KEIKAT HELSINKI | Ensi viikolla

maanantai 23.3.2020


ma 23.3.18:00 Vuokko Hovatta KolmisinKOM-Aula
ma 23.3.19:00 Katja Lundén Company UniversoAleksanterin teatteri
ma 23.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ma 23.3.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa

tiistai 24.3.2020


ti 24.3.18:30 Poikkitaiteellinen klubi: PihkaSound, Elia, MetsaeLevoteatteri
ti 24.3.19:00 Katja Lundén Company UniversoAleksanterin teatteri
ti 24.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
TI 24.3.20:30 ROOTS TUESDAY WITH ESA ELORANTAStoryville Jazzklubi

keskiviikko 25.3.2020


KE 25.3.20:30 RIITTA PAAKKI & PENTTI MUTIKAINEN & REISKA LAINEStoryville Jazzklubi
ke 25.3.Eino Grön Viking XPRS
ke 25.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
ke 25.3.20:00 Stand up -sirkus Open micOn the Rocks Kallio
ke 25.3.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa

torstai 26.3.2020


to 26.3.17:00 Manala Afterwork Jazz: Arto Ikävalko, Joonas Tuuri ja Ville LuukkonenManala
to 26.3.19:00 Adele Sauros Quartet + GuestsMusiikkitalo
to 26.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
to 26.3.19:30 Show & Dinner: A Night with Sting & The Police – Sami PitkämöCasino Helsinki
to 26.3.Eino Grön Viking XPRS
to 26.3. 19:00 NITS "KNOT" KIERTUESavoy-teatteri
TO 26.3.20:30 DIXIE CLUBStoryville Jazzklubi

perjantai 27.3.2020


PE 27.3.20:30 CHARLOTTA KERBS AND HER NEW ORLEANS RHYTHM GANGStoryville Jazzklubi
PE 27.3.23:30 GROOVIN' FRIDAY: SLIM T & THE FUNKY PABLOSStoryville Jazzklubi
pe 27.3. 19:00 THE GREAT VOICES: YHTEISLIPPUSavoy-teatteri
pe 27.3. 19:00 CHINA MOSES (US) FEAT. UMO HELSINKISavoy-teatteri
pe 27.3. 22:00 APOLLO FRIDAY: JOY THE COVERBANDApollo Live Club
Pe 27.3.I REVOLT, MØRKET, WAKE UP FRANKIE, CRUCIFY THE FAITHSuvilahti TBA
Pe 27.3. 21:30 PEER GÜNTSuvilahti TBA
pe 27.3.Must Have! Sampsa Vilhunen & Vesa Yli-Pelkonen Siltanen
pe 27.3.19:00 Great Voices #1: China Moses (US) feat. UMO HelsinkiMusiikkitalo
pe 27.3.19:00 Maailma on tehty meitä varten -musikaali Haloo Helsinki! -yhtyeestäPeacock-teatteri
pe 27.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony
pe 27.3.19:30 Show & Dinner: A Night with Sting & The Police – Sami PitkämöCasino Helsinki
pe 27.3.21:00 Django Collective Helsinki -klubiManala

lauantai 28.3.2020


la 28.3.13:00 Ilmasilta – Kolme muotokuvaa avuttomista auttajistaKansallisteatteri
la 28.3.14:00 Maailma on tehty meitä varten -musikaali Haloo Helsinki! -yhtyeestäPeacock-teatteri
la 28.3.19:00 Club act!one: Ida Grönlund, Robert Petterson, Helena Pöllänen, Jack BjörklundHelsingin Kaupunginteatteri, Studio Pasila
la 28.3.19:00 Maailma on tehty meitä varten -musikaali Haloo Helsinki! -yhtyeestäPeacock-teatteri
la 28.3.19:30 ABBA – Thank You for the MusicSilja Serenade / Silja Symphony
la 28.3.19:30 Show & Dinner: A Night with Sting & The Police – Sami PitkämöCasino Helsinki
la 28.3.Didier Siltanen
LA 28.3.23:00 STORYVILLEN DISCOLAUANTAI: DJ JUZAStoryville Jazzklubi
La 28.3. 21:30 KALEVAUVA.FISuvilahti TBA
la 28.3. 22:00 APOLLO SATURDAY: JOY THE COVERBANDApollo Live Club
la 28.3. 19:00 PHILIP GLASS ENSEMBLE: MUSIC IN EIGHT PARTSSavoy-teatteri

sunnuntai 29.3.2020


su 29.3. 12:00 LORNA BYRNE - RAKKAUDEN VOIMASavoy-teatteri
su 29.2.Eini Viking XPRS
su 29.3.19:00 Jon Hopkins Ensemble - Polarity Tour 2020Musiikkitalo
su 29.3.19:30 QUEEN – The Game of LoveSilja Serenade / Silja Symphony


MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT