantanssiryhmä, Tikki Hämmäys, Los Manseros del NorteKlubi / Tullikamari Tampere


TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT