Tampere Tribute Festival 2022

    Tampere Tribute Festival 2022
    Tampere Tribute Festival 2022 Yo-talolla

    [TAPAHTUMA MENNYT]
      TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU

    pe 23.9. 18:00
    Yo-talo | Kauppakatu 10, Tampere | iCal

    Toinen Tampere Tribute Festival tuo jälleen Tampereelle yhtyeitä, jotka panostavat kunnioittamansa orkesterin tuotantoon. Tänä vuonna teemana on raskas rock stadiontyyliin.

    Syyskuussa Tampereen Yo-talolla koetaan viiden kotimaisen tribuuttiyhtyeen täyteläinen ilta. Perjantaina 23.9. Pirkanmaalla maailmanluokan viikonloppua viettävät Alcoholica plays Metallica, Pantera Tribute, Seppo Taalasmaa Conspiracy plays Sepultura, Rumstain plays Rammstein ja Against Them All plays Rage Against The Machine.
    AIKATAULU
    18:00 Ovet
    18:45-19:30 Rumstain plays Rammstein
    20:00-20:45 Seppo Taalasmaa Conspiracy plays Sepultura
    21:15-22:00 Alcoholica plays Metallica
    22:30-23:15 Pantera Tribute
    23:45-00:30 Against Them All plays Rage Against The Machine

    Tapahtumat > Festivaalit


    Tampere Tribute Festival 2022
    pe 23.9.
    18:00
    Hintaluokka: 22,50/24
    Tapahtuma verkossa

    ESIINTYJÄT: Alcoholica plays Metallica, Pantera Tribute, Seppo Taalasmaa Conspiracy plays Sepultura, Rumstain plays Rammstein ja Against Them All plays Rage Against The Machine

    Tapahtumapaikka


    Yo-talo

    Yo-talo
    Kauppakatu 10
    Tampere

    Hotellit läheisyydessä


    Yo-talon keikat keväällä 2022

    Yo-talo KOHOKOHTIA

    to 29.9.20:30 Lost in Music 2022: Steve ‘N’ Seagulls, Wake Up Frankie ja Block Of FlatsYo-talo
    pe 30.9.21:00 Lost in Music 2022: Ruoska, King Satan, SaruruYo-talo
    la 1.10.20:00 Lost in Music 2022: Stepa, Mc Koo, Kosmiset Liskot ja Paha JamaYo-talo
    pe 7.10.20:00 JP LeppäluotoYo-talo
    la 8.10.19:00 Uniklubi / MertaYo-talo
    la 8.10.23:30 SMC, Kalle KinosYo-talo
    su 9.10.19:00 Plini (AUS)Yo-talo
    ke 12.10.19:00 H.E.A.T (SWE)Yo-talo
    to 13.10.18:00 Viihdekuoro CantarelliYo-talo
    pe 14.10.20:00 Iisa, Heta NarkausYo-talo
    la 15.10.20:00 Bloodbound, AltariaYo-talo
    to 20.10.18:00 Sepi Kumpulainen, Loiriplukari ja Radical NinjaYo-talo
    pe 21.10.19:00 KotiteollisuusYo-talo
    pe 21.10.23:30 Jambo & SenyaYo-talo
    la 22.10.18:30 Reckless LoveYo-talo
    pe 4.11.20:00 Elias GouldYo-talo
    la 5.11.20:00 Aknestik, Supperheads ja dj:t Tami & TomiYo-talo
    la 12.11.20:00 The Ghost Of Bruce Springsteen & The E Street BandYo-talo
    la 19.11.20:00 Neon 2Yo-talo
    la 26.11.20:00 F ja Hassan MaikalYo-talo
    1 2