TEATTERIT HELSINKI

la 26.10. Valehtelijan peruukki
Kymmenen vuotta sitten KOM-teatterissa sai ensi-iltansa Odotus-esitys, joka oli elämäkerrallinen teos...
la 26.10. Anton Tšehov: Lokki
Kansallisteatterin Pienellä näyttämöllä nähtävä Anton Tšehovin Lokki on ensimmäinen hänen...
la 26.10. Baby Jane
Ooppera Skaalan syksyn uusi kantaesitys Baby Jane perustuu palkitun kirjailija Sofi Oksasen...
la 26.10. Fingerpori – Sarjakuva herää eloon
Sarjakuva herää eloon ja musta huumori kukkii Studio Pasilan Fingerporissa....
10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

TÄLLÄ VIIKOLLA TÄSSÄ KUUSSA ENSI KUUSSA TULEVAT ENSI-ILLAT

LOKAKUU 2019

maanantai 21.10.2019


ma 21.10.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ma 21.10.19:00 GabrielKansallisteatteri
ma 21.10.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
ma 21.10.19:00 Ingmar Bergman: Kohtauksia eräästä avioliitostaKansallisteatteri
ma 21.10.19:00 Kolme sisartaKansallisteatteri
ma 21.10.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ma 21.10.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka

tiistai 22.10.2019


ti 22.10.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ti 22.10.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
ti 22.10.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ti 22.10.19:00 PelleKansallisteatteri
ti 22.10.19:00 Don Quijote – lämminhenkinen komedia ystävyydestä ja idealismistaTeatteri Avoimet ovet
ti 22.10. 19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
ti 22.10.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ti 22.10.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ti 22.10.19:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ti 22.10.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
ti 22.10.19:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri
ti 22.10.19:00 Yksinäisten kaupunkiKapsäkki

keskiviikko 23.10.2019


ke 23.10.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ke 23.10.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ke 23.10.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
ke 23.10.19:00 Baby JaneAleksanterin teatteri
ke 23.10.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 23.10.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
ke 23.10.19:00 Kissani Jugoslavia – Erään perheen taruKansallisteatteri
ke 23.10.19:00 Luksusmuijat 2Koko Teatteri
ke 23.10.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 23.10.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ke 23.10.19:00 Syleily – Puolitotuuksia pimeässäTeatteri Jurkka
ke 23.10.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ke 23.10.19:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri
ke 23.10.19:00 Yksinäisten kaupunkiKapsäkki

torstai 24.10.2019


to 24.10.12:00 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
to 24.10.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
to 24.10.19:00 Baby JaneAleksanterin teatteri
to 24.10.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
to 24.10.19:00 PelleKansallisteatteri
to 24.10.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 24.10.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
to 24.10.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
to 24.10.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
to 24.10.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 24.10.19:00 Yksinäisten kaupunkiKapsäkki

perjantai 25.10.2019


pe 25.10.14:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet
pe 25.10.18:30 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
pe 25.10.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
pe 25.10.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
pe 25.10.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
pe 25.10.19:00 Baby JaneAleksanterin teatteri
pe 25.10.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
pe 25.10.19:00 Duncan Macmillan: Kaikki hienot jutut Kansallisteatteri
pe 25.10.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
pe 25.10.19:00 Luksusmuijat 2Koko Teatteri
pe 25.10.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
pe 25.10.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
pe 25.10.19:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
pe 25.10.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
pe 25.10.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
pe 25.10.19:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri

lauantai 26.10.2019


la 26.10.10:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 26.10.11:00 Hölmölän jouluKansallisteatteri
la 26.10.13:00 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
la 26.10.13:00 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
la 26.10.13:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 26.10.13:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 26.10.13:00 PelleKansallisteatteri
la 26.10.14:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
la 26.10.14:00 Maailman ympäri 80 päivässäKapsäkki
la 26.10.14:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 26.10.15:00 PuhdistusTeatteri Jurkka
la 26.10.15:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri
la 26.10.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
la 26.10.19:00 Baby JaneAleksanterin teatteri
la 26.10.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 26.10.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
la 26.10.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
la 26.10.19:00 Kissani Jugoslavia – Erään perheen taruKansallisteatteri
la 26.10.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
la 26.10.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
la 26.10.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
la 26.10.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet

sunnuntai 27.10.2019


su 27.10.12:00 Red Nose Company: Keisarin uudet vaatteetAleksanterin teatteri
su 27.10.14:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
su 27.10.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri

maanantai 28.10.2019


ma 28.10.19:00 Fingerpori – Sarjakuva herää eloonHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ma 28.10.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ma 28.10.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ma 28.10.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö

tiistai 29.10.2019


ti 29.10.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ti 29.10.19:00 Anton Tsehov: LokkiKansallisteatteri
ti 29.10.19:00 Ihmisen ääniKansallisteatteri
ti 29.10.19:00 Kiviä taskussa – KomediasuosikkiHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ti 29.10.19:00 PelleKansallisteatteri
ti 29.10.19:00 Sapiens Kansallisteatteri
ti 29.10.19:00 Mies joka rakasti järjestystäHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ti 29.10.19:00 Okko Leo: Onnellisten saari - Kaupunginosakomedia radikalisoitumisestaRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ti 29.10.19:00 Pienet ketut – Suurten tunteiden jännitysnäytelmäHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ti 29.10.19:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri
ti 29.10.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka

keskiviikko 30.10.2019


ke 30.10.13:00 Yhdestoista hetkiKansallisteatteri
ke 30.10.14:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
ke 30.10.18:30 Maailman ympäri 80 päivässäKapsäkki
ke 30.10.18:30 Mauri Kunnas: Koiramäen Suomen historiaKansallisteatteri
ke 30.10.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
ke 30.10.19:00 Anna-Mari Karvonen: AsennotQ-Teatteri
ke 30.10.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
ke 30.10.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka
ke 30.10.19:00 Duncan Macmillan: Kaikki hienot jutut Kansallisteatteri
ke 30.10.19:00 Kiviä taskussa – KomediasuosikkiHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
ke 30.10.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
ke 30.10.19:00 Leonard Cohen suomeksiTeatteri Avoimet ovet
ke 30.10.19:00 Luksusmuijat 2Koko Teatteri
ke 30.10.19:00 Mielensäpahoittajan miniäAleksanterin teatteri
ke 30.10.19:00 RiistapolkuHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
ke 30.10.19:00 RuusuruoskaTeatteri Takomo
ke 30.10.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
ke 30.10.19:00 Valehtelijan peruukkiKOM-Teatteri

torstai 31.10.2019


to 31.10.18:30 Pieni merenneitoHelsingin Kaupunginteatteri, Suuri näyttämö
to 31.10.19:00 Clément Michel: Kolmen kimppaHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
to 31.10.19:00 Ingmar Bergman: Kohtauksia eräästä avioliitostaKansallisteatteri
to 31.10.19:00 Kolme sisartaKansallisteatteri
to 31.10.19:00 Lava-ammuntaa VIRyhmäteatteri, Helsinginkadun näyttämö
to 31.10.19:00 Invictus - voittamatonAlakulttuurikeskus Loukko
to 31.10.19:00 Mielensäpahoittajan miniäAleksanterin teatteri
to 31.10.19:00 Rosa Liksom - Susanna Airaksinen: EverstinnaHelsingin Kaupunginteatteri, Pieni näyttämö
to 31.10.19:00 Täydellinen lauantaiHelsingin Kaupunginteatterin Arena-näyttämö
to 31.10.19:00 RiivaajatTeatteri Jurkka
to 31.10.19:00 VillahousuhäpeäTeatteri Avoimet ovet