KEIKAT HELSINKI | Tulevat

KEIKAT TULOSSA

ma 27.1.09:00-21:00 Claudio M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 27.1.18:45 Hurma M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 27.1. Meritanssit Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden OrkesteriSilja Serenade / Silja Symphony
ma 27.1.19:00 John Scofield (USA)Koko Jazz
ma 27.1.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 28.1.20:00 Jaimie Branch 'Fly or Die' (US)G Livelab
ti 28.1.09:00-21:00 Claudio M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 28.1.20:00 PJK-KLUBI: PMMP-TRIBUUTTI, X-FLIES JA EL-SEIKKI BANDBar Loose
TI 28.1.20:30 ROOTS TUESDAY WITH VILLE "LEFTY" LEPPÄNENStoryville Jazzklubi
ti 28.1.09:15 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 28.1.15:30 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
TI 28.1.18:00 TUESDAY NIGHT HOP – ELEGANZA BAND On The Rocks
ti 28.1.18:45 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 28.1.Susanna Heikki Viking Gabriella/Mariella
ke 29.1.Marita Taavitsainen Viking XPRS
ke 29.1. 20:00 Brian & Helvetin Peruna, Keidas ja RoketsLepakkomies
KE 29.1.20:00 WILKO JOHNSON (UK)Tavastia-klubi
ke 29.1.09:15 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 29.1.15:30 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 29.1.18:45 Sami Pitkämö Duo M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 29.1.18:45 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 29.1.20:30 TRIBUTE TO RAT PACK: NAT NEWBORN TRIOStoryville Jazzklubi
ke 29.1.0:00 HENRI FLAME, ROSECRAFT, ENTER RANABar Loose
ke 29.1.09:00-21:00 Claudio M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 29.1.KASKELOTTI RECORDS GAALA 2020 On The Rocks
ke 29.1.20:00 An Evening with Ryley Walker (US)G Livelab
ke 29.1.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 29.1.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 29.1.Ruokalaklubi: Ville Leinonen (live); DJ Arwi Lind Siltanen
ke 29.1. Chico MuyoAussie Bar
to 30.1.21:00 UNIVERSE, IVB Semifinal
to 30.1.20:00 Timo Lassy & Teppo MäkynenG Livelab
to 30.1.21:00 Marko Haavisto & Vaeltava VitsausJuttutupa
TO 30.1.MATTI JOHANNES KOIVUN USKOMATON FOLKTRIO On The Rocks
to 30.1.09:00-21:00 Claudio M/S Finlandia, Eckerö Line
TO 30.1.20:30 DIXIE CLUB: TBAStoryville Jazzklubi
to 30.1.09:15 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
to 30.1.12:15 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
to 30.1.15:30 Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
to 30.1.19:30 What's New Pussycat - Vallu Lukka goes Tom Jones M/S Finlandia, Eckerö Line
to 30.1.19:00 Tykitys Night w/ Nightstryke, Terror Cross & Borley RectoryLepakkomies
to 30.1.21:00 THE MAYFLY SCHEME, AARO PELTOSEN MIELIKUVITUSYHTYE, SATU LIIBar Loose
to 30.1.Bensa-aseman disko: DJ:t Fedja & Miro-Benjamin Siltanen
to 30.1.Kalevauva.fi Viking Gabriella/Mariella
to 30.1.Marita Taavitsainen Viking XPRS
pe 31.1.21:00 KAAOSKLUBI: CRIMSON SUN, AWAKE AGAIN, KEOMABar Loose
pe 31.1.21:00 Overdose Support, Snuff Rider, Toxic BoyzLepakkomies
pe 31.1.10:15 Rock & Roll Sensation M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 31.1.16:30 Rock & Roll Sensation M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 31.1.18:45 Rock & Roll Sensation M/S Finlandia, Eckerö Line
PE 31.1.HELSINKI MUST BE DESTROYED! On The Rocks
pe 31.1.Daze , DJ Sash Viking Gabriella/Mariella
pe 31.1.21:00 SORRY BABE, BAMBI L, OONA WALL Semifinal
PE 31.1.22:00 TRICKBAG (SWE)Storyville Jazzklubi
PE 31.1.20:00 LASTEN HAUTAUSMAATavastia-klubi
pe 31.1.09:00-21:00 Claudio M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 31.1.19:00 Club act!one: Jaakko Saariluoma, Heli Sutela, Iikka kivi, Tommi MujunenPressa
pe 31.1.23:45 ROCKCIRCUS SIPOLAIhku Helsinki
pe 31.1.23:00 DJ JUSTIN CASEIhku Helsinki
pe 31.1. 22:00 APOLLO FRIDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
pe 31.1. 22:00 DJ WillyAussie Bar
la 1.2. 22:00 APOLLO SATURDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
la 1.2.23:00 DJ Justin CaseIhku Helsinki
la 1.2.21:00 THE PISTONES, HUNTERSBar Loose
la 1.2.19:00 Club act!one: Jaakko Saariluoma, Ursula Herlin, Heikki Vilja, Jape GrönroosPressa
la 1.2. 19:00 ROBERT GORDON (USA) & DARREL HIGHAM (UK)Savoy-teatteri
la 1.2.21:00 Sekasorto, Holmes, Kiljumekanismi, Feral Chaos in LepakkomiesLepakkomies
LA 1.2.HELSINKI MUST BE DESTROYED! On The Rocks
la 1.2.21:00 ENTÄS PELTONEN? Semifinal
la 1.2.10:15 Rock & Roll Sensation M/S Finlandia, Eckerö Line
la 1.2.16:30 Rock & Roll Sensation M/S Finlandia, Eckerö Line
la 1.2.18:45 Rock & Roll Sensation M/S Finlandia, Eckerö Line
LA 1.2.DJ SOTOFETT Kaiku
LA 1.2.21:00 YOUNGHEARTEDTavastia-klubi
LA 1.2.23:30 tavastian lauantaidiskoTavastia-klubi
SU 2.2.19:00 NEW MODEL ARMY (UK) - 40TH ANNIVERSARY YEARTavastia-klubi
su 2.2.09:30 Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer M/S Finlandia, Eckerö Line
su 2.2.12:30 Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer M/S Finlandia, Eckerö Line
su 2.2.19:00 Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 3.2. Meritanssit: Lasse Hoikka & SouvaritSilja Serenade / Silja Symphony
ma 3.2.17:00 Maanantaimatinea: A. Takalo & Selma SavolainenKoko Jazz
ma 3.2.19:00 Lion – The Weird And Magical Abracadabra Circus ShowKansallisteatteri
ma 3.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 3.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 3.2.18:45 Taikakuu M/S Finlandia, Eckerö Line
ma 3.2.Reeta & Lumo Viking Gabriella/Mariella
ti 4.2.Tommi Soidinmäki Viking Gabriella/Mariella
ti 4.2.09:15 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 4.2.15:30 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 4.2.18:45 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 4.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
TI 4.2.20:00 SARAH KLANG (SWE)Tavastia-klubi
TI 4.2.19:00 TUESDAY NIGHT HOP On The Rocks
ti 4.2.19:00 Lion – The Weird And Magical Abracadabra Circus ShowKansallisteatteri
ke 5.2.21:00 MUSTA HUONE, BAD SAUNA, KOLIBREBar Loose
ke 5.2.19:00 Lavaklubi Stand UpKansallisteatterin Lavaklubi
ke 5.2.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 5.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
KE 5.2.19:00 TWIN TEMPLE (USA), HEXVESSELTavastia-klubi
ke 5.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 5.2.09:15 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 5.2.15:30 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 5.2.18:45 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
KE 5.2. BOB WAYNE (US) On The Rocks
ke 5.2.Heidi Pakarinen Viking XPRS
to 6.2.Heidi Pakarinen Viking XPRS
to 6.2.Maija Vilkkumaa Viking Gabriella/Mariella
to 6.2. 19:00 SAAMELAISTEN KANSALLISPÄIVÄ: TORGEIR VASSVIK & ELLE MÁRJÁ EIRASavoy-teatteri
to 6.2. 19:00 SAVOY WORLD -SARJALIPPUSavoy-teatteri
TO 6.2.SILMIEN TAKANA: TOMMI LÄNTINEN – RAKKAUS On The Rocks
to 6.2.21:00 JUSSI SYREN AND THE GROUNDBREAKERSBar Loose
to 6.2.09:15 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
to 6.2.12:15 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
to 6.2.15:30 Soundwaves M/S Finlandia, Eckerö Line
to 6.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
to 6.2.19:00 Saamelaisten kansallipäivä: Elle Márjá Eira, VassvikSavoy-teatteri
to 6.2.21:00 KERONSUO, RADIO83 Semifinal
pe 7.2. 20:00 Moran Magal Feat Susivainaa 'Under Your Bed' - HelsinkiLepakkomies
pe 7.2.21:00 PARSLEY INN, SERIAL HUMPERS, VOICE CRACK Semifinal
PE 7.2.20:00 PINTANDWEFALL + HENNA EMILIA & HOUREET On The Rocks
PE 7.2.23:00 K-30 CLUB: 90S PARTY On The Rocks
pe 7.2.19:00 Club act!one: Ali Jahangiri, Jukka Lindström, André Wickström, Aurora VasamaPressa
pe 7.2.19:00 Timo Tuominen: Brel Final SpécialKansallisteatteri
pe 7.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 7.2.10:15 Phil Harmonic Band M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 7.2.16:30 Phil Harmonic Band M/S Finlandia, Eckerö Line
pe 7.2.18:45 Phil Harmonic Band M/S Finlandia, Eckerö Line
PE 7.2.MOZHGAN & SOLAR Kaiku
pe 7.2.21:30 MARITTA KUULA, FOX CONFESSIONSBar Loose
pe 7.2.23:00 DJ IMADIhku Helsinki
pe 7.2. 22:00 APOLLO FRIDAY: CALLES KOMPBANDApollo Live Club
la 8.2. 22:00 APOLLO SATURDAY: CALLES KOMPBANDApollo Live Club
la 8.2.23:00 DJ IMADIhku Helsinki
la 8.2.21:00 8-BITS HIGH, OJJ & THE KOLMASBar Loose
LA 8.2.23:30 tavastian lauantaidiskoTavastia-klubi
la 8.2.23:00 SATURDAY NIGHT FEVER BY DJ JIMI HENRIK 23-4.30Bar Loose
LA 8.2.19:00 TIISUTavastia-klubi
LA 8.2.JAYDA G Kaiku
la 8.2.10:15 Phil Harmonic Band M/S Finlandia, Eckerö Line
la 8.2.16:30 Phil Harmonic Band M/S Finlandia, Eckerö Line
la 8.2.18:45 Phil Harmonic Band M/S Finlandia, Eckerö Line
la 8.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
LA 8.2.METAL DE FACTO LEVYJULKKARIT, SILVER BULLET On The Rocks
la 8.2. 19:00 ESPERANZA FERNÁNDEZ, FLAMENCON ÄÄNISavoy-teatteri
la 8.2.19:00 Helsingin Flamencofestivaali: Esperanza Fernández, Flamencon ääniSavoy-teatteri
la 8.2.22:00 Club act!one: Jukka Lindström, Aatu Raitala, Kaisa Pylkkänen, Eero CorsoPressa
la 8.2.CatCat Viking XPRS
su 9.2.19:00 Tindersticks (UK)Savoy-teatteri
su 9.2. 19:00 TINDERSTICKS (UK)Savoy-teatteri
su 9.2.09:00-21:00 Matti Oksa M/S Finlandia, Eckerö Line
su 9.2. Meritanssit: Kalle Jussila & Quattro, Meritanssit: Quattro Silja Europa
ma 10.2.19:00 FiBO-klubi: RakkausG Livelab
ma 10.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 10.2.FBI Beat Viking Gabriella/Mariella
ma 10.2.Meritanssit: Kalle Jussila & Quattro, Meritanssit: Quattro Silja Europa
ti 11.2. Club55: Elokuvamusiikin lumous, Club55: Royal FeelGood Silja Europa
ti 11.2.21:00 PASI JA ANSSIIhku Helsinki
ti 11.2.23:00 DJ JUSTIN CASEIhku Helsinki
ti 11.2.12:00 UMO Helsinki Jazz Orchestra feat. Kasperi SarikoskiSavoy-teatteri
ti 11.2.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ti 11.2.20:00 PJK-KLUBI: TEN LOVE SONGS, THE BEATLES -TRIBUUTTI, EURON FUUSTOBar Loose
TI 11.2.TAKIDA (SWE) On The Rocks
ti 11.2. 12:00 UMO HELSINKI JAZZ ORCHESTRA FEAT. KASPERI SARIKOSKISavoy-teatteri
ti 11.2.Johannes Vatjus ja Pirita Niemenmaa Viking Gabriella/Mariella
ke 12.2. 19:00 SIMPLY THE BESTSavoy-teatteri
KE 12.2.20:00 DANIEL NORGREN (SWE)Tavastia-klubi
KE 12.2.20:00 TEPPO MÄKYNEN - 3TMTavastia-klubi
KE 12.2.MONUMENTS (UK), HEART OF A COWARD (UK) On The Rocks
ke 12.2.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ke 12.2.19:00 LaululavaklubiKansallisteatterin Lavaklubi
ke 12.2.19:00 Simply the BestSavoy-teatteri
ke 12.2.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 12.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 12.2.Charles Plogman Viking XPRS
ke 12.2.Iskelmäkeskiviikko: Petri Hervanto & Royal FeelGood , Iskelmäkeskiviikko: Ressu Redford, Iskelmäkeskiviikko: Royal FeelGood Silja Europa
to 13.2.Charles Plogman Viking XPRS
to 13.2.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
to 13.2.19:00 Simply the BestSavoy-teatteri
to 13.2.20:00 UMO Helsinki Jazz Orchestra feat. Kasperi SarikoskiG Livelab
to 13.2. 21:00 Sturle Dagsland (NO) + TBALepakkomies
to 13.2. 19:00 SIMPLY THE BESTSavoy-teatteri
to 13.2.21:00 MAJESTIES, REFUGEES, RONY MORGAN Semifinal
pe 14.2.23:00 A-MASSIVEIhku Helsinki
pe 14.2.21:30 BLOCK OF FLATS Semifinal
PE 14.2.NYRKKITAPPELU LEVYJULKKARIT, LAPSUUS, RIPITORI OD On The Rocks
PE 14.2.20:00 3TEETH (USA)Tavastia-klubi
pe 14.2.19:00 Club act!one: Riku Suokas, Tommi Mujunen, Anna Rimpelä, Tomi WalamiesPressa
pe 14.2. 22:00 APOLLO FRIDAY: STHLM JUKEBOXApollo Live Club
pe 14.2.Bilebändi: Joku Paikallinen Bändi Silja Europa
la 15.2.Bilebändi: Joku Paikallinen Bändi Silja Europa
la 15.2. 22:00 APOLLO SATURDAY: STHLM JUKEBOXApollo Live Club
la 15.2. 20:00 UF: Foreseen, Corrosion, Armless Children, Sonic Poison & HiusLepakkomies
la 15.2.21:00 TOMMI LIIMATTA & HERTTOMIEHET Semifinal
la 15.2.13:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
la 15.2.19:00 Royal RepublicTavastia-klubi
la 15.2.22:00 Club act!one: Riku Suokas, Johanna Tohni, Mikko Vaismaa, Mikko KauppinenPressa
LA 15.2.19:00 ROYAL REPUBLIC (SWE)Tavastia-klubi
la 15.2. 15:00 MAAGIKOT-KIERTUESavoy-teatteri
la 15.2. 19:00 MAAGIKOT-KIERTUESavoy-teatteri
LA 15.2.NIGHT OF THE POWER BALLADS 2020 On The Rocks
su 16.2. BenjaminSilja Serenade / Silja Symphony
su 16.2.Meritanssit: Reeta & Lumo Silja Europa
ma 17.2.Meritanssit: Reeta & Lumo Silja Europa
ma 17.2. Live@Promenade: VesalaSilja Serenade / Silja Symphony
ma 17.2.18:00 Anna Sofia Tuominen & Kaj Chydenius: Eläinten ystäväKOM-Aula
ma 17.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 17.2.Ilta Viking Gabriella/Mariella
TI 18.2.19:00 ALCEST (FRA), BIRDS IN ROW (FRA), KAELAN MIKLA (ISL)Tavastia-klubi
ti 18.2.ABREU Viking Gabriella/Mariella
ti 18.2.Meritanssit: Jyrki Nurminen & Sävel Silja Europa
ke 19.2.Tähtiesiintyjä: Benjamin, Meritanssit: Jyrki Nurminen & Sävel Silja Europa
ke 19.2.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 19.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 19.2.Evelina Viking Gabriella/Mariella
ke 19.2.Anneli Mattila Viking XPRS
to 20.2.Anneli Mattila Viking XPRS
to 20.2. Reino NordinSilja Serenade / Silja Symphony
to 20.2.Ellinoora Viking Gabriella/Mariella
to 20.2.Bilebändi: Phil Harmonic Band Silja Europa
pe 21.2.Bilebändi: Phil Harmonic Band Silja Europa
pe 21.2. 19:00 TALJANKA 45V JUHLAKONSERTTISavoy-teatteri
PE 21.2.20:00 ASA & BANDTavastia-klubi
pe 21.2.19:00 Club act!one: Ali Jahangiri, Mikko Vaismaa, Jussi Simola, Helena PöllänenPressa
pe 21.2.23:00 A-MASSIVE Ihku Helsinki
pe 21.2. 22:00 APOLLO FRIDAY: DUOJAGApollo Live Club
la 22.2. 22:00 APOLLO SATURDAY: DUOJAGApollo Live Club
la 22.2.19:00 Club act!one: Heli Sutela, Tommi Tuominen, Lasse Oikarinen, Jack BjörklundPressa
LA 22.2.19.00 URSUS FACTORY, SEPIKKATavastia-klubi
la22.2.Bilebändi: Phil Harmonic Band Silja Europa
su 23.2.Tähtiesiintyjä: Cledos, Meritanssit: Benjamin Enroth & Tiimalasi, Meritanssit: Tiimalasi Silja Europa
su 23.2.Ilta Viking Gabriella/Mariella
SU 23.2.20:00 I PREVAIL (USA) – THE TRAUMA TOURTavastia-klubi
su 23.2. Live@Promenade: EvelinaSilja Serenade / Silja Symphony
ma 24.2.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 24.2.Meritanssit: Benjamin Enroth & Tiimalasi, Meritanssit: Tiimalasi Silja Europa
ti 25.2.Meritanssit: Benjamin Enroth & Tiimalasi, Meritanssit: Tiimalasi Silja Europa
ti 25.2.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ke 26.2.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 26.2.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
KE 26.2.20:00 SWALLOW THE SUN - 20 YEARS OF GLOOM, BEAUTY AND DESPAIRTavastia-klubi
ke 26.2.Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen Viking XPRS
ke 26.2.Meritanssit: Benjamin Enroth & Tiimalasi, Meritanssit: Tiimalasi Silja Europa
to 27.2.Tähtiesiintyjä: Roope Salminen & Koirat, Bilebändi: Illansuu Silja Europa
to 27.2.Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen Viking XPRS
TO 27.2.20:00 URSUS FACTORY, LUUKAS OJATavastia-klubi
to 27.2.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 27.2.19:00 Nervosa (BRA) + TyranttiSuvilahti TBA
pe 28.2.19:00 Wigwam Experience – Kebnekajse (Swe)Savoy-teatteri
PE 28.2.20:00 MAUSTETYTÖTTavastia-klubi
pe 28.2. 19:00 WIGWAM EXPERIENCE - KEBNEKAJSE (SWE)Savoy-teatteri
pe 28.2. 22:00 APOLLO FRIDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
pe 28.2.Bilebändi: Illansuu Silja Europa
la 29.2. 22:00 APOLLO SATURDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
la 29.2. 19:00 MUSTA LAMMASSavoy-teatteri
LA 29.2.19:00 MOKOMATavastia-klubi
la 29.2.18:30 Stand up – Läpimurtokiertue: Ursula Herlin, Lasse Oikarinen, Ray Zambino ja Eero CorsoRavintola Ukko-Munkki
la 29.2.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
la 29.2.19:00 Musta lammasSavoy-teatteri
la 29.2.21:00 Lavaklubin OmatuntoklubiKansallisteatterin Lavaklubi
su 1.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
SU 1.3.OBSCURA (DE), GOD DETHRONED (NL), THULCANDRA (DE), FRACTAL UNIVERSE (FR) ( / )Tavastia-klubi
ma 2.3.18:00 Jonnakaisa Risto, Juha Ekola & Kaj Chydenius: K niin kuin KajKOM-Aula
ma 2.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ma 2.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 3.3.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ti 3.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
TI 3.3.20:00 POUYA (USA)Tavastia-klubi
ti 3.3. 18:00 MALTTI JA VALTTI SEKÄ HELSINGIN POLIISISOITTOKUNTA SUURESSA AARREJAHDISSASavoy-teatteri
ke 4.3. 19:00 ELENA VOROBEI. BENEFIS.Savoy-teatteri
KE 4.3.20:00 HÄLLAS (SWE)Tavastia-klubi
ke 4.3.19:00 Diandran ja Pepe Willberg – Romanttinen iltaAleksanterin teatteri
ke 4.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ke 4.3.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 4.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 4.3.Jyrki Nurminen Viking XPRS
to 5.3.Jyrki Nurminen Viking XPRS
to 5.3.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
to 5.3.19:00 Lavaklubi Stand UpKansallisteatterin Lavaklubi
to 5.3.19:00 Savoy JAZZFest: Richard Bona with Alfredo Rodriguez & Pedrito MartinezSavoy-teatteri
to 5.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
TO 5.3.20:00 EIVØR (FRO)Tavastia-klubi
to 5.3. 19:00 SAVOY JAZZFEST 5.-8.3.2020Savoy-teatteri
to 5.3. 19:00 RICHARD BONA WITH ALFREDO RODRIGUEZ & PEDRITO MARTINEZSavoy-teatteri
pe 6.3. 19:00 SAVOY JAZZFEST 6.-7.3.2020Savoy-teatteri
pe 6.3. 19:00 JOYCE MORENO & UMO HELSINKI / TOM HARRELLSavoy-teatteri
PE 6.3.21:00 OLAVI UUSIVIRTATavastia-klubi
pe 6.3.19:00 Dave Lindholm (soolo)Suvilahti TBA
pe 6.3.19:00 Savoy JAZZFest: Joyce Moreno & UMO Helsinki, Tom HarrellSavoy-teatteri
pe 6.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
pe 6.3. 22:00 APOLLO FRIDAY: VI3Apollo Live Club
la 7.3. 22:00 APOLLO SATURDAY: VI3Apollo Live Club
la 7.3.19:00 Club act!one: Pete Kosonen, James MacDonald, Jape Grönroos, Johanna TohniPressa
la 7.3.19:00 Savoy JAZZFest: Adam Ben Ezra, Ricky-Tick Big Band & Elena PinderhughesSavoy-teatteri
la 7.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
LA 7.3.21:00 OLAVI UUSIVIRTATavastia-klubi
la 7.3. 19:00 ADAM BEN EZRA / RICKY-TICK BIG BAND & ELENA PINDERHUGHESSavoy-teatteri
la 7.3.Muska Viking XPRS
su 8.3. 15:00 JOHANNA FÖRSTI: A SONG TO SINGSavoy-teatteri
su 8.3.15:00 Savoy JAZZFest: Johanna Försti - A Song to SingSavoy-teatteri
su 8.3.16:00 Luolamies: Martti SuosaloAleksanterin teatteri
su 8.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ma 9.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ma 9.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 10.3. 12:00 UMO HELSINKI JAZZ ORCHESTRA: OVERCAST - THE MUSIC OF ED PARTYKASavoy-teatteri
ti 10.3.12:00 Lounaskonsertti: UMO Helsinki: Overcast w/ Ed PartykaSavoy-teatteri
ti 10.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ke 11.3.19:00 LaululavaklubiKansallisteatterin Lavaklubi
ke 11.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ke 11.3.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 11.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 11.3.Hurma Viking XPRS
to 12.3.Hurma Viking XPRS
TO 12.3.20:00 PRINCESS NOKIA (USA), TKAY MAIDZA (AUS)Tavastia-klubi
to 12.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
pe 13.3.19:00 Club act!one: Riku Sottinen, André Wickström, Lasse Oikarinen, Tomi WalamiesPressa
pe 13.3.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
pe 13.3.19:00 Rajaton KevätSavoy-teatteri
pe 13.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
pe 13.3. 19:00 RAJATON KEVÄTSavoy-teatteri
pe 13.3. 22:00 APOLLO FRIDAY: BAND OF FIVEApollo Live Club
la 14.3.APOLLO SATURDAY: BAND OF FIVEApollo Live Club
la 14.3. 18:00 JARMON SAARELLA 50 V.Savoy-teatteri
LA 14.3.19:00 HERRA YLPPÖ & EXTavastia-klubi
SU 15.3.19:00 IAMDDBTavastia-klubi
la 14.3.13:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
la 14.3.18:00 Jarmon saarella 50 vSavoy-teatteri
la 14.3.19:00 Club act!one: Tommi Ylimäinen, Illusia Sarvas, Rich Lyons, Aatu RaitalaPressa
la 14.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
su 15.3.19:00 Anna Puu: Heartbreak HotelSavoy-teatteri
su 15.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
su 15.3. 18:00 ANNA PUU: HEARTBREAK HOTELSavoy-teatteri
MA 16.3.20:00 ASTRID S (NOR)Tavastia-klubi
ma 16.3.18:00 OonaKOM-Aula
ma 16.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ma 16.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 17.3.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ti 17.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ke 18.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ke 18.3.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 18.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 18.3.Marion Viking XPRS
to 19.3.Marion Viking XPRS
to 19.3.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
to 19.3.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 19.3.19:00 We Jazz: Kenny Barron & Dave Holland Trio (US) + Ville HerralaSavoy-teatteri
to 19.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
to 19.3. 19:00 KENNY BARRON & DAVE HOLLAND TRIOSavoy-teatteri
pe 20.3. 19:00 BARBARA HENDRICKS & HER BLUES BAND: THE ROAD TO FREEDOMSavoy-teatteri
pe 20.3.19:00 Barbara Hendricks: The Road to FreedomSavoy-teatteri
pe 20.3.19:00 Pate Mustajärvi – Teatterin kummitus IIAleksanterin teatteri
pe 20.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
pe 20.3. 22:00 APOLLO FRIDAY: DE SOTOSApollo Live Club
la 21.3. 22:00 APOLLO SATURDAY: DE SOTOSApollo Live Club
la 21.3.15:00 Barbara Hendricks: The Road to FreedomSavoy-teatteri
la 21.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
la 21.3.21:00 Lavaklubin OmatuntoklubiKansallisteatterin Lavaklubi
la 21.3.22:00 Club act!one: Riku Sottinen, Jape Grönroos, Aki Puolakka, Antti AkonniemiPressa
la 21.3. 15:00 BARBARA HENDRICKS & HER BLUES BAND: THE ROAD TO FREEDOMSavoy-teatteri
la 21.3.Paula Koivuniemi Viking XPRS
su 22.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ma 23.3.18:00 Vuokko Hovatta KolmisinKOM-Aula
ma 23.3.19:00 Katja Lundén Company UniversoAleksanterin teatteri
ma 23.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ma 23.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ma 23.3. 13:00 OTHELLO - SHAKESPEARESavoy-teatteri
ma 23.3. 19:00 OTHELLO - SHAKESPEARESavoy-teatteri
ti 24.3.19:00 Katja Lundén Company UniversoAleksanterin teatteri
ti 24.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ke 25.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ke 25.3.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 25.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 25.3.Eino Grön Viking XPRS
to 26.3.Eino Grön Viking XPRS
to 26.3. 19:00 NITS "KNOT" KIERTUESavoy-teatteri
to 26.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
pe 27.3.19:00 Great Voices #1: China Moses (US) feat. UMO HelsinkiSavoy-teatteri
pe 27.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
pe 27.3. 19:00 THE GREAT VOICES: YHTEISLIPPUSavoy-teatteri
pe 27.3. 19:00 CHINA MOSES (US) FEAT. UMO HELSINKISavoy-teatteri
pe 27.3. 22:00 APOLLO FRIDAY: JOY THE COVERBANDApollo Live Club
la 28.3. 22:00 APOLLO SATURDAY: JOY THE COVERBANDApollo Live Club
la 28.3. 19:00 PHILIP GLASS ENSEMBLE: MUSIC IN EIGHT PARTSSavoy-teatteri
la 28.3.13:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
la 28.3.19:00 Club act!one: Ida Grönlund, Robert Petterson, Helena Pöllänen, Jack BjörklundPressa
la 28.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
su 29.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
su 29.3. 12:00 LORNA BYRNE - RAKKAUDEN VOIMASavoy-teatteri
su 29.2.Eini Viking XPRS
ma 30.3. 17:00 LORNA BYRNE - RAKKAUDEN VOIMASavoy-teatteri
ma 30.3.18:00 Liila JokelinKOM-Aula
ma 30.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
ma 30.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 31.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ti 31.3. 12:00 UMO HELSINKI JAZZ ORCHESTRA PLAYS FRANK ZAPPASavoy-teatteri
ke 1.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 1.4.Mikko Mäkeläinen Viking XPRS
to 2.4.Mikko Mäkeläinen Viking XPRS
to 2.4. 19:00 JUICE ORIGINALS FEAT. RIKU NIEMINENSavoy-teatteri
pe 3.4. 19:00 SAVOY WORLD: LA DAME BLANCHESavoy-teatteri
pe 3.4. 22:00 APOLLO FRIDAY: TRR TRR TRRApollo Live Club
la 4.4. 22:00 APOLLO SATURDAY: TRR TRR TRRApollo Live Club
la 4.4. 14:00 KREIVITÄR MARIZA -OPERETTISavoy-teatteri
la 4.4.22:00 Club act!one: Tommi Mujunen, Paul Westlake, Kaisa Pylkkänen, Matti PaalanenPressa
su 5.4. 16:00 TUBETOUR 2020Savoy-teatteri
ma 6.4.18:00 Antti AutioKOM-Aula
ma 6.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 7.4. 18:00 MAARET KALLIO - VOIMANA TOIVO K-16Savoy-teatteri
ke 8.4. 19:00 ROMANIEN KANSALLISPÄIVÄ: SAMULI EDELMANN & SUORA LÄHETYSSavoy-teatteri
ke 8.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 8.4.Saija Tuupanen Viking XPRS
to 9.4.Saija Tuupanen Viking XPRS
to 9.4. 19:30 ALEXANDER A. JA HABANA DE PRIMERA (CUB) K-16Savoy-teatteri
pe 10.4. 22:00 APOLLO FRIDAY: ÅL IN BANDApollo Live Club
la 11.4.STIG Viking XPRS
la 11.4. 22:00 APOLLO SATURDAY: ÅL IN BANDApollo Live Club
la 11.4. 19:00 THE ELVIS CONCERT 2020Savoy-teatteri
ma 13.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ti 14.4.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ti 14.4. 19:00 UUSI KIPPARIKVARTETTISavoy-teatteri
ke 15.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 15.4.Leif Lindeman Viking XPRS
to 16.4.19:00 Lavaklubi Stand UpKansallisteatterin Lavaklubi
to 16.4. 19:00 KROKESavoy-teatteri
to 16.4.Leif Lindeman Viking XPRS
pe 17.4. 19:00 GOSPEL POWERSavoy-teatteri
pe 17.4. 22:00 APOLLO FRIDAY: THE MATCHMENApollo Live Club
la 18.4. 22:00 APOLLO SATURDAY: THE MATCHMENApollo Live Club
la 18.4.19:00 Club act!one: Ilari Johansson, Helena Pöllänen, Rich Lyons, Krisse SalminenPressa
la 18.4.21:00 Lavaklubin OmatuntoklubiKansallisteatterin Lavaklubi
la 18.4. 19:00 ECHO COLLECTIVE 12 CONVERSATIONSSavoy-teatteri
ma 20.4.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ma 20.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ke 22.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
ke 22.4.Teemu Roivainen Viking XPRS
to 23.4.19:00 LOVI ambientklubiKansallisteatterin Lavaklubi
to 23.4. 19:00 OLA ONABULÉ (UK/NGR) FEAT. UMO HELSINKISavoy-teatteri
to 23.4.Teemu Roivainen Viking XPRS
pe 24.4. 19:00 TUURE KILPELÄINEN JA KAIHON KARAVAANI: PARATIISI 2020Savoy-teatteri
pe 24.4. 22:00 APOLLO FRIDAY: GUL FRONTApollo Live Club
la 25.4.22:00 APOLLO SATRUDAY: GUL FRONTApollo Live Club
la 25.4. 19:00 TUURE KILPELÄINEN JA KAIHON KARAVAANI: PARATIISI 2020Savoy-teatteri
la 25.4.19:00 Club act!one: James Macdonald, Robert Petterson, Heikki Vilja, Pietari VihulaPressa
ma 27.4.18:00 Minja Koski, Jussi-Pekka Parviainen & Kaj Chydenius: Kenties matkalla vainKOM-Aula
ma 27.4.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
ma 27.4.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa
ke 29.4.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa
to 30.4.19:00 Club act!one: Matti Patronen, Tommi Mujunen, Anitta Ahonen, Ray ZambinoPressa
to 30.4.19:00 TopmostAleksanterin teatteri
to 30.4. 19:00 SAVOYN VAPPU: REUBEN KAYESavoy-teatteri
to 30.4. 22:00 APOLLO THURSDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
pe 1.5. 22:00 APOLLO FRIDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
pe 1.5. 19:00 SAVOYN VAPPU: REUBEN KAYESavoy-teatteri
la 2.5. 22:00 APOLLO SATURDAY: STÖLDGODSApollo Live Club
la 2.5. 19:00 SAVOYN VAPPU: REUBEN KAYESavoy-teatteri
la 2.5.19:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
la 2.5.22:00 Club act!one: Tommi Ylimäinen, Toni Jyvälä, Lasse Oikarinen, Saana PeltolaPressa
ke 6.5.Pekkaniskan Pojat Viking XPRS
to 7.5.Pekkaniskan Pojat Viking XPRS
pe 8.5. 22:00 APOLLO FRIDAY: STHLM JUKEBOXApollo Live Club
la 9.5.22:00 APOLLO SATURDAY: STHLM JUKEBOXApollo Live Club
la 9.5.Anne Mattila Viking XPRS
ke 13.5.In the Mood Viking XPRS
to 14.5.In the Mood Viking XPRS
pe 15.5.22:00 APOLLO friday: DR MÜLLERZApollo Live Club
la 16.5. 22:00 APOLLO SATURDAY: DR MÜLLERZApollo Live Club
ke 20.5.Johannes Vatjus & Pirita Niemenmaa Viking XPRS
to 21.5.Johannes Vatjus & Pirita Niemenmaa Viking XPRS
to 21.5. 19:00 WELCOME TO NIGHT VALE (US)Savoy-teatteri
pe 22.5. 22:00 APOLLO FRIDAY: DUOJAGApollo Live Club
la 23.5. 22:00 APOLLO SATURDAY: DUOJAGApollo Live Club
la 23.5. 19:00 LOS LOBOS (USA)Savoy-teatteri
ma 25.4.Steve ’n’ Seagulls Viking XPRS
ti 26.5. 19:00 VAN DER GRAAF GENERATORSavoy-teatteri
ke 27.5. 19:00 VAN DER GRAAF GENERATORSavoy-teatteri
ke 27.5.Taikakuu Viking XPRS
to 28.5.Taikakuu Viking XPRS
to 28.5. 19:00 TIMO LASSY & RICKY-TICK BIG BAND BRASSSavoy-teatteri
pe 29.5. 19:00 SAVOY WORLD: RANKY TANKY (USA)Savoy-teatteri
pe 29.5. 22:00 APOLLO FRIDAY: VI3Apollo Live Club
la 30.5. 22:00 APOLLO SATURDAY: VI3Apollo Live Club
la 30.5.Arttu Wiskari Viking XPRS
ke 3.6.Kari Vepsä Viking XPRS
to 4.6.Kari Vepsä Viking XPRS
pe 5.6.APOLLO FRIDAY: BAND OF FIVEApollo Live Club
la 6.6. 22:00 APOLLO SATURDAY: BAND OF FIVEApollo Live Club
pe 12.6.APOLLO FRIDAY: DE SOTOSApollo Live Club
la 13.6.APOLLO SATURDAY: DE SOTOSApollo Live Club

TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT