KEIKAT HELSINKI | Ensi viikolla

maanantai 28.8.2017


MA 28.8.19:00 CLAES ANDERSSON & PENTTI MUTIKAINEN & REISKA LAINE STORYVILLEN PUISTOTERASSILLAStoryville Jazzklubi
ma 28.8.20:00 Hilland mondays -livecountryklubiJuttutupa0€

tiistai 29.8.2017


Ti 29.8.Marko Maunuksela & Talisman M/S Finlandia, Eckerö Line
TI 29.8.19:00 ROOTS TUESDAY AMY WINEHOUSE TRIBUTE STORYVILLEN PUISTOTERASSILLAStoryville Jazzklubi

keskiviikko 30.8.2017


KE 30.8.19:00 MAMBO CAFE HOT LATIN FIESTA!Storyville Jazzklubi
KE 30.8.19:00 NAT NEWBORN STORYVILLEN PUISTOTERASSILLAStoryville Jazzklubi
KE 30.8.20:00 FREERAP: SOLONEN, JODAROK, XMIES, SÄRRE, KOSOLATavastia-klubi 16
KE 30.8. 20:00-04:00 Head First On The Rocks
ke 30.8.21:00 Milo & MosesJuttutupa
ke 30.8.21:30 WHEEL Semifinal 8
KE 30.8. 22:00-04:00 OPEN STAGE - Rocksin jamit On The Rocks
KE 30.8.23:00 DJ VINYYLITAITEILIJA JÄRVINEN klo 23-04Bar Loose 3
ke 30.8.Marko Maunuksela & Talisman M/S Finlandia, Eckerö Line

torstai 31.8.2017


TO 31.8. 18:00-00:00 Street-baarissa ja terassilla: Kesäklubin päättäjäiset, dj Bone Daddy On The Rocks
TO 31.8.19:00 ANTTI SARPILA STORYVILLEN PUISTOTERASSILLAStoryville Jazzklubi
TO 31.8.19:00 Miten lauluni syntyvät? -kirjanjulkkaritBar Loose 0
to 31.8.19:00 Kari Ikonen TrioKoko Jazz18/15
to 31.8.19:00 Bryggeri Alive Summer 2017: Howlin’ Duo Bryggeri Helsinki
to 31.8.19:00 THURSDAY TUNES @ TERRACE BAR Apollo Terrace Bar 0
to 31.8.20:00 RICHARD SPAVEN TRIO Elmun Baari0
TO 31.8.21:00 NICKE BORG (SWE)Bar Loose 15
to 31.8.21:00 The Cool SheiksJuttutupa
to 31.8.21:00 Ufon laulukerhoManala
TO 31.8.23:00 Kesäyön TOTO klo 23-04Bar Loose 3
TO 31.8.MARC FRED Kaiku

perjantai 1.9.2017


pe 1.9.19:00 Nostalgia-discoManala
pe 1.9.20:00 All Female Panel stand up -klubi: Grönlund, Pylkkänen, Vekki, Peltola, RimpeläManala16,50/13,50
pe 1.9.20:00 Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Richard Spaven Trio feat. Emma SalokoskiG Livelab25
PE 1.9. 20:00-04:00 Pauli Hanhiniemen Retkue, Iida Nättinen On The Rocks 22
pe 1.9.20:00 Sam's Comedy Club: Heli Sutela, Riku Suokas, Jussi SimolaApollo Live Club 25/20
pe 1.9.21:30 FORESEEN, KOHTI TUHOA Semifinal 9
pe 1.9.22:00 CLUB INFEKTIO: IVARDENSPHERE, ESA, RIOT KITTEN Elmun Baari15/17
PE 1.9.CEM (HERRENSAUNA), LAURI SOINI & ANTTI SALONEN, KAMMARISSA: JANNE X, SHOPLIFTER & NOBRA (LIVE) Kaiku

lauantai 2.9.2017


la 2.9.20:00 Sam's Comedy Club: Tomi Walamies, Arimo Mustonen, Jape GrönroosApollo Live Club25/20
LA 2.9.19:000 MIKAEL GABRIEL - TASOI RAP SHOWTavastia-klubi30
LA 2.9. 20:00-04:00 Viitasen Piia, Topi Saha On The Rocks 14
la 2.9.21:00 STUD, HULTTIODUO Semifinal 6
La 2.9.22-04 HALLMARK Virgin Oil Co.
LA 2.9. 23:00 TENNARIT TULESSA: DJ JOHN WAYNE + FRIENDS KLO 23 - 04 Bar Loose 5
LA 2.9. JOHN TALABOT (HIVERN DISCS), LIL TONY, KAMMARISSA: VIVIENXO (LIVE), MOLLBERG & LATENITE Kaiku

sunnuntai 3.9.2017


su 3.9.20:00 Kallio komedibolaget esittää: Jussi Simola, Tomi Haustola, Heikki Vilja, Henric Chezek, Helena Pöllänen, Bahar Tokat ja Mika NivaLepakkomies Baari


MA TI KE TO PE LA SU TÄLLÄ VIIKOLLA ENSI VIIKOLLA TULEVAT