Keikat tulevat

to 1.3. 2 Times Terror, King Satan
Harvakseltaan keikkaileva industrial metal -yhtye 2 Times Terror saapuu jylläämään Klubin sekaisin...
to 1.3. Improv Night: JadaJada Improv
JadaJada Improv Night happens on the first Thursday of every...
pe 2.3. Pianomusiikkia Astorissa
Ravintola Astorissa soitetaan pianomusiikkia viikonloppuisin. Asiakkailla on mahdollisuus myös toivoa...
pe 2.3. Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomedia
Stand up -parisuhdekomedia Luolamiehen jalanjäljillä. Rooleissa tosielämän pariskunta Riku ja...
pe 2.3. Laura Moisio, Pegasos
Laura Moision kolmas albumi Laura Moisio julkaistiin 9.2.2018, jonka tiimoilta...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

KE 21.2. | Tarinankerronta-klubi: Petri Hankonen ja tarinoitsijat

Kievari Kaksien Kasvojen kellarissa kerrotaan tarinoita laidasta laitaan. On ollut kertomuksia meriltä, armeijasta, pulkalla laskusta ja taksikuskina toimimisesta. Klubia vetävä Petri Hankonen kutsuu kuuntelmaan tai...

Tulossa


ma 5.3.19:00 – 22:00 Blues MondayTeerenpeli Tampere
Ma 5.3.00:30 MIKE´S MONSTER JAM NIGHT Henry's Pub
Ti 6.3.00:30 KALLE ALATALO & KUSTAA KANTELINEN Henry's Pub
ti 6.3.20:00 Tango aMoroso: Argentiinalaista tangoa Teerenpelin kellarissaTeerenpeli Tampere
ti 6.3.19:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
ke 7.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
Ke 7.3.00:30 LIVEKARAOKE Henry's Pub
ke 7.3.19:00 Lasse Heikkilän Metsä-elokuvakonserttiTampere-talo
to 8.3.19:00 Naistenpäivän konserttiTampere-talo
to 8.3.21:45 Jo’ Buddy’s New Orleans R&B Ensemble feat. Wiley Cousins (USA) tribute to Fats DominoKulttuuriravintola Kivi
To 8.3.00:30 ANDREA BROSIO & WHITE CLOUD FIRE Henry's Pub
pe 9.3.21:00 The Regular: Dj Venkari & Friens Gastropub Soho
0
Pe 9.3.00:30 KOMISARION KOIRAPARTIO Henry's Pub
pe 9.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 9.3.18:00 Teerenpeli Tease Burlesque? ClubTeerenpeli Tampere
pe 9.3.19:00 All Female Panel: Ida Grönlund, Kaisa Pylkkänen, Eeva Vekki, Saana Peltola ja Anna RimpeläTTT-Klubi
pe 9.3.22:00 Iisa, AnnukkaOlympia-kortteli
pe 9.3.Mikko Lahtonen Band Ruby & Fellas
0
Pe 9.3.24:00 TrrTrrTrrIlona
pe 9.3.22:30 Konsta Hietanen SoloPaja Bar
la 10.3.18:00 Steve’n SeagullsTampere-talo
la 10.3.19:00 Ilta David Bowien musiikille: Tony Visconti & Woody Woodmansey´s Holy HolyTampere-talo
la 10.3.22:30 Konsta Hietanen SoloPaja Bar
la 10.3.14:00 Raparperitaivas – SuomirockmusikaaliYo-talo
la 10.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 10.3.18:00 Raparperitaivas – SuomirockmusikaaliYo-talo
la 10.3.19:00 Arimon Stand Up Hovi: Arimo Mustonen, Joni Koivuniemi, Jacke BjörklundTampereen Komediateatterin Hovi
la 10.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 10.3.20:00 Ferro Color Huurupiilo
0
la 10.3.21:00 Acoustic Winebar: Pasi Vainionperä – Suomi-klassikotRavintola Sasor
pe 9.3.22:00 Tampere Music Challenge Jack The Rooster
la 10.3.23:30 IrinaIhku Night Club
La 10.3.24:00 TrrTrrTrrIlona
la 10.3.Mikko Lahtonen Band Ruby & Fellas
0
su 11.3.23:00 Sunnariklubi: dj:t Riku (Big Pop) ja Dj Ville (Apulanta) & karaokeIhku Night Club
su 11.3.00:15 Rooster Jam Night -open stage Jack The Rooster
ma 12.3.19:00 – 22:00 Blues MondayTeerenpeli Tampere
ma 12.3.19:00 Uusia Juttuja -stand up klubiTeerenpeli Tampere
Ma 12.3.00:30 MIKE´S MONSTER JAM NIGHT Henry's Pub
Ti 13.3.00:30 ERIK VALKAMA Henry's Pub
ke 14.3.19:00 Työn Alla Stand-Up Klubi: Haapala & Hankonen – Viiden euron vitsiretkiKievari Kahdet Kasvot
ke 14.3.19:00 Lava-ammuntaa: Ulla TapaninenTTT-Klubi
Ke 14.3.00:30 R.O.K. Henry's Pub
To 15.3.00:30 7 STOUT CLAN Henry's Pub
to 15.3.19:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
pe 16.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 16.3.18:30 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
pe 16.3.19:00 Pete Poskiparta – MielenmagiaaTampereen Komediateatteri
pe 16.3.22:00 Tampere Music Challenge Jack The Rooster
Pe 16.3.24:00 Ti€napojatIlona
pe 16.3.Sorrowhearts Ruby & Fellas
0
pe 16.3.22:30 Jouni Keronen SoloPaja Bar
la 17.3.22:30 Jouni Keronen SoloPaja Bar
la 17.3.21:30 Club Top: Dj Eetu Gastropub Soho
0
la 17.3.14:00 Ganes-musikaaliYo-talo
la 17.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 17.3.18:00 Ganes-musikaaliYo-talo
la 17.3.19:00 Apulanta – Älä usko lauluihin -konserttisalikiertue 2018Tampere-talo
la 17.3.19:00 Luolamies [stand up -teatteria]TTT-Klubi
la 17.3.19:30 19:30 TheFlying Paranoids Huurupiilo
0
la 17.3.22:00 Manuel DunkelTTT-Klubi
la 17.3.21:00 Jannika BIlona
la 17.3. MtZ TuFF evening: Manzana, Black.44 Dog's Home
5
la 17.3.Sorrowhearts Ruby & Fellas
0
la 17.3.19:00 Apulanta – Älä usko lauluihin -konserttisalikiertue 2018Tampere-talo
su 18.3.18:00 Joe Lynn TurnerTampere-talo
su 18.3.23:00 Sunnariklubi: dj:t Riku (Big Pop) ja Dj Ville (Apulanta) & karaokeIhku Night Club
Ma 19.3.00:30 MIKE´S MONSTER JAM NIGHT Henry's Pub
Ti 20.3.00:30 SRD Henry's Pub
ti 20.3.20:15 Café BarockKulttuuriravintola Kivi
ke 21.3.19:00 Tarinankerronta-klubi: Petri Hankonen ja tarinoitsijatKievari Kahdet Kasvot
ke 21.3.19:00 Noin viikon stand up -kiertue: Jukka Lindström ja Iikka Kivi, Tomi Haustola ja Anders HeleniusTTT-Klubi
Ke 21.3.00:30 LIVEKARAOKE Henry's Pub
To 22.3.00:30 ERIK VALKAMA BAND FEAT. ILARI HÄMÄLÄINEN Henry's Pub
to 22.3.19:00 Jukka Puotila ShowTampereen Komediateatteri
pe 23.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 23.3.19:00 Kevään hauskin stand up -kiertue: Patronen, Grönroos ja VaismaaTTT-Klubi
pe 23.3.19:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
pe 23.3.Rubys Brothers Ruby & Fellas
0
pe 23.3.22:30 Tuomas Lehto SoloPaja Bar
la 24.3.22:30 Tuomas Lehto SoloPaja Bar
la 24.3.21:30 Pub Disco: Dj Jere Dangerous Gastropub Soho
0
la 24.3.13:00 Parasta ennen: Ilmari Saarelainen [Komedia/Stand Up]TTT-Klubi
la 24.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 24.3.19:00 Mars vs. Venus -stand up -parisuhdekomediaTTT-Klubi
la 24.3.22:00 HoedownTTT-Klubi
la 24.3.20:00 Punainen Korppi Huurupiilo
0
la 24.3. Inverse Records & Nem Agency present: Atlas, Disclarity, IAMSIN Dog's Home
6
la 24.3.Titta Pihjalamaa Trio Ruby & Fellas
0
su 25.3.23:00 Sunnariklubi: dj:t Riku (Big Pop) ja Dj Ville (Apulanta) & karaokeIhku Night Club
ma 26.3.19:00 Uusia Juttuja -stand up klubiTeerenpeli Tampere
Ma 26.3.00:30 MIKE´S MONSTER JAM NIGHT Henry's Pub
Ti 27.3.00:30 KLAUS ERIK Henry's Pub
ke 28.3.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909 & Wine Bar
Ke 28.3.00:30 MR. WILLY´S ROCK´N ROLL EXPERIENCE Henry's Pub
To 29.3.00:30 KOLMEN KIMPPA Henry's Pub
pe 30.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
pe 30.3.22:00 Doris Live: Vinttikoira (Levyjulkkarit) + TBA Doris
pe 30.3.22:30 Mika Peltonen SoloPaja Bar
la 31.3.22:30 Mika Peltonen SoloPaja Bar
la 31.3.21:30 Dance Classics: Dj Jose No.5 Gastropub Soho
0
la 31.3.17:00 – 21:00 Pianomusiikkia AstorissaRavintola Astor
la 31.3.19:00 Arimon Stand Up Hovi: Arimo Mustonen, Mikko Vaismaa, Ida GrönlundTampereen Komediateatterin Hovi
la 31.3.20:00 Out Of Atlas Huurupiilo
0
la 31.3. dj ville Dog's Home
la 31.3.Joe Vestich Ruby & Fellas
0
su 1.4.Stand up Fellas Ruby & Fellas
0
ke 4.4.19:30 Verneri Pohjola: PekkaTampere-talo
to 5.4.20:00 Nakut Nakit Stand up: hosted by Joan ValisNavy Jerry'svapaa pääsy
to 5.4.20:00 Improv Night: JadaJada ImprovO'Connell's Irish Bar
pe 6.4.Elisa + Funky Sundays Band Ruby & Fellas
0
pe 6.4.21:00 KlamydiaIlona
la 7.4. dj ville Dog's Home
la 7.4.Kortteli75 Ruby & Fellas
0
ke 11.4.19:00 Työn Alla Stand-Up Klubi: Haapala & Hankonen – Viiden euron vitsiretkiKievari Kahdet Kasvot
pe 13.4.22:00 Doris Live: Töölön Ketterä Doris
pe 13.4.Mikko Lahtonen Band Ruby & Fellas
0
la 14.4.18:00 Tommy Hellsten & Tommi Kalenius: KasvotustenTampere-talo
la 14.4.Mikko Lahtonen Band Ruby & Fellas
0
la 14.4.20:00 Ysärihitit Tour: Ressu ja JussiIlona
ma 16.4.19:00 Shaolinin Kung fu –munkitTampere-talo
ke 18.4.19:00 Tarinankerronta-klubi: Petri Hankonen ja tarinoitsijatKievari Kahdet Kasvot
ke 18.4.19:00 Scott Bradlee’s Postmodern JukeboxTampere-talo
ke 18.4.19:30 Heli Laaksonen: KevättuuliviiriTampere-talo
pe 20.4.Joe Vestich Ruby & Fellas
0
pe 20.4.24:00 JVGIlona
pe 20.4.19:30 Angelika Klas: Tango PiazzolaTampere-talo
la 21.4.19:00 Johnny LoganTampere-talo
la 21.4.Joe Vestich Ruby & Fellas
0
ke 25.4.19:00 Gumbo Club: Roamin’ Street BandDeli 1909 & Wine Bar
to 26.4.19:00 The Elvis Concert 2018Tampere-talo
pe 27.4.22:00 Doris Live: Aarnikotkat (Levyjulkkarit) + TBA Doris
su 29.4.17:00 Kumma peruna: Iiro Rantala & Riku NieminenTampere-talo
to 3.5.20:00 Nakut Nakit Stand up: hosted by Joan ValisNavy Jerry'svapaa pääsy
to 3.5.20:00 Improv Night: JadaJada ImprovO'Connell's Irish Bar
la 5.5.19:30 Talossa Ismo Alanko: Ismo Alanko yksinTampere-talo
su 6.5.18:00 Talossa Ismo Alanko: Parhaat palatTampere-talo
to 10.5.19:00 NitsTampere-talo
su 13.5.16:00 Eva ChoirTampere-talo
pe 25.5.21:00 Teflon BrothersIlona
to 7.6.20:00 Nakut Nakit Stand up: hosted by Joan ValisNavy Jerry'svapaa pääsy
la 30.6.19:00 flamencoviikko: CatedralTampere-talo
1 2



TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT