Keikat tulevat

KE 22.1. | Jeff Parker and the New Breed (US)

Tortoise-yhtyeestä tuttu kitaristi-säveltäjä Jeff Parker saapuu Tampereen G Livelabiin keskiviikkona 22.1. The New Breed -kokoonpanonsa kera. Parker tunnetaan monipuolisena muusikkona, joka on vaikuttanut uransa varrella niin jazzin, post-rockin kuin...

HELMIKUU 2020

tiistai 4.2.


TI 4.2. 13:00 Päivähypyt: Anu Keronen & SaturnusKlubi / Tullikamari Tampere
ti 4.2.17:00 Matalan kynnyksen ShakkikerhoArthouse Cafe Kehräsaari
ti 4.2.19:00 Eclipse Jazz Club: SigneG Livelab Tampere
ti 4.2.19:00 TuskaLive: Twin Temple (USA)Olympia-kortteli

keskiviikko 5.2.


ke 5.2.19:00 Wessmania + Trio Lipasti – Tampereen muusikot ry:n Tuulipuku-klubiG Livelab Tampere
ke 5.2.20:00 Lanai Winter Tour 2020Telakka
KE 5.2. 19:00 Geoff Tate (USA), Victory (GER)Klubi / Tullikamari Tampere
KE 5.2. 23:00 Klubin Tummat Tunnit: DJ WillyKlubi / Tullikamari Tampere
KE 5.2.Bingo + Punch & PravdaVastavirta-klubi
KE 5.2.20:00 Jukka Nousiainen & Kumpp., Joku Iiris, RSGVastavirta-klubi

torstai 6.2.


TO 6.2.21:00 Pystyyn Kuolleet Hipit, Tampere Underground Orchestra & Taskumatti, Pers & AukisetVastavirta-klubi
TO 6.2. 19:00 Bob Wayne (USA), Bone MoonKlubi / Tullikamari Tampere
TO 6.2. 22:30 Klubin Tummat Tunnit: DJ SamiKlubi / Tullikamari Tampere
to 6.2.20:00 Stinako TelakallaTelakka
to 6.2.21:30 Down Home Kivi: LumberjacksKulttuuriravintola Kivi

perjantai 7.2.


pe 7.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 7.2.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
pe 7.2.19:00 Pete Poskiparta – Mentalisti 3.0Tampereen Komediateatteri
pe 7.2.19:00 Queen-musikaali Show Must Go OnKangasala-talo
pe 7.2.21:00 Matti Johannes Koivun Uskomaton FolktrioG Livelab Tampere
pe 7.2.23:00 DJ Justin CaseIhku Night Club
PE 7.2. 19:00 Pyhimys – mikko pienenä: Tuuttimörkö, PyhimysKlubi / Tullikamari Tampere
pe 7.2.20:00 Grandmother Corn, Afromikko Kulttuurikeskus Maanalainen
pe 7.2. 22:00 JJ Nybergh & the Bluesradiators Pub Kujakolli
PE 7.2. 23:00 LasermehuKlubi / Tullikamari Tampere
PE 7.2.19:00 Emergenza at Jack The Rooster alkukarsinnat 7.–8.2.2019 Jack The Rooster
PE 7.2.19:00 Kolmannen Asteen Klubi : Pekka Tuomi, Sonic RitesVastavirta-klubi
pe 7.2.22:30 Eero KortesojaPaja Bar

lauantai 8.2.


la 8.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 8.2.18:30 Stand up: All Female Panel – Kaisa Pylkkänen, Saana Peltola, Anna Rimpelä, Ida Grönlund ja Helena PöllänenTampereen Komediateatteri
la 8.2.18:30 Sydämen asialla -hyväntekeväisyysiltaTampere-talo
la 8.2.19:00 Drag-leidit lavallaTampere-talo
la 8.2.19:00 Lasilliset Juicea: Otto KanervaTTT-Klubi
la 8.2.19:30 Intimissimo: Maarit ja Sami HurmerintaTampere-talo
la 8.2.21:00 Aivovuoto (levyjulkkarit) + JVG Livelab Tampere
la 8.2.22:00 Micke Björklöf & Blue StripTTT-Klubi
la 8.2.22:30 Eero KortesojaPaja Bar
LA 8.2.14:00 HC82 - Vastavirta 15v : Lapinpolthajat, Eristetyt, Death Race, Dodge, Yhteenotto, Ahistus, Diskelmä, Generals, Influenza, Tuhoon Tuomitut, Motoriks, Konkurssi, Hullu!, Fosforos, Fuck-Ushima, PlasticsVastavirta-klubi
la 8.2. 21:30 FINRG presents Double Birthday BashYo-talo
LA 8.2.19:00 Emergenza at Jack The Rooster alkukarsinnat 7.–8.2.2019 Jack The Rooster
LA 8.2. 21:00 Juliet Jonesin Sydän, Planeetta 9Klubi / Tullikamari Tampere
la 8.2. 22:00 Piritta & The Ring FingersPub Armo

tulossa


MA 10.2. 13:00 Päivähypyt: Jyrki Nurminen & SävelKlubi / Tullikamari Tampere
TI 11.2. 18:00 The Bay Strikes Back Tour: Testament (USA), Exodus (USA), Death Angel (USA)Klubi / Tullikamari Tampere
KE 12.2. 19:00 FORK, Chapter 2: The End TourKlubi / Tullikamari Tampere
KE 12.2. 23:00 Klubin Tummat Tunnit: DJ DarthKlubi / Tullikamari Tampere
ke 12.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
ke 12.2.19:00 Paul Anka ja Diana Ross -tribuuttikonsertti: Maria Lund, Miael Konttinen ja HT ComboTampere-talo
ke 12.2.19:00 Työn alla stand up klubi: Petri Hankonen & VieraatKievari Kahdet Kasvot
ke 12.2.20:00 Mielen taikaa! –mentalismishow: Jenni SofiaKulttuuriravintola Kivi
to 13.2.00:00 Lauri Porra Flyover Ensemblen Tampere-talo
to 13.2.18:45 Aulaklubi: Janne Tapion Sisäinen AvaruusTampere-talo
to 13.2.19:00 Katri YlanderG Livelab Tampere
to 13.2.20:00 Väsynyt olemaan vahva: Emilia Pokkinen ja Toni JokiniittyKulttuuriravintola Kivi
TO 13.2. 20:00 Monuments (UK), Heart Of A Coward (UK)Klubi / Tullikamari Tampere
TO 13.2. 22:30 Klubin Tummat Tunnit: DJ Sara-MaariaKlubi / Tullikamari Tampere
PE 14.2. 19:000 Nu Metal Is Great Again –kiertue: Apulanta, LähiöbotoxKlubi / Tullikamari Tampere
PE 14.2. 23:00 Klubin Perjantai: Willy & RikuKlubi / Tullikamari Tampere
pe 14.2.22:30 Esa NummelaPaja Bar
pe 14.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 14.2.19:00 Royal Republic (SWE)Olympia-kortteli
pe 14.2.19:30 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
pe 14.2.23:00 DJ Justin CaseIhku Night Club
la 15.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 15.2.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 15.2.18:45 STAND UP Järkäleet: Ali Jahangiri, Mikko Vaismaa, Arimo MustonenYo-talo
la 15.2.19:00 Lasilliset Juicea: Otto KanervaTTT-Klubi
la 15.2.20:00 TuskaLive: 3Teeth (USA)Olympia-kortteli
la 15.2.22:30 Esa NummelaPaja Bar
la 15.2. 22:00 KQ Groove Pub Kujakolli
la 15.2.20:00 Onni Rajaniemi Huurupiilo
LA 15.2. 19:45 Nu Metal Is Great Again –kiertue: Apulanta, NyrkkitappeluKlubi / Tullikamari Tampere
LA 15.2. 23:00 Klubin Lauantai: Willy & RikuKlubi / Tullikamari Tampere
TI 18.2. 13:00 Päivähypyt: Mia Leivo & Pekka JuntunenKlubi / Tullikamari Tampere
ti 18.2.17:00 Matalan kynnyksen ShakkikerhoArthouse Cafe Kehräsaari
ti 18.2.19:30 Jazz Club KiviKulttuuriravintola Kivi
KE 19.2. 19:00 Death Hawks, MaajoKlubi / Tullikamari Tampere
KE 19.2. 22:30 Klubin Tummat Tunnit: DJ LipponenKlubi / Tullikamari Tampere
to 20.2.19:00 Kitarakonsertti: Guillaume Gargaud (FRA)Kulttuuritalo Laikku
pe 21.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 21.2.19:00 Arimon Stand Up Hovi: Anitta Ahonen, Antti Haapala, Arimo MustonenTampereen Komediateatterin Hovi
pe 21.2.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
pe 21.2.19:00 Queen-musikaali Show Must Go OnYo-talo
pe 21.2.22:30 Mika PeltonenPaja Bar
la 22.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 22.2.18:30 Tomi Haustola Stand up-show: The SUURI keikkataltiointi @YO-TaloYo-talo
la 22.2.19:00 Avec Jorma: Jorma UotinenTampereen Komediateatteri
la 22.2.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 22.2.20:00 Michael MonroeTampere-talo
la 22.2.21:00 Tomi Haustola Stand up-show: The SUURI keikkataltiointi @YO-TaloYo-talo
la 22.2.23:00 DJ Justin CaseIhku Night Club
la 22.2.22:30 A-J KeskinenPaja Bar
la 22.2. 22:00 Johannes Raitjoki Pub Kujakolli
ke 26.2.19:00 Delin Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909
pe 28.2. 21:30 HMH On The Road 2020: Omnium Gatherum, Mors Principium Est Yo-talo
pe 28.2. 22:00 JAGGED EDGED BONE Pub Kujakolli
pe 28.2.22:30 Anniina & Samuli DuoPaja Bar
pe 28.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 28.2.23:00 DJ Justin CaseIhku Night Club
la 29.2.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 29.2.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 29.2.23:00 DJ Justin CaseIhku Night Club
la 29.2.22:30 Anniina & Samuli DuoPaja Bar
la 29.2. 22:00 Darlingbee Pub Kujakolli

MAALISKUU 2020


ti 3.3.19:30 Jazz Club KiviKulttuuriravintola Kivi
ke 4.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
pe 6.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 6.3.22:00 Black Devils feat. Ile Kallio plays HurriganesYo-talo
la 7.3.14:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 7.3.17:00 Kirka-musikaali Hetki LyöYo-talo
la 7.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 7.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 7.3.19:00 Mikko Vaismaa Stand Up ShowKangasala-talo
la 7.3.19:00 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
su 8.3.16:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitusTampereen Komediateatteri
su 8.3.16:00 Unto Mononen, musiikkinäytelmäKangasala-talo
ma 9.3.19:00 Ulla Tapaninen – Lava-ammuntaa VITampere-talo
ti 10.3.19:00 Ulla Tapaninen – Lava-ammuntaa VITampere-talo
ke 11.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
ke 11.3.19:00 Työn alla stand up klubi: Petri Hankonen & VieraatKievari Kahdet Kasvot
ke 11.3.20:00 Mielen taikaa! –mentalismishow: Jenni SofiaKulttuuriravintola Kivi
pe 13.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 13.3.19:00 Avec Jorma: Jorma UotinenTampereen Komediateatteri
pe 13.3.21:00 Kolmas NainenYo-talo
la 14.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 14.3.18:00 Pete Poskiparta – Mentalisti 3.0Tampereen Komediateatteri
la 14.3.19:00 Arimon Stand Up Hovi: Mikko Vaismaa, Sampsa Simpanen, Johanna TohniTampereen Komediateatterin Hovi
ke 18.3.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
to 19.3. – la 21.3. Stand up -festivaali Tomaatteja! Tomaatteja! 2020Solo Sokos Hotel Torni Tampere
pe 20.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 20.3.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 21.3.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 21.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 21.3.18:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
la 21.3.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 21.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 21.3.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 21.3.19:00 Stand up -koomikko Matti PatronenTampereen Komediateatteri
su 22.3.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ma 23.3.19:00 Ulla Tapaninen – Lava-ammuntaa VITampere-talo
ti 24.3.19:00 Ulla Tapaninen – Lava-ammuntaa VITampere-talo
ti 24.3.19:30 Mitä meillä on: Kaj Chydenius ja Puntti ValtonenKulttuuriravintola Kivi
ke 25.3.19:00 Delin Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909
ke 25.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
ke 25.3.19:00 Musta laatikkoTampereen Teatteri, Frenckell-näyttämö
ke 25.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitusTampereen Komediateatteri
ke 25.3.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
to 26.3.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
to 26.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitusTampereen Komediateatteri
pe 27.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 27.3.19:00 Drag-leidit lavallaTampere-talo
pe 27.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
pe 27.3.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
pe 27.3.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
pe 27.3.19:30 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
la 28.3.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
la 28.3.14:30 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
la 28.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 28.3.19:00 Arimon Stand Up Hovi: Heikki Vilja, Tomi Valamies, Arimo MustonenTampereen Komediateatterin Hovi
la 28.3.19:00 Avec Jorma: Jorma UotinenTampereen Komediateatteri
la 28.3.19:00 Notre Damen kellonsoittajaTampereen Teatteri, Päänäyttämö
su 29.3.19:00 Anna Puu: Heartbreak HotelTampere-talo

HUHTIKUU 2020 KEIKAT


to 2.4.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
to 2.4.20:00 Mielen taikaa! –mentalismishow: Jenni SofiaKulttuuriravintola Kivi
pe 3.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 3.4.19:00 Anitta Ahonen: Ylipainovoimaa!Kangasala-talo
la 4.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
su 5.4.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ke 8.4.19:00 Työn alla stand up klubi: Petri Hankonen & VieraatKievari Kahdet Kasvot
pe 10.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 11.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 11.4.19:00 Niko KiveläTampereen Komediateatteri
pe 17.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 17.4.19:00 Kirka-musikaali Hetki LyöYo-talo
la 18.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 18.4.19:00 Arimon Stand Up Hovi: Robert Pettersson, Kaisa Pylkkänen, Arimo MustonenTampereen Komediateatterin Hovi
la 18.4.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
ti 21.4.19:30 Jazz Club KiviKulttuuriravintola Kivi
ke 22.4.20:00 Maalaistyttö ja poikaKulttuuriravintola Kivi
pe 24.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 24.4.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 25.4.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 25.4.19:00 Stand up -koomikko Matti PatronenTampereen Komediateatteri
ti 28.4.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ke 29.4.19:00 Delin Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909
ke 29.4.19:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
to 30.4.19:00 Lasilliset Juicea: Otto KanervaTTT-Klubi

TOUKOKUU 2020 KEIKAT


pe 1.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 2.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
su 3.5.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ke 6.5.20:00 Olavi Virta Ensemble Plays Georg Ots etc.Kulttuuriravintola Kivi
to 7.5.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
pe 8.5.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
pe 8.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 8.5.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 9.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 9.5.19:00 Lasilliset Juicea: Otto KanervaTTT-Klubi
ti 12.5.19:30 Jazz Club KiviKulttuuriravintola Kivi
ke 13.5.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ke 13.5.20:00 Olavi Virta Ensemble Plays Georg Ots etc.Kulttuuriravintola Kivi
to 14.5.20:00 Olavi Virta Ensemble Plays Georg Ots etc.Kulttuuriravintola Kivi
pe 15.5.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
pe 15.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 16.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 16.5.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
ti 19.5.14:00 Syd Barrett – hiljainen ja pieni rock-näytelmäTeatteri Telakka
ke 20.5.19:00 Työn alla stand up klubi: Petri Hankonen & VieraatKievari Kahdet Kasvot
ke 20.5.20:00 Olavi Virta Ensemble Plays Georg Ots etc.Kulttuuriravintola Kivi
pe 22.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 23.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
ti 26.5.20:00 Mielen taikaa! –mentalismishow: Jenni SofiaKulttuuriravintola Kivi
ke 27.5.19:00 Delin Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909
ke 27.5.20:00 Olavi Virta Ensemble Plays Georg Ots etc.Kulttuuriravintola Kivi
pe 29.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 30.5.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor


TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT