KEIKAT HELSINKI | Tulevat

KEIKAT TULOSSA

ma 18.12.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa0€
ma 18.12.18:00 Maria Ylipää & UMO: Tarinoita joulustaKallion kirkkoalk. 17,50
ma 18.12.Open Mic Night Siltanen
ti 19.12.Teemu Markkula (live) Siltanen
ti 19.12.19:00 Jouluviisi feat. Anssi SalminenG Livelab27
ti 19.12.19:00 Tuesdays with Nat NewbornKappeli0€
ti 19.12.Tiina Ruuska & Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ti 19.12.19:00 Ida ElinaSavoy-teatteri29 / 19 €
TI 19.12.20:30 ROOTS TUESDAY WITH SONJA LUMMEStoryville Jazzklubi
ke 20.12.21:00 VEND, JOUNI ASLAK Semifinal 6
KE 20.12.19:00 MAMBO CAFE - HOT LATIN FIESTA!Storyville Jazzklubi
ke 20.12.19:00 Eva & Manu Christmas Tour 2017Savoy-teatteri21,50 €, ovelta 26 €
ke 20.12.Tiina Ruuska & Rosette M/S Finlandia, Eckerö Line
ke 20.12.19:00 Joseph Calleja Finlandia-talo
ke 20.12.19:00 Joulu tulee swengillä: Kodinkynttilät (Sonja Lumme, Monna Kamu, Irma Tapio)Kapsäkki
KE 20.12.21:00 TRAGIC KIDS, MAUSTA-5, YHTEISKUNNAN MUTANTITBar Loose
KE 20.12.23:00 DJ JONTTUBar Loose 3
ke 20.12.Nice Tings Siltanen
to 21.12.DildoBingo Siltanen
TO 21.12.21:00 JOULUBONUSBar Loose 6
to 21.12.21:30 NEFER NEFER Semifinal 7
To 21.12.Ensemble Norma M/S Finlandia, Eckerö Line
TO 21.12.20:30 FUNKY THURSDAY: VERALICIA & THE FUNKY FRIENDSStoryville Jazzklubi
pe 22.12.20:30 WEDDING CRASHERS (CHRISTMAS SPECIAL!), AAPO JA JUSSI, JUHANI 2000 Semifinal 12
PE 22.12.22:00 RED HOT CHRISTMAS WITH NAT NEWBORNStoryville Jazzklubi
Pe 22.12.22:00 Hörrihoovers käpygrilli 0
PE 22.12. 20-04 Pauli Hanhiniemen Retkue, Iida Nättinen On The Rocks 22
pe 22.12.20:00 Sam's Comedy Club: Mikko Vaismaa, Ida Grönlund, Tomi WalamiesApollo Live Club22,50€
pe 22.12.22:00 APOLLO CHRISTMAS FRIDAY: DJ MIKKEApollo Live Club10
PE 22.12.23:00 JYTÄDISKO: DJ LAURA VARTIO KLO 00-04Bar Loose 5
pe 22.12.Erkko & Harvest Siltanen
la 23.12.Olli Koponen, Marc Fred & Latenite Siltanen
LA 23.12.23:00 SHARKBOYS DIE HARD DJ'S klo 23-04Bar Loose 5
la 23.12.22:00 APOLLO CHRISTMAS SATURDAY: DJ MIKKEApollo Live Club10
La 23.12.Pasi Vainionperä Party Rockers M/S Finlandia, Eckerö Line
la 23.12.20:00 Sam's Comedy Club: Zaani, Rich Lyons, Robert PetterssonApollo Live Club22,50€
ma 25.12.suljettu / closed Siltanen
ti 26.12.Lauri plays synth & wave Siltanen
ti 26.12. Room Full of Hendrix: Juho Pitkänen Villi Väinö 0
TI 26.12.20:30 ROOTS TUESDAY WITH MIRKKA PAAJANENStoryville Jazzklubi
KE 27.12.19:00 MAMBO CAFE - HOT LATIN FIESTA!Storyville Jazzklubi
KE 27.12.21:00 DJ WILHELMBar Loose 3
ke 27.12.Nice Tings Siltanen
to 28.12.Ruokala-klubi Siltanen
TO 28.12.21:00 ANTTI AUTIO, KANERVABar Loose 10
TO 28.12.20:30 MASA SALORANTA ROCK'N ROLL TRIOStoryville Jazzklubi
pe 29.12.21:00 VULTUREHEAD, THERMATE, WHITE NOISE BROADCAST Semifinal 6
PE 29.12.20:30 ACOUSTIC DIXIE SIX FEAT. HEIDI KIVIHARJUStoryville Jazzklubi
PE 29.12.23:00 UNCLE JOHN BANDStoryville Jazzklubi
pe 29.12.17:00 RAJA Elmun Baari18,50
pe 29.12.20:00 YoungheartedG Livelab19
pe 29.12.20:00 Vain Elämää Live – kausi 7: Cheek, Jari Sillanpää, SANNI, Toni Wirtanen, Jenni Vartiainen, Juha Tapio ja Kaija KooHartwall Arenaalk. 53,50
Pe 29.12.22:00 Lady Kujanpää & Herra Hella käpygrilli 0
PE 29.12.21:00 JYTÄDISKO: DJ ANTTIPIOOTTI KLO 00-04Bar Loose 5
pe 29.12.Mollberg & Pudvenski Siltanen
la 30.12.21:00 ROAN, FRESH TIDES Semifinal 6
la 30.12.Lil Tony Siltanen
LA 30.12.23:00 ÖISIN ON KIVEMPAA DJ's klo 23-04Bar Loose 5
la 30.12.20:00 Ida Paul & Kalle LindrothG Livelab18
la 30.12.Esa Nummela Band M/S Finlandia, Eckerö Line
la 30.12.20:00 Vain Elämää Live – kausi 7: Cheek, Jari Sillanpää, SANNI, Toni Wirtanen, Jenni Vartiainen, Juha Tapio ja Kaija KooHartwall Arenaalk. 53,50
la 30.12.20:00 Iholla-klubi Café Pirittassa: Suden Aika ja Janne OjajärviPiritta Cafe & Restaurant8-12
la 30.12.20:00 Sam's Comedy Club: Tomi Haustola, Johanna Tohni, Arimo MustonenApollo Live Club22,50€
LA 30.12. 20-04 Pain Confessor, Dead Shape Figure On The Rocks 10
LA 30.12.20:30 BABY BOY VARHAMA & THE BIG EASYStoryville Jazzklubi
LA 30.12.23:00 JUSSI & THE BOYSStoryville Jazzklubi
SU 31.12.21:00 THE GREAT GATSBY CHAMPAGNE CELEBRATION: LADIES & GENTS / CARON BARNES & GIMER TRIOStoryville Jazzklubi
su 31.12.19:00 Savoyn uusi vuosi: Paperi T, Pekka Kuusisto ja Samuli KosminenSavoy-teatteri57 / 37 / 27 €, Show & Dinner 112 / 82 / 72 €
su 31.12.00:00 All Day UV Special: Seksikäs-Suklaa, Dosdela & VG+ w/ DJ YeboahG Livelab18
su 31.12.21:00 Ghetto New Year's Eve: Knucklebone OscarJuttutupa0€
su 31.12.23:00 UUSI VUOSI: §STÖLDGODSApollo Live Club
su 31.12.21:00 HELLO 2018The Circus
su 31.12.21:00 Sam's Comedy Club – Stardust Megathunder: Zaani, JP Pirinen, Pete KosonenApollo Live Club22,50€
to 4.1.20:00 Rumbatupa-klubiJuttutupa0€
pe 5.1.21:30 KAITA ISÄRI SEPPÄLÄ, TEEMU MARKKULA Semifinal 8
la 6.1.21:00 KARI PEITSAMO & DEVIL'S MILK Semifinal 12
la 6.1.17:00 TUNNELMALAUANTAI: JUKKA NOUSIAINEN, NIGHTBIRD Elmun Baari18,50
la 6.1.18:00 - 20:00 Tunnelma-klubi: Yona (duo) + Pegasos (trio)Elmun Baari11
to 11.1.21:00 JOONAS HOLMÉN & THE LOSSY CODECS, ALEC DANGER Semifinal 6
pe 12.1.21:30 KISUN MUISTOBILEET: NE RANTASET, UJO, HULLU-RIITTA Semifinal 12
pe 12.1.20:00 Iiro Rantala Super Trio feat. Morten Lund and Dan Berglund (FI/DK/SE)G Livelab
ma 15.1.19:00 UMO plays Olli AhvenlahtiKoko Jazz18/14
la 3.2.18:00 - 20:00 Tunnelma-klubi: Yona (duo) + Pegasos (trio)Elmun Baari11
ke 14.2.19:00 Helmut Lotti Finlandia-talo
pe 16.2.20:00 Viralliset Vanhojen Tanssien Jatkot 2018The Circus
su 18.2.18:30 Accept (DE)The Circus
ma 19.2.18:30 The Killers palaa Hartwall Arenalle helmikuussaHartwall Arena48,50 / 59,50 / 69,50
la 24.2.20:00 Steven WilsonThe Circus
la 3.3.19:00 Timo Lassy Band & Ricky-Tick Big Band BrassSavoy-teatteri29
ma 5.3.19:00 Jethro Tull by Ian Anderson Finlandia-talo
su 18.3.19:00 The Nirvana ExperienceHelsingin kulttuuritalo39,50/36,50
pe 23.3.20:00 Sunrise AvenueHartwall Arena39 / 49 / 59 / 69

TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT