Emergenza Festival Tampere Finaali

    la 24.10.
    18:30
    Olympia-kortteli | Satakunnankatu 10, Tampere | iCal

    Kansainvälisen Emergenza Festivalin Tampereen osion finaali koittaa Lauantaina 24.10. Olympia Korttelissa.

    Finaaleissamme 10 yhtyettä tavoittelevat Tampereen aluekilpailun voittoa, jolla he ansaitsevat jatkopaikan entistä isommalle lavalle Suomen finaaleihimme Helsinkiin. Illassamme yleisö äänestää 6 yhtyettä eteenpäin ammattituomariston harkintaan, jotka sitten päättävät Tampereen voittajan. Voittaja juonnetaan lavalla illan päätteeksi. Illan tuomaristo julkaistaan lähemmin.

    Suomen finaaleistamme myöhemmin joko Helsingin tai Tampereen alueellinen voittaja jatkaa eteenpäin Pohjoismaiden finaaleihin, sekä mahdollisesti jopa kansainvälisiin finaaleihimme, jotka toteutetaan Saksassa osana Taubertal Festivalia Elokuussa 2021.

    Aikataulu & lippulinkit:
    18:30 OVET
    19:00 Kulahtanut Villi -> buyticket.link/kulahtanutvilli
    19:30 Crimson Blade -> buyticket.link/crimsonblade
    20:00 Kaskas -> buyticket.link/kaskas
    20:30 Guilty Pleasure -> buyticket.link/guiltypleasure
    21:00 Ignis Eternum -> buyticket.link/igniseternum
    21:30 Metal Riot -> buyticket.link/metalriot
    22:00 Stoned Statues -> buyticket.link/stonedstatues
    22:30 Pike Zither -> buyticket.link/pikezither
    23:00 Chapter Two -> buyticket.link/chaptertwo
    23:30 Strike At Once -> buyticket.link/strikeatonce
    n. 00:30 Tuloksien juonto
    Liput ennakkoon yllä olevista linkeistä tai yhtyeiden jäseniltä 12€
    Liput ovelta 14€, jos jäljellä.
    Ovella peritään erikseen eteispalvelumaksu.
    K-18


    Tapahtuma > Festivaalit


    Emergenza Festival Tampere Finaali
    la 24.10.
    18:30
    Hintaluokka: 14
    Tapahtuma verkossa


    Tapahtumapaikka


    Olympia-kortteli

    Olympia-kortteli
    Satakunnankatu 10
    Tampere

    Hotellit läheisyydessä


    Olympia-korttelissa ilonpito alkaa jo iltapäivällä, kun katutason gastropub-henkinen ravintola Muusa avaa ovensa. Viikonloppuna tarjolla on myös brunssia. Olympia-kortteli on joka päivä avoinna ja aivan yön pikkutunneille asti juhlitaan ohjelmailtoina, jolloin avataan ovet kokonaisuuden kruunaavaan Olympia-saliin. Tampereen liveklubiuutuus 2016 on myös loistava paikka erilaisiin tilaisuuksiin.

    RAVINTOLAESITTELY

    Lue aiheesta: Olympia-korttelin uusi viihdekokonaisuus

    KOHOKOHTIA

    pe 23.10.20:00 Matti Johannes Koivu (soolo) / ArppaOlympia-kortteli
    la 24.10.18:30 Emergenza Festival Tampere FinaaliOlympia-kortteli
    la 31.10.18:00 Tampere CorefestOlympia-kortteli
    to 3.12.20:00 Vesterinen YhtyeineenOlympia-kortteli