
[TAPAHTUMA MENNYT]
TEE UUSI TAPAHTUMAHAKU
Pianisti Esa Ylösen ensimmäisessä jatkotutkintokonsertissa kuullaan harvinaisia virolahtelaissäveltäjä Uuno Klamin nuoruudenajan pianosävellyksiä ja kamarimusiikkia.
Tapahtumat > Klassinen
SIBA: Esa Ylönen – Klamilasta pääkaupunkiin
la 17.12.15:00
Hintaluokka: Useita lipunhintoja Ticketmaster.fi
Tapahtumapaikka
Musiikkitalo
Mannerheimintie 13 A
Helsinki
MUISTA VARATA PÖYTÄ! Ethän missaa parasta ravintolaa tapahtumapaikalla tai sen läheisyydessä.
Liput Musiikkitalon tapahtumiin
Lisää Musiikkitalon tapahtumia
Ravintolat Musiikkitalon läheisyydessä
Musiikkitalon läheisyydessä on useita hyviä ravintoloita sekä Kampissa että Töölössä. Suosittelemme Töölön ravintolatarjontaa, josta löytyy enemmän persoonallisia kortteliravintoloita.
+ Näytä ravintoloita Musiikkitalon lähellä Quandoo.fi
Más on tapaksien napsintaa, grillin tirinää ja yhdessä illastusta ilman kiirettä mihinkään
Musiikkitalo on konserttikeskus ja kohtauspaikka Helsingin keskustassa. Kulttuuritalo täytti syyskuussa 2021 kymmenen vuotta. Vilkkaimman kauden aikana, syyskuusta toukokuuhun Musiikkitalossa järjestetään noin 70-100 konserttia tai muuta tapahtumaa kuukaudessa. Akustiselle musiikille suunnitellun Konserttisalin lisäksi talossa on viisi pienempää salia, joilla kaikilla on erilainen käyttötarkoitus ja erilainen, tarkoituksenmukainen akustiikka.
Musiikkitalo KOHOKOHTIA
1 2 3 >Klassiset musiikkitapahtumat: ooppera, operetti, klassinen musiikki…