
19:00
TTT:n Suurella näyttämöllä nähdään hittikokedia suoraan Lontoosta. Näytelmä joka menee pieleen -tekijöiden uusin komedia nyt Tampereella.
Vaikuttavan mielipuoliseksi ja tuutin täydeltä iloa tarjoavaksi komediaksi Lontoossa kehuttu komedia on Henry Lewis, Jonathan Sayer ja Henry Shields -trion käsialaa.
TOIMITUKSEN VINKKI Soveltuu pikkujouluohjelmaksi!
Komedian rullatessa joutuu parikin kertaa hieraisemaan silmiään. Kuka on kuka ja kuka pettikään ketä? Ja kuka näistä kaupungin kaikista roistoista lopulta kaappaa timantin? Olisi kerta kaikkiaan rikollista missata tämä.
Kesä 1958. Tammerkosken pankin suojissa on mittaamattoman arvokas timantti. Pakojalalla oleva roisto aikoo kähmiä timantin itselleen. Hänen apunaan on vähemmän välkky apuri, viekas tyttöystävä – ja huoltomies.
Tapahtuma > Teatteri ja tanssi
Tämä on ryöstö! – Komedia pankkiryöstöstä
la 30.11.19:00
Hintaluokka: 45/43/40 € Lippu.fi
Tapahtuma verkossa
Tapahtumapaikka
Tampereen Työväen teatteri
Hämeenpuisto 28
Tampere
Hotellit läheisyydessä
Tampereen Työväen Teatteri on Tampereella vuodesta 1901 lähtien toiminut teatteri ja Suomen ainoa ammattiteatterina toimiva työväenteatteri. Wikipedia
TOIMITUKSEN VINKKI! Muistathan varata lipun yhteydessä myös hotellihuoneen ja pöydän lähiravintolasta!
Ravintolat Tampereen Työväen Teatterin läheisyydessä
Etäisyys 50 m
Etäisyys 70 m
Etäisyys 120 m
Etäisyys 450 m
Hotellit Tampereen Työväen Teatterin läheisyydessä
Etäisyys 300 m
KOHOKOHTIA
la 14.12. | 13:00 Vanhoja poikia | Tampereen Työväen teatteri |
---|---|---|
la 14.12. | 19:00 Neiti Julie | Tampereen Työväen teatteri |
pe 27.12. | 19:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaa | Tampereen Työväen teatteri |
la 28.12. | 13:00 Leena Tamminen: Yhtä matkaa | Tampereen Työväen teatteri |
la 28.12. | 18:30 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelle | Tampereen Työväen teatteri |
ti 31.12. | 13:00 Pikku vampyyri – lastenteatteria koko perheelle | Tampereen Työväen teatteri |
pe 25.9. | 19:00 Kinky Boots | Tampereen Työväen teatteri |