KEIKAT HELSINKI | Tulevat

KEIKAT TULOSSA

ma 2.7.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa0€
ti 3.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: LAU NAU, KO:MI Elmun Baari
ke 4.7.19:00 Katto auki: Seminaarinmäen mieslaulajatNosturi11
ke 4.7.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubi kesäjazz: Mariana Zwarg Sexteto UniversalJuttutupa0€
TO 5.7.YU CHUAN Kaiku
to 5.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Marko HaavistoBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 6.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Bryggeri Cruise Nite R’n’R Club – Masa Saloranta Rock’n’Roll TrioBryggeri Helsinkivapaa pääsy
PE 6.7.MARYISONACID, AFRICAN ACID IS THE FUTURE, BERLIN Kaiku
pe 6.7.20:00 All Dayn Kesäklubi: DJ KridlokkG Livelab18
la 7.7.21:00 Marjo Leinonen & Kinky FunkstoneJuttutupa0€
ma 9.7.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa0€
ti 10.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: KAVERI SPECIAL, HULDA HUIMA Elmun Baari
ke 11.7.19:00 Katto auki: Ursus Factory & Friends 2.0Nosturi11
ke 11.7.21:00 Rytmihäiriö -livejazzklubiJuttutupa0€
to 12.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Niko Ahvonen ja Tilanteen HerratBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 13.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Sheryl Crow – tributeBryggeri Helsinkivapaa pääsy
ma 16.7.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa0€
ti 17.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: SÄTILÄ, BONE MOON Elmun Baari
ke 18.7.19:00 Katto auki: Sydän Sydän, Kaita Isäri SeppäläNosturi11-14
to 19.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Uncle John TrioBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 20.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Linda IlvesBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 20.7. Electric Festival: ALY & FILA, GARETH EMERY, MARKUS SCHULZ, ANDY MOOR, BORDERLESS, CHRISTIAN ARCTICA, EE, HOUSEMOTION, LANGE, LUMÏSADE, MENNO DE JONG, SIGNUM, SIQU, STANDERWICK, TOM FALL, WILL ATKINSONHelsingin Messukeskus63
la 21.7. Electric Festival: PAUL VAN DYK, GABRIEL & DRESDENALEX KUNNARI, ALEX M.O.R.P.H., DANIEL WANROOY, EVARIST, JORDAN SUCKLEY, KUTSKI, MARK SIXMA, M.I.K.E. PUSH, MK8, OMNIA, SEAN TYAS, SUPER8 & TAB, TEMPO GIUSTO, THE THRILLSEEKERSHelsingin Messukeskus63
la 21.7.20:00 LAKE JONS Elmun Baari
su 22.7. Electric Festival: ANJUNABEATS TAKEOVER WITH, ABOVE & BEYOND, ILAN BLUESTONE, SPENCER BROWN, SUNNY LAXHelsingin Messukeskus63
ti 24.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: MERITUULI, ROSA JULES Elmun Baari
ke 25.7.19:00 Katto auki: Eva & Manu, Ivory WoodsNosturi11-14
to 26.7.19:00 NEW WAVE OF FINNISH INDIE ROCK: PASTIS, GHOSTS ON TV, FOR TOMORROW, SUPERBEAT Elmun Baari
to 26.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Jay KortehistoBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 27.7.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Amy Winehouse – tributeBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 27.7.14:30 We Love Festival 2018: 15:15 E-Rotic, 16:00 Movetron, 17:00 Matti Airaksinen, 18:45 Waldo's People, 18:00 Günther, 19:45 Rednex, 20:30, 2 Unlimited, 21:15 Dr: Alban, 22:00 Dj BoboSuvilahti
la 28.7.13:00 We Love Festival 2018: 14:00 Basic Element, 14:45 Ice Mc, 15:30 Dj Oku Luukkainen feat: Chorale, 16:30 Daze, 17:10 Me & My, 17:30 Raptori, 18:30 Basshunter, 19:15 Pakito, 20:00 E-Type, 21:00 The Baseballs, 22:00 Nylon BeatSuvilahti
la 28.7.20:00 MAFIA HONEY Elmun Baari
ti 31.7.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: NELLI MILAN, PAULA RAUTAMAA Elmun Baari
to 2.8.19:00 SONIC SYNDICATE, FOUNDING NEVERLAND Elmun Baari
to 2.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Jukka Orma Sky LoveBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 3.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Bryggeri Cruise Nite R’n’R Club – The FirebugsBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 3.8.19:00 CALLISTO, HANGING GARDEN Elmun Baari
la 4.8.20:00 VALKYRIANS Elmun Baari
ti 7.8.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: I'M KINGFISHER, SAMOAJA, I'M KINGFISHER (SE) Elmun Baari
to 9.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Cool SheiksBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 10.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Jose Mäenpää TrioBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 10.8 Flow Festival 2018: Patti Smith (US), Fleet Foxes (US), Bonobo (UK), Alma (FI), Mura Masa (UK), Sigrid (NO), Paperi T (FI), KOKOKO! (CD), The Limiñanas (FR), Olli Ahvenlahti New Quartet (FI), Karina (FI), Sammy Dee B2B Zip (DE), Sonja Moonear (CH), Young Marco (NL), Peggy Gou (DE), I-F (NL), Lil Tony (FI) , Dj Marcelle (NL), Dane (CA), Donna Leake (UK), Terry Riley & Gyan Riley (US) , Lena Platonos (GR), Chino Amobi (US) , Lubomyr Melnyk (UA) , Olli Aarni (FI) , meriheini luoto & mi-rage (FI) , Imatran Voima (live) (FI), Olavi Uusivirta (FI), Töölön Ketterä (FI), Kakka-hätä 77 (FI), Kynnet (FI), IBE (FI), Onni Boi (FI)Suvilahti
la 11.8 Flow Festival 2018: Arctic Monkeys (UK), Charlotte Gainsbourg (FR), Grizzly Bear (US), 6LACK (US), Noname (US), D.A.F. (DE), Shame (UK), Orlando Julius & The Heliocentrics (NG/UK), Anna of the North (SE), Helena Hauff (DE), Detroit In Effect (US), The Egyptian Lover (live) (US), Veronica Vasicka (US), Phuong-Dan (DE), Zozo (TR), Joe Claussell (US), Sadar Bahar B2B Lee Collins (US) , Chee Shimizu (JP), Dubby (JP), Denzel & J.Lindroos (FI) , Suzanne Ciani (IT) , Abul Mogard (RS) , Kedr Livanskiy (RU) , NYKY Ensemble (FI) , Antti Tolvi (FI) , Anna Puu: The Intergalactic Love Odyssey (FI), D.R.E.A.M.G.I.R.L.S. (FI), Kube x Eevil Stöö (FI), Vesta (FI), Lake Jons (FI), 3TM in 3D (FI), Lau Nau & Poseidon (FI), Lxandra (FI), Jukka Eskola & UMO (FI), Mopo (FI)Suvilahti
su 12.8 Flow Festival 2018: Kendrick Lamar (US), Lykke Li (SE), St. Vincent (US), Fever Ray (SE), Brockhampton (US), Jorja Smith (UK), Tangerine Dream - Quantum Of Electronic Evolution (DE), Fred Ventura (IT), Kamasi Washington (US), Susanne Sundfør (NO), Kevin Morby (US), Moses Sumney (US), Gerd Janson (DE), Moodymann (US), Yaeji (live) (US), Broken English Club (live) (UK), Khidja (RO), Moxie (UK), Colleen 'Cosmo' Murphy (US) , Lauren Hansom (AU) , GE-OLOGY (US) , Cinema Royale (NL) , Jen Ferrer (US) , Gigi Masin (live) (IT) , Suso Saiz (live) (ES) , Michal Turtle (live) (UK) , Jonny Nash (live) (UK) , Tako (DJ set) (NL) , Jamie Tiller (DJ set) (UK) , HeBo: Aapo Häkkinen & Dimitre Marinkev (FI/BG) , Pyhimys (FI), Stig Dogg + special guests (FI), View (FI), Yona & Lumos (FI)Suvilahti
ti 14.8.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: TERI MANTERE, LANAI Elmun Baari
pe 17.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: The StrangersBryggeri Helsinkivapaa pääsy
ti 21.8.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: PROMISE AND THE MONSTER (SE), KAAIN Elmun Baari
to 23.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Bad Ass Brass BandBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 24.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Knucklebone OscarBryggeri Helsinkivapaa pääsy
ti 28.8.19:00 TUNNELMATIISTAI -KLUBI: ALBERT AF EKENSTAM (SE), VIENANMERTA Elmun Baari
pe 31.8.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018: Mika Kuokkanen with The Fabulous M-Street BandBryggeri Helsinkivapaa pääsy
la 1.9.19:00 - 21:00 Bryggeri Alive Summer 2018 - Terassikauden päätösbileet: Soul NightBryggeri Helsinkivapaa pääsy
pe 5.10.19:30 Max Raabe & Palast OrchesterFinlandia-talo64.50-89.50
to 1.11.20:00 The Manhattan TransferFinlandia-taloalk. 59,50

TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT